Skocz do zawartości

E60 wymiana osuszacza


p_s88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w tygodniu jestem umowiony na serwis klimatyzacji. Przy okazji chciałbym wymienic osuszacz, poniewaz auto ma juz 10 lat, a nigdy nie było to robione i delikatnie śmierdzi trupem po wyłączeniu klimyatyzacji.

 

Gdzie on się znajduje i ile według Was może kosztować taka usługa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz nie odpowiada za zapachy z klimy .

Jeżeli ci spręzarka słabo chłodzi mimo prawidłowego ciśnienia winny może być osuszacz.

Za zapachy odpowiada filtr pyłkowy brudne kanaly powietrza ale przede wszystkim grzyb na skraplaczu w srodkowej konsoli.

czysci się to pianką i ozonowaniem.

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o piankach słyszałem bardzo złe opinie. Nawet na tym forum była jedna.. (po jednym dniu od zastosowania pianki - właściciel zadowolony, że działa świetnie i w ogóle, a po tygodniu wrócił z komentarzem że przed zastosowaniem było czuć lekko padliną, a po tygodniu od zastosowania czuć grobowcem :P )

 

Ja użyłem odgrzybiacza Wurtha (dopiero co).. Jak coś to za tydzień mogę dać znać czy się sprawdził czy właśnie wręcz przeciwnie (choć komentarze są z reguły pozytywne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka piankę polecacie? Słyszałem różne opinie. Osuszacz i tak juz mam, więc wymienie.

 

Do wymiany osuszacza należy opróżnić układ klimatyzacji z gazu - chyba wiesz co czynisz? O ile nie jest on na stałe zintegrowany z kondensatorem (chłodnicą) klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co czynie:) Dlatego napisałem, że jade na serwis klimatyzacji i przy okazji wymienię osuszacz. Zastanawiam się na preparatem Wurth. Znalazlem posty na forum, że spełnia on swoje zadanie. Podobno można aplikowac go przez otwory w podszybiu pod filtrami powietrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby. A jeżeli chodzi o brzydkie zapachy w samochodzie to polecam ozonowanie całego auta jak i klimatyzacji.

Ozonowanie to doskonała w pełni ekologiczna metoda do przeprowadzania dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Zabieg w 100 % skuteczny. Polecam stronke do zapoznania sie www.oxgen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jak najbardziej da :D Jezeli chodzi o usuniecie brzydkich zapachow to ozon jest w 100 % skuteczny, no chyba ze klima jest nie wydolna to wypadało by wymienic parownik, wyczyścić chlodnicę. I uwaga na generatory ozonu z allegro i pseudo ozonatory które wytwarzają znikome stężenie ozonu które nie działa. Ozon jest wyczówalny w bardzo niskim stężenie (0,02-0,05 ppm) ale jego działanie jest skuteczne przy stężeniu min. 2 ppm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jak najbardziej da :D Jezeli chodzi o usuniecie brzydkich zapachow to ozon jest w 100 % skuteczny, no chyba ze klima jest nie wydolna to wypadało by wymienic parownik, wyczyścić chlodnicę. I uwaga na generatory ozonu z allegro i pseudo ozonatory które wytwarzają znikome stężenie ozonu które nie działa. Ozon jest wyczówalny w bardzo niskim stężenie (0,02-0,05 ppm) ale jego działanie jest skuteczne przy stężeniu min. 2 ppm.

 

brzydki zapach tapicerki/dywaników a walenie z nawiewów przez to ze parownik jest zasyfiony grzybem to dwie rożne rzeczy. "Wydolność" klimy nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie niewiele pomogło. Przez tydzień było znosnie, później zapach powrócił. Proszę o opinie na temat produktu wurtha.

 

Czy ktoś wymieniał ten nieszczęsny osuszacz i może podzielić się wiedzą na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie niewiele pomogło. Przez tydzień było znosnie, później zapach powrócił. Proszę o opinie na temat produktu wurtha.

 

Czy ktoś wymieniał ten nieszczęsny osuszacz i może podzielić się wiedzą na ten temat

 

użyłem wurtha 1 raz na parownik (około pół opakowania) żeby pozbyć się "tępego" powietrza po wyłączeniu klimy (nie wiem jak lepiej to nazwać; powietrze nie śmierdzi ale po prostu jest "ciężkie" do oddychania); Niestety nie pomogło. Na smród może pomoże - ale jak nie sprawdzisz to się pewnie nie dowiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz... po wyłączeniu klimy skroplona woda z parownika + ciepłe powietrze z zewnątrz = mega wilgotne "tępe" powietrze z nawiewu.

 

co do smrodu polecam ultradźwięki w zakładzie który robi to zgodnie ze sztuką przy odpowiedniej ilości detergentu... czas około 1h pracy urządzenia w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.