Skocz do zawartości

Vanos i Shadow Line o co w tym chodzi


Rekomendowane odpowiedzi

No tak wiem o tym. Ale czym się rózni wersja Shadow Line od zwykłej? I czym się rózni wersjasilnika Vanos od zwykłego?

Shadowline to wersja w której nie ma żadnych elemantów karoseryjnych w chromie (np. nerki, obramówki okien, listwy chromowane na zderzakacha i wokół samochodu itd.)

Vanos - to silnik z systemem zmiennych faz w zaworach dolotowych.

Double Vanos - to silnik z systemem zmiennych faz w zaworach dolotowych i wylotowych.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowline to wersja w której nie ma żadnych elemantów karoseryjnych w chromie (np. nerki

 

A widzisz, tutaj się mylisz bo nerki (dokładnie obwódki nerek) są chromowane w Shadowline.

 

chyba że ktoś pomaluje :norty: ale ogólnie to racja, ja mam shadowline i mam nerki chrom...

 

 

co do VANOSA to mam pytanie do was ? tam jest napewno łańcuszek a nie pasek ? (rok produkcji grudzień 93)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do VANOSA to mam pytanie do was ? tam jest napewno łańcuszek a nie pasek ? (rok produkcji grudzień 93)

 

Chyba prawie na pewno :)

 

A co do czarnych nerek to w Shadowline były chromowane, ale np. można sobie zamówić czarne u tunerów (np. Hamann).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow line to wersja w której nie ma żadnych elemantów karoseryjnych w chromie (np. nerki

 

A widzisz, tutaj się mylisz bo nerki (dokładnie obwódki nerek) są chromowane w Shadowline.

 

dokładnie tak. szwagr ma e39 shadowline i nerki ma w chromie. Z tego co mi sie wydaje to w shadow line listwy na drzwiach i desce tez są ciemne (czy moze sie myle?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowline rozni sie tylko listwami wokol szyb i na drzwiach - sa czarne mat

oraz chromowanymi nakladkami na zderzakach ktorych po prostu nie ma (nakladki np w e32, e38)

 

grile za zawsze chromowane, musi byc je dobrze widac! to jest symbol bmw i nie wyobrazam sobie jak mozna miec ciemny gril

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowline rozni sie tylko listwami wokol szyb i na drzwiach - sa czarne mat

oraz chromowanymi nakladkami na zderzakach ktorych po prostu nie ma (nakladki np w e32, e38)

 

grile za zawsze chromowane, musi byc je dobrze widac! to jest symbol bmw i nie wyobrazam sobie jak mozna miec ciemny gril

 

Są oczywiscie listwy/nakładki na zderzakach w shadowline , tylko ,ze polakierowane w kolorze nadwozia :D

pakiet shadowline w np E32 obejmował :

czarne listwy wokół szyb i na drzwiach, oraz listewki wewnatrz, pod szybami.

Listwy na zderzakach w kolorze nadwozia. Co do shadow- nerek to na 100% mozna było zamowic takie do swojego auta- PZ ma takie w swojej 750 , ja tez mam nerki czarne. Przy okazji w kolorze nadwozia. Z nerkami było tak jak np z felgami M System II - mozna je było zamowic z deklami w kolorze nadwozia-

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img141.imageshack.us/img141/5591/382hs.jpg

a potem tez ignoranci wybrzydzają- " łee, malowane w stodole." Nie zawsze nerki bez chromu to wymysł garażowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ja nie widzialem listew na zderzakach przy shadowline w e38

 

chyba sa tylko w e32

 

chodzilo mi o chromowe nakladki na gorze zderzaka

w e38 w wersjach shadowline nie ma zadnych nakladek na zderzaki

 

a co do niechromowych nerek to nie jestem przekoanny czy takie byly

 

felgi to nie nerki

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ja nie widzialem listew na zderzakach przy shadowline w e38

 

chyba sa tylko w e32

 

chodzilo mi o chromowe nakladki na gorze zderzaka

w e38 w wersjach shadowline nie ma zadnych nakladek na zderzaki

 

a co do niechromowych nerek to nie jestem przekoanny czy takie byly

 

felgi to nie nerki

 

tak, mowiłem o E32. Ze felgi to nie nerki to i ja wiem :D a ze były pojemniczki na chusteczki higieniczne w boczkach drzwiowych i zasuwajace sie same kurtynki jak w teatrze na bocznych tylnych szybach tez nie jestes przekonany? naprawde zamowienie nerek w kolorze nadwozia lub po prostu czarnych stanowiło wg Ciebie taki problem ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od ktorego roku wychodzil vanos w e36 325 ? i czy ktos poczul roznice miedzy silnikami bez i z vanos. Jest duza roznica i w czym??

Czesc.Vanos w BMW(V tec w Hondzie,VV ti Toyota) jak juz koledzy wspominali to sa zmienne fazy rozrzadu.Ciezko jest opisac zasade dzialania tego systemu, jesli nie wiadomo jaka wiedze posiadasz na temat silnikow.Ogolnie i najprosciej, bez Vanos walek stoi w miejscu wiec zawory otwierane i zamykane za jego pomoca maja taki sam stopien otwarcia czyli "otwor"zasysajacy mieszanke jest zawsze taki sam.W Vanos walek sie porusza tzn dusisz pedal gazu na maksa walek blizej osi zaworow max otwarcie zaw ssacych(wiecej mieszanki,lepsze osiagi,wieksze spalanie)jedziesz delikatnie walek odsuwa sie, mniejszy wznios zaworow ssacych,mniej mieszanki, mniejsze spalanie. Ten system jest duzo bardziej skomplikowany niz napisalem i jest duzo wiecej elementow,ktore w nim ze soba wspolpracuja,a ktorymi steruje komputer.

Ogolnie mowiac auto jest bardziej elastyczne.Vanos jadac delikatnie pali mniej,a jadac agresywnie lepiej przyspiesza od tego bez. To tyle w zarysie, chyba.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.