Skocz do zawartości

N42b20 problem z czujnikiem wałka wydechowego.


wieczor165

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam bmw 318i n42b20 mam taki problem z swoim samochodem że cały czas wyskakuje mi błąd czujnika położenia wałka wydechowego. Objawy samochód gaśnie podczas jazdy po dobrym rozgrzaniu silnika, po minucie odpala i tak z dwa raz i wszystko wraca do normy dalej już chodzi dobrze. Wymieniłem już czujnik, oraz przekładałem dobry od kolegi i nic nadal to samo wymieniłem jeszcze silniczek zmian fazy rozrządu też nic już nie mam pomysłu co jest granę może to vanos?? czy może źle ustawiony czujnik z vanosem?? Dodam że samochód kupiłem z tą usterkom wiec nie wiem czy ktoś coś przy nim robił. Proszę o pomoc!!!!!

 

Dodaje jak filmik jak samochód gaśnie na postoju

Edytowane przez wieczor165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyć dobrego mechanika co się specjalizuje w BMW,spróbować poszukać polecanego z forum i szykować kasę.

Albo się samemu podszkolić.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam bmw 318i n42b20 mam taki problem z swoim samochodem że cały czas wyskakuje mi błąd czujnika położenia wałka wydechowego. Objawy samochód gaśnie podczas jazdy po dobrym rozgrzaniu silnika, po minucie odpala i tak z dwa raz i wszystko wraca do normy dalej już chodzi dobrze. Wymieniłem już czujnik, oraz przekładałem dobry od kolegi i nic nadal to samo wymieniłem jeszcze silniczek zmian fazy rozrządu też nic już nie mam pomysłu co jest granę może to vanos?? czy może źle ustawiony czujnik z vanosem?? Dodam że samochód kupiłem z tą usterkom wiec nie wiem czy ktoś coś przy nim robił. Proszę o pomoc!!!!!

 

Objawy wskazują na:

Czujnik wału korbowego, koszt ok 200zł. Polecany przez mojego doktora firmy Bosch - możesz dopłacić do oem.

Z tego co się orientuje błąd może się nie pokazać.

( Jak się zepsuje to on go osobiście wyjmie, a sporo jest roboty przy wymianie)

 

Wymiana ok 5-6 godzin. Odradzam robić to samemu, n42 to trudny engine...

 

Podaj przebieg auta, przy 185 tys km zazwyczaj pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam bmw 318i n42b20 mam taki problem z swoim samochodem że cały czas wyskakuje mi błąd czujnika położenia wałka wydechowego. Objawy samochód gaśnie podczas jazdy po dobrym rozgrzaniu silnika, po minucie odpala i tak z dwa raz i wszystko wraca do normy dalej już chodzi dobrze. Wymieniłem już czujnik, oraz przekładałem dobry od kolegi i nic nadal to samo wymieniłem jeszcze silniczek zmian fazy rozrządu też nic już nie mam pomysłu co jest granę może to vanos?? czy może źle ustawiony czujnik z vanosem?? Dodam że samochód kupiłem z tą usterkom wiec nie wiem czy ktoś coś przy nim robił. Proszę o pomoc!!!!!

 

Objawy wskazują na:

Czujnik wału korbowego, koszt ok 200zł. Polecany przez mojego doktora firmy Bosch - możesz dopłacić do oem.

Z tego co się orientuje błąd może się nie pokazać.

( Jak się zepsuje to on go osobiście wyjmie, a sporo jest roboty przy wymianie)

 

Wymiana ok 5-6 godzin. Odradzam robić to samemu, n42 to trudny engine...

 

Podaj przebieg auta, przy 185 tys km zazwyczaj pada.

 

Ale to by na kompie go nie pokazało??? Ja mam 186tys. Już nie mam siły do tego silnika. Nie jest to takie ciężkie do wymiany już wymieniałem u kolegi z 3 godziny mi się zeszło ciężko jest odkręcić kolektor ssący od dołu ale dalej to prostota:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chce pakować w ten samochód kasy w tym miesiącu już poszło 1200zł na silniczek velvetronika i uszczelkę pokrywy zaworów. a nie wspomnę to co już wcześniej w niego pakowałem może znacie dobrego mechanika do tego silnika z okolic warszawy łódzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze czemu jak gaśnie to wyskakuję błąd położenia wałka wydechowego??

 

Pytanie czy założyłeś oryginalny to raz.

 

Z tego co pamiętam mi też pokazywał się ten błąd, a nawet kilka, po wymianie czujnika wałka korbowego błędy zostały skasowane i błędu do tej pory nie ma.

Objawy gaśnięcia na ciepłym to czujnik wałka czy tam wału korbowego. Mi też padł przy tym przebiegu co ty i w sumie nie jesteśmy sami, że przy 185-186 pada ten czujnik..

 

Rozumiem że wymieniłeś czujnik wału korbowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem u siebie identyczny objaw czyli gaśnięcie po rozgrzaniu. Błędy w INPA wskazywały na czujnik wałka wydechowego i czujnik wału korbowego. Wymieniłem obydwa czujniki i jest OK.

Wymiana czujnika wału korbowego to dobre kilka godzin roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.