Skocz do zawartości

Rozwulkanizowanie koła pasowego e46 2.0d 2002r. 150KM


mslawo95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej bmw e46 320d 2002.

Rozwulkanizowalo się koło pasowe. Co zrobić? Jaki koszt wymiany tego by był? Mechanik powiedział ze nie ma tańszych niż za 754zl plus robocizna.. Co mam w tej sytuacji zrobić? Nie ma żadnych zamienników? Może jakieś używane da się kupić? Co sądzicie? Z robocizna wyszło by mnie to prawie 1200zl ... :/

 

BMW e46 2.0d 150KM po lifcie.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja posiadam takie parametry silnika?

BMW 3 (E46)

320 d (2001.09 - 2005.02); 1995.00 ccm - 150.00 KM/110.00 kW; Silnik: M47N 204 D4

 

A takie koło? Czemu jest tańsze? Będzie pasować?

http://allegro.pl/kolo-pasowe-bmw-e46-e60-e81-e91-318-320-d-150km-i5549474276.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ja posiadam takie parametry silnika?

BMW 3 (E46)

320 d (2001.09 - 2005.02); 1995.00 ccm - 150.00 KM/110.00 kW; Silnik: M47N 204 D4

 

A takie koło? Czemu jest tańsze? Będzie pasować?

http://allegro.pl/kolo-pasowe-bmw-e46-e60-e81-e91-318-320-d-150km-i5549474276.html

 

Piszesz, że masz 320d po lifcie 110kW/150KM, więc to na pewno będzie silnik M47N. Corteco to bardzo dobry zamiennik ale ma też swoją dość wysoką cenę. Co do tańszych zamienników, to są ich zwolennicy jak i przeciwnicy. Jedni jeżdżą lata i nie narzekają, a drugim dość szybko taki zamiennik szlag trafił. Najlepiej napisz do: Maciek_czescidobmw.pl, podaj swój VIN, a na pewno Ci doradzi fachowo i dobierze koło pasujące na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę to oczywiście corteco to najlepszy wybór jeśli jednak krucho to jak na razie dobrze się u mnie sprawuje to koło http://allegro.pl/gt-bergmann-kolo-pasowe-walu-bmw-3-5-e46-e39-320d-i5197244346.html więc mogę polecić

 

Zrobiłem na nim na razie 4 tys i wszystko w normie za wymianę zaplacilem 50 zł więc masz coś drogiego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ina też podobno sprawdza się, wymiana jest dość prosta, można to zrobić spokojnie "pod blokiem" jeśli ma się odrobinę pojęcia o mechanice. Ale za 50 zł nie brudziłbym chyba rąk..ten mechanik to chyba samarytanin :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja miałem INA założone u siebie, ale w M47. Generalnie przejechało sporo kilometrów - gibek wybacz, 4000 km to nie jest dystans pozwalający ocenić jakość części. 40000 to już, ale nie 4000.

 

Generalnie zasada jest taka - im tańsze, tym droższe w ogólnym rozrachunku. 1200 za koło z wymianą? Już więcej by mnie ten mechanik nie zobaczył na oczy.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to masz 250zł za słabszy zamiennik + ze 100zł za wymianę i masz za 350zł załatwioną sprawę. I jak to się ma do tego co powiedział mechanik? :duh: Albo coś tu ktoś pokręcił albo to zwykły naciągacz jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem za poradą właściciela/sprzedającego z tej strony zamówić to koło pasowe:

 

http://czescidobmw.pl/produkty/kolo-pasowe-snr,5032.html

 

 

Zamówię, przyjadę z tą częścią i powiem, że załatwiłem sobie takie i żeby zamontował. Jeśli się nie zgodzi na takie coś to jest możliwość, aby przejechać się tym autem jakieś 15-18km do innego mechanika, którego lepiej znam, czy raczej nie ma takiej opcji bo chłodzenia silnika nie ma.. i pozostanie tylko laweta..? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SNR to miałem do czynienia z kołem tej marki i... od razu po wyjęciu z pudełka gołym okiem było widać że jest krzywe nie trzeba było robić żadnych pomiarów.

 

Oczywiście nie mógł bym spać spokojnie, więc coś tam sobie pomierzyłem i uwaga według moich wyliczeń obliczyłem bicie nowego koła SNR rzędu 4-5mm co raczej nie jest do przyjęcia.

 

Gwarantuję, że zakładając takie koło po pierwszym odpaleniu ew. lekkiej przygazówce mamy zrzucone, poszarpane paski.

