Skocz do zawartości

330i cabrio - jaka wartość rynkowa w Polsce?


tomix156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Rozglądam się za E46 cabrio z 3.0i i szczerze mówiąc nie wiem, jaką akcyzę przyjdzie mi zapłacic. Szukam w Niemczech i tam ceny oscylują w granicach 8000€ za rozsądne egzemplarze. Od tego ta akcyza 18%, tylko nie mam pojęcia, jaka wartość rynkowa tego samochodu jest w Polsce. Dzwoniłem do mojego Urzędu Celnego, ale pani poinformowała mnie, że takich informacji nie udzielają... Sprawdzałem na omnipret.com, to cena rynkowa za 2001r to niecałe 20 tysięcy - trochę mało, to możliwe?

Ceny za 2005 rok nie mogę nigdzie znaleźć...

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc i wrzucić taką tabelę tego modelu z tym silnikiem lub po prostu pomóc znaleźć to w internecie? Bo mi ręce już opadają, a chcę to sobie wszystko rozplanować finansowo.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież akcyzę płacisz od kwoty na fakturze/umowie

Jak będziesz miał na umowie wpisane 10 000€ to od tego zapłacisz akcyzę,

Jeśli urząd widzi, że kwota jest sporo zaniżona (typu 1 000 € za auto warte 5 000€) to wylicza akcyzę na podstawie średniej ceny (z Eurotaxu)

Więc nie opłaca się za bardzo kombinowac, chociaż czytałem tutaj opinię, że "akcyza to temat do dogadania" :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób to sposobem, zadzwon do agenta ubezpieczeniowego z prośba o wyliczenie kwoty ubezpieczenia oc i ac

 

przy ac dostaniesz od agenta wartosc auta z eurotaxu, mozesz podniesc wartosc jak masz lepsze wyp np m pakiet, czy inne dodatki

eurotax krzyknie z 16-18tys, no moze 20tys jak cabrio w mapkiecie ;)

nie zdziw się, kwoty sa mocno zaniżane, polityka ubezpieczycieli taka a nie inna....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko że w Niemczech za perełkę trzeba dać powiedzmy 11.000€, co przy dzisiejszym kursie daje chyba ponad 45.000pln, a w Polske "perełki" z teoretycznie tym samym przebiegiem to 15.000 taniej . 18% od 15.000 to jednak jest trochę pieniędzy, a są i egzemplarze 330i po 19k...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ustalić ile jest warte auto z tego rocznika w danej wersji (cabrio, mpak czy nie) oraz kilka tysiecy zaniżyć

ja do katalogu eurotaxu wglądu nie mam, podpowiedziałem kto ma i jak łatwo to ustalić, samo sie nie zrobi...

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, interesuje mnie egzemplarz z Niemiec, nie z najniższej półki cenowej. Ustaliłem, że za 9000€ kupię już coś rozsądnego. Pytanie tylko, czy warto poczekać ten miesiąc-dwa i czy rzeczywiście rynek się wtedy bardziej zapełni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co myslisz ze handlarze nagle zaczną sciągać perełki 330i cabrio od niemca ? Nie zrobią tego gdyz nie zarobią, akcyza, niskie ceny u nas... trzeba by sklejać takie cabrio z 2 aut aby coś zarobić.... nieopłacalne, są szybsze lepsze sposoby

 

a moze liczysz na spadek cen u niemca, mozliwe ze po sezonie będzie więcej ogłoszeń w lepszych cenach.... ale jak chcesz kupić to kupuj nie czekaj, nie ma sensu takie gdybanie

 

dowiedziałes sie juz ile ceni eurotax takie auto ?

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie założeniem jest zakup BMW dla młodego pasjonata. 40.000 na zakup auta.

E60 w dobrej opcji i stanie ciężko za te pieniądze kupić, E65 duże koszty utrzymania, E90 mi się nie podoba, a na coupe 40k to za mało, E39 i E46 sedanów już jeździ po naszych drogach multum...

 

Zostało E46 cabrio i E38 - dwa modele bardzo różniące się. Jako, że jeżdżę 50/50 miasto/trasa, a komfort E46 jest dla mnie wystarczający, do tego mniejsze koszta utrzymania również przemawiają na korzyść serii 3, doszedłem do wniosku, że z 3 litrową benzyną będzie to wybór, który da frajdę z jazdy i nie będzie zbytnio męczył mojego portfela.

 

Dowiedziałem się już, że wartość rynkowa rocznika 2005 to niecałe 24.000zł, 2001 niedużo mniej, coś 21k. Teraz pozostaje szukać rozsądnego egzemplarza. Do 8000€ golas bez mpaku itd i do 9500€ coś z mpakiem w przyjemnym stanie.

 

Życzcie powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.