Skocz do zawartości

e46 330d nie ma mocy jechac


adam2611

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem posiadaczem e46 330d od jakiegos czasu autko nie ma sily jechac jest slaba bylem u mechanika i wymienil pompe progowa zawor cisnienia common rail i filtr paliwa dalej nic powiedzial teraz ze wtryski leja nie wiem przypadkiem czy mnie nie naciaga odebralem auto od niego i wyczyscilem erg i ten od turbiny dalej nic jesli byl by ktos kto cos takiego przerabial to bym prosil o jakies rady dzieki bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, koniecznie musisz podpiąć autko pod komputer najlepiej pod INPA sprawdzić czy są jakieś błędy w pamięci komputera następnie przeprowadzić Live data czyli sprawdzenie parametrów podczas jazdy takich jak ciśnienie turbo, przepływkę oraz wtryski czyli ich korekcje nie musisz od razu wymieniać.

 

I dobrze by było gdybyś sprecyzował co to znaczy nie ma mocy czy rozpędza się jak by miał 50 koni i w ogóle nie czuć załączającej się turbiny czy może przerywa podczas jazdy itp.

 

Ale podstawa to komputer.

 

Mechanicznie możesz też sprawdzić czy wszystkie wężyki są sczczelne idące od podciśnienia czy żaden nie spadł, czy niema nieszczelności na gumowych przewodach idących od intercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkie weze sa oki przewody od przeplywki wymienione byl podlaczony pod kompa i wyszlo tylko ze ma uszkodzony wiatrak od klimy a jesli chodzi o przyspieszenie to dobrze to okresliles jedzie jak by mial 50 koni jak by bylo cos zatkane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopci przy przyspieszaniu ? katalizatory są ?

 

odpal samochód i poproś kogoś żeby dodawał gazu i zobacz czy sztanga turbiny rusza się płynnie żwawo czy raczej przerywa lub w ogóle nie rusza się z miejsca

 

chodzi o to co na filmie ( w tym przypadku sztanga zamula jak by co ), możesz też nałożyć wężyk na gruszkę od turbo i zaciągnąć powietrze ustami żeby sprawdzić czy się nie zapiekła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalóż wężyk na gruszkę od turbiny ( to miejsce do którego dochodzi wężyk od elektro zaworu ) następnie zalóż na drugi koniec strzykawke 100ml i zaciagaj powietrze sztanga powinna pracować nie wiem dokładnie w jakim zakresie ale powinna dojść do końca i tak możesz trochę rozruszac jeśli chodzi bez problemu to znaczy że twój zaworek nawala i do wymiany jeśli chodzi ciężko z oporem to sprobuj to rozruszac ale z wyczuciem jeśli się nie uda to prawdopodobnie zapieczona jest zmienna geometria .

 

Jeśli strzykawka nie pomoże to turbina na stół i do czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz jeszcze raz bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

 

Co do sztangi powinna chodzi w zakresie od punktu wyjsciowego ( czyli jak jest wyłączony silnik ) do gruszki i przy dodawaniu gazu żwawo iść do góry ( zależy jak mocno się depnie )

 

 

tutaj masz przykład z 330d ( sztanga chodzi w zbyt małym zakresie )

 

 

Przykład na 320d tak powinno chodzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja juz zwariowalem u mnie chodzi niby tak na 2 raty troche idzie i puzniej skok do gury dzisiaj zobaczylem ze wezyki od elektrozaworu tym po prawej stronie sa dziurawe wymienilem na nowe przy okazji wyczyscilem filterek w nim i k... Nic nie pomoglo nie wiem ale jak dlamnie to turbina nie chodzi ale znowu jak dam mocno gazu to waz od turbiny az sie podnosi dzisiaj caly dzien siedze przy tym gownie i nic nie moge zdzialac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś strzykawką jak ci mówiłem ? jeśli na strzykawce będzie chodzić też na 2 raty jak to mówiłeś to znaczy że zapieczona geometria albo sama gruszka się zacina, natomiast jeśli chodzi płynnie na strzykawce to na 99 % elektrozawór i czyszczenie filterków w twoim przypadku nic już nie da

 

 

 

chodzi o to że byś założył tak strzykawkę i zaciągał powietrze i obserwuj czy chodzi gładko bez przycięć :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.