Skocz do zawartości

uszczelka drzwi e39


lukas9871

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam,

Mam pytanie odnośnie gnijących drzwi.Chyba każde e39 i nie tylko chorują na tą przypadłość, a najczęściej te od kierowcy w dolnej części. Co jest tego powodem ? czy błędy konstrukcyjne czy coś innego? Zastanawiają mnie te małe uszczelki które są przy drzwiach ale te na samym dole mocowane na klipy. Po zdjęciu tej uszczelki było od cholery wody a uszczelka była obgloniała i cała mokra.mam jeszcze dwa samochody na posesji i żadne auto nie ma takiej uszczelki i doły tych drzwi są wolne od rdzy. Posiadałem kiedyś Forda sierrę z 92 roku również nie posiadała tej uszczelki i nie było tam grama rdzy. Co o tym myślicie? Przed każdą zimą zawsze robię przegląd karoserii i konserwuje samochód preparatami do tego przeznaczonymi. Drzwi od kierowcy to zmora i naprawiam je drugi raz, jest to trochę leczenie syfa pudrem, ale na rok starcza. Zastanawiam się czy nie zdjąć tych uszczelek i zobaczyć co się będzie działo czy lepiej tego nie robić? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przez te uszczelki trzyma się tam woda ale jeżeli je usuniesz to chlapiąca woda bedzie sie dostawała jeszcze wyżej wiec lepiej zostawić i konkretnie to naprawić.Ja dwa lata temu lewą strone robiłem i grama rdzy,w tym roku prawa strona juz wychodzi i trzeba ją robić.Jednak oddawałem do zakładu który jest w pełni profesjonalny wiec generalnie ile drzwi wyrzymią zależy od tego kto je bedzie malował i jak je zabezpieczał/czyścił z rdzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Narazie zrobilem to sam

Ja to bym się obraził :mrgreen:

w dodatku partacza który oczyszcza powierzchnię, zabezpiecza i lakieruje.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bylo mile:P ale za fachure sie nie uwazam takze spoko:P to tylko chwilowe rozwiazanie. Tak jak napisalem wczesniej jak przed następną zimą cos zaczne wychodzic to oddaje do fachowca i zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać idealnych drzwi w kolorze i bez rdzy? Chyba ktoś wierzy w cuda.Tak na dobrą sprawe żeby mieć 100% zrobione to trzeba rozszczepić poszycie drzwi,oczyścić,zabezpieczyć i zmontować spowrotem.Robi się takie rzeczy jednak koszty kosmos potem ale ruda juz nie wróci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega w galerii szukał klapy to turasa idealnej,dał 2000zł za "idealną" używkę...okazała sie być tylko malowanym bublem więc jednak to jest problem.

Na moim przykładzie widze że porządnie zrobione drzwi i tylna klapa po dwóch latach nie daje żadnych znaków do ponownego malowania wiec to chyba wystarczający czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Liwoś, bo coś takiego jak używana klapa do turasa w ori lakierze bez rdzy to taki święty gral motoryzacji, którego wszyscy szukają a nikt jeszcze nie znalazł :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega w galerii szukał klapy to turasa idealnej,dał 2000zł za "idealną" używkę...okazała sie być tylko malowanym bublem więc jednak to jest problem.

Na moim przykładzie widze że porządnie zrobione drzwi i tylna klapa po dwóch latach nie daje żadnych znaków do ponownego malowania wiec to chyba wystarczający czas.

Nie porównuj klapy od turasa która ma od 10 już lat problemy ze rdza (chyba ta ramka gnie) do drzwi które jak nie były uszkodzone w większości modeli są zdrowe. Znaleźć w oryginalnym lakierze zdrowe drzwi to nie problem. Problem jest tylko znaleźć nie zajechane, porysowane, ale za 500zl można już poświęcić na lakiernika, a drzwi spokojnie można kupić już w innym kolorze z rysami kompletne za 150zl.

 

Bez sensu jest naprawiać któryś raz z kolei te same drzwi nawet u dobrego lakiernika bo już ubytki po tylu wykwitach będą spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.