Skocz do zawartości

530D - Sterta błędów po uruchomieniu zimnego silnika.


DDR24

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny przypadek od miesiąca czasu :

Po uruchomieniu zimnego silnika od kilku sekund do 1-2 minut (przeważnie) jak ruszam wywala wszystkie możliwe błędy : run flat, brak ładowania, transmission fault, abs, wspomaganie itp itd. Wyłączę i włączę zapłon - jak ręką odjął, wszystko wraca do normy i nie ma ani jednego błędu. Dzieje się tak na zimnym silniku tylko i co najciekawsze przy temperaturze zewnętrznej poniżej 10-15 stopni, gdy jest upał a samochód nawet stoi 2 doby to po odpaleniu nic się nie dzieje. Od czego zacząć ?? przypomnę - rozruch, błędy, stacyjka on/off i żadnego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zmierzę i dam znać, mam chwilowe urwanie głowy. Wiem jeszcze że do tego jak chodzi klimatyzacja to radio przestaje grać co jakiś czas na kilka sekund i coraz częściej navi się restartuje - nigdy tak nie miałem. Podepnę pod kompa i zmierzę to napięcie to wrzucę logi. Dziękuje za wyrozumiałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak bylo w zimie przy pierwszym odpalaniu, duzy pobor pradu i wywalalo bledy

 

Witam Wojtek. U mnie zaczęło się to zimą, myślałem że akumulator ma dosyć (wymieniłem na nowy) i nadal to samo. Teraz tak jak napisałem : jest bardzo ciepło wszystko gra, jest chłodniej to już wywala błędy - ciekawe co by zimą było .... robiłeś coś z tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekk1981 : Transmission fault dokładnie - też mam, ale ja się tym nie przestane martwić póki tego nie naprawie - po to wyrzuca błędy żeby je naprawiać. Damian_Koln na 99% ma rację - wymiana minusowej inteligentnej klemy załatwi sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekk1981 : Transmission fault dokładnie - też mam, ale ja się tym nie przestane martwić póki tego nie naprawie - po to wyrzuca błędy żeby je naprawiać. Damian_Koln na 99% ma rację - wymiana minusowej inteligentnej klemy załatwi sprawę.

 

Masz racje, jest to wkurzajace, ale ciagle brakuje czasu na cokolwiek. Pewnie po wakacjach ogarne temat. Tylko na czym polega wymiana tej klemy, wystarczy ja wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.