Skocz do zawartości

428i Gran Coupe - config help


PiotrekF36

Rekomendowane odpowiedzi

W F10 działa ten system inaczej z tego co widziałem u kolegi. U mnie w F36 mam aktywny tempomat i collision detection działa tak jak pisałeś, najpierw ostrzeżenie na HUD i dźwiękowe pipipipipiiiiiiip, a jeżeli jest już sytuacja naprawdę awaryjna to system sam hamuje dość mocno. Dodatkowo po takim awaryjnym hamowaniu tego systemu jak tylko dotknęłem hamulca to samochód praktycznie stanął w miejscu, ciężko to opisać, ale system genialny, pomógł mi do tej pory dwa razy na 14000 km zrobione. Dodatkowo mogę powiedzieć bo widziałem, że się niektórzy zastanawiają nad użytecznością, że aktywny tempomat to bajka, zarówno w korku w dużym mieście jak i na trasie, wart każdych pieniędzy. Kolega bardzo żałuje, że w X6M nie mółgł tego zamówić, ale w żadnym M nie można.

Czyli collision detection działa tylko przy włączonym systemie? czy cały czas?

Cały czas nie jest to dla mnie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

W końcu się doczekałem i odebrałem auto :-D

W sumie to nawet szybko, bo czekałem 7 tyg. :) Poniżej kilka fotek zrobionych na szybko, podczas odbioru auta. Samochód był celowo nie myty – na moją prośbę, bo jeszcze w ten sam dzień – zaraz po odbiorze, zawiozłem go studia detailingowego na profesjonalne zabezpieczenie lakieru. Przejechałem więc nim na razie 30 km :) i znowu muszę czekać parę dni :mad2: Wrzucę więcej fotek jak odbiorę ze studia.

 

b01.jpg

b02.jpg

b03.jpg

b04.jpg

b05.jpg

 

Z pierwszych wrażeń, podczas wprawdzie krótkiej jazdy ale udało mi się na obwodnicy przetestować tempomat adaptacyjny i jednak super to działa :D

Tak, samo jestem mega zadowolony z tapicerki heksagon – mega komfort podczas upału, jak odbierałem było 36 stopni na dworze i nic się nie kleiłem do foteli.

 

Z ciekawostek, załapałem się już na kilka elementów po-faceliftingowych – tj. nowy panel klimatyzacji z białym wyświetlaczem, nowy schowek na napoje – z wysuwaną zasłonką oraz najnowsze navi – czyli te elementy, które 4-ka ma wspólne z 3-ką po liftingu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę krótko czekałeś, u mnie ponad 3 miesiące były. Widzę, że nakryli auto materiałem i w baku ponad 1/4 paliwa. U mnie było bez materiału a wskazówka paliwa leżała na 0, bałem się czy do stacji dojadę...

 

Jak odbierzesz auto z detailingu to koniecznie zrób zdjęcia wnętrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę krótko czekałeś, u mnie ponad 3 miesiące były. Widzę, że nakryli auto materiałem i w baku ponad 1/4 paliwa. U mnie było bez materiału a wskazówka paliwa leżała na 0, bałem się czy do stacji dojadę...

 

Jak odbierzesz auto z detailingu to koniecznie zrób zdjęcia wnętrza :)

Może nakryli bo był nie umyty i nie chcieli się tym chwalić – ale w sumie to fajnie wyglądało. W baku miałem faktycznie trochę więcej paliwa niż się spodziewałem, więc miło – jeszcze nie tankowałem. Generalnie obsługa na poziomie. Zdjęcia wnętrza oczywiście wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze czekam zaliczka wplacona 12.07.2015;) tez wybralem alc hex i troszke żałowałem ze nie skóra ale mnie pocieszyles

Ja zamówiłem 10.07.2015, a auto do dealera przyjechało 31.08 :) ale wiem, że dealer miał wcześniej jakieś tam swoje terminy zarezerwowane – cokolwiek to znaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda te zestawienie, gratuluje! Będzie Pan zadowolony ;)

 

Co do czasu oczekiwania czasami mają juz zablokowane auta do produkcji, ale jeszcze nieskonfigurowane. Ja poprosiłem aby Sprzedawca sprawdził swojego magicznego Excela i pyk, jedna 4er z dwóch wolna :) wtedy własna konfiguracja i odbiór za 1,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda te zestawienie, gratuluje! Będzie Pan zadowolony ;)

 

Co do czasu oczekiwania czasami mają juz zablokowane auta do produkcji, ale jeszcze nieskonfigurowane. Ja poprosiłem aby Sprzedawca sprawdził swojego magicznego Excela i pyk, jedna 4er z dwóch wolna :) wtedy własna konfiguracja i odbiór za 1,5 miesiąca.

Dokładnie tak było w moim przypadku, musiałem się spieszyć z zamówieniem, żeby termin początku września był możliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wymieniam po 5 tysiącach na fabryczny 5w30 ale wymieniam go u kolegi w prywatnym warsztacie a olej kupuje u kolegaberlin.pl (kupuje tam od lat ).Kolejny przegląd zrobie również sam po 15 tyś.km a kolejny już w ASO darmowy przy 25-27.I później w kółko tak samo.Wymiana co 13-14 tys.km.Byle do 100tys.km przejeździł,może się uda ;) Co prawda wszyscy mi mówia