Skocz do zawartości

sprawdzenie poziomu oleju i plynu chłodniczego


Nitro87

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam o nigdzie nie ma tej informacji :(

Jak sprawdzić w BMW e90 320i 150KM poziom pleju silnikowego i poziom plynu chlodniczego?

 

Nigdzie nie wwidzialem bagnetu ani w opcjach komputera .

Obudowa zbiornika plynu chlodniczego jest czarna i jak odkrece korek to patrzac do srodka wydaje sie jakby nic tam nie bylo ..

Prosze o pomoc bo w zadnym aucie nie mialem z tym problemow a tutaj wyglada to co najmniej dziwnie :) pomijam juz fakt ze nie ma wskaznika temeratury oleju silnikowego albo plynu chlodzacego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . Porawdzilem sobie z olejem silnikowym ale z plynem chlodniczym to mam zagwozdke bo nie widze tam w srodku wogole plynu a ten wskaznik nic mi nie mowi bo jakis nie czytelny. Czy plyn powinie byc widoczny w zbirniczku i na tej miarce w srodku powinien dochodzic do jakiegos poziomu max/min. Czy na tej miarce powinno byc wyraznie widoczne ile go jest a w zbiorniku golym okiem nie musze widziec plynu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słupku pływaku znajdują się 2 kulki, jeśli przy zimnym płynie dolna kulka jest rowno z gwintem do zakręcania korka to masz poziom Max, analogicznie jeśli górna kulka jest równo z gwintem to masz Min. Jeśli płyn jest w normie to widać go normalnie w zbiorniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
kulek żadnych nie widzę ale jest czerwony patyczek(pływak ) obok metalowego gwintu , na zimnym góra patyczka(pływaka czerwonego) jest na rowni z gwintem a jak silnik jest cieply to góra patyczka wychodzi sporo ze zbiornika chłodzenia i wtedy dopiero widzę jakikolwiek płyn w środku . na zimnym nie widać żadnego płynu , Dziwi mnie to mocno bo plyn byl wymieniany w maju tego roku w ASO BMW, problemow i wyciekow nie ma i nie wiem czy to jest normalne i tak wygląda prawidłowy stan czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.