 

Zainteresowanym mogę przesłać fotki.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem za poradą właściciela/sprzedającego z tej strony zamówić to koło pasowe:

 

http://czescidobmw.pl/produkty/kolo-pasowe-snr,5032.html

 

 

Zamówię, przyjadę z tą częścią i powiem, że załatwiłem sobie takie i żeby zamontował. Jeśli się nie zgodzi na takie coś to jest możliwość, aby przejechać się tym autem jakieś 15-18km do innego mechanika, którego lepiej znam, czy raczej nie ma takiej opcji bo chłodzenia silnika nie ma.. i pozostanie tylko laweta..? :/

 

 

Wstyd, że Maćki handlują tym szajsem. Ja rozumiem, to jest sklep i ma zarabiać, ale bez kitu...

 

Nie zakładaj tego szajsu, mówię ci, będziesz płakał.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Postanowiłem za poradą właściciela/sprzedającego z tej strony zamówić to koło pasowe:

 

http://czescidobmw.pl/produkty/kolo-pasowe-snr,5032.html

 

 

Zamówię, przyjadę z tą częścią i powiem, że załatwiłem sobie takie i żeby zamontował. Jeśli się nie zgodzi na takie coś to jest możliwość, aby przejechać się tym autem jakieś 15-18km do innego mechanika, którego lepiej znam, czy raczej nie ma takiej opcji bo chłodzenia silnika nie ma.. i pozostanie tylko laweta..? :/

 

 

Wstyd, że Maćki handlują tym szajsem. Ja rozumiem, to jest sklep i ma zarabiać, ale bez kitu...

 

Nie zakładaj tego szajsu, mówię ci, będziesz płakał.

 

Koło pasowe SNR wprowadziliśmy do oferty z dwóch powodów:

 

- na prośbę Klienta, który powoływał się na pozytywne opinie użytkowników różnych for internetowych na temat koła pasowego SNR

- ogólnej renomy marki SNR

 

Przy pierwszej sprzedaży koła SNR ustaliłem z Klientem (który prosił o tańszą alternatywę dla Corteco/Freudenberg), że jeżeli wystąpią jakiekolwiek problemy po zamontowaniu koła SNR od ręki wyślemy koło Corteco na wymianę, a reklamację z producentem będziemy rozwiązywać na własną rękę bez oczekiwania na jej wynik ze strony Klienta. Problemy nie wystąpiły. Klient był zadowolony z koła i nie zgłosił się z negatywnymi uwagami na temat zachowania koła. Od tej pory sprzedaliśmy wielokrotnie to koło z SNR i nigdy nie spotkaliśmy się z uwagami Klientów. Z tego względu utrzymujemy je w naszej ofercie.

 

MrTuner1986 może koło, kótre otrzymałeś było uszkodzone mechanicznie, np. zostało uszkodzone w transporcie? Carl0s czy znasz podobne przypadki jak opisany przez MrTuner1986 z kołem SNR?

 

Jestem otwarty na Wasze sugestie - jeżeli znacie osobiście więcej przypadków takich jak opisane przez MrTuner1986 za chwilę wycofam koło SNR z naszej oferty, mimo że dotychczas nie mieliśmy na tę pozycję ani jednej reklamacji.

 

 

pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kolo pasowe do silnika 2.5 tdi mialo bicie promieniowe, powodujace wariowanie paska, a w ostatecznosci uszkodzenie napinacza, wymienione w ramach gwarancji na nowe snr tym razem z biciem bocznym i... zle nawierconymi otworami, wiec nawet nie zostalo zamontowane. Wymienione z doplata na dayco i od tamtej pory spokoj.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Owszem, kolo pasowe do silnika 2.5 tdi mialo bicie promieniowe, powodujace wariowanie paska, a w ostatecznosci uszkodzenie napinacza, wymienione w ramach gwarancji na nowe snr tym razem z biciem bocznym i... zle nawierconymi otworami, wiec nawet nie zostalo zamontowane. Wymienione z doplata na dayco i od tamtej pory spokoj.

 

Rozumiem, czyli nie był to jednostkowy przypadek. Dziękuję za odzew. W takim razie wycofuję z naszej oferty koło SNR.

 

 

pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Maciek_czescidobmw.pl koło z którym miałem do czynienia było oryginalnie zapakowane opakowanie bez uszkodzeń, więc wykluczam uszkodzenie mechaniczne, koło z fabryki wyszło już felerne.

 

Kilka fotek:

http://images70.fotosik.pl/1076/34118f6814bfac0cm.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/1076/58ad82634d3a44f4m.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/1076/de57d95fac06a44fm.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/1076/9b2560931c81da24m.jpg



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Ok, dziękuję za wyjaśnienie.

 

Koło, które oferowaliśmy z SNR to odpowiednik numeru BMW 11237805696. Nie mieliśmy ani jednej negatywnej opinii na jego temat, ale skoro SNR pozwala sobie na takie wpadki jak przytoczone przez Was, usunęliśmy je z oferty.

 

 

pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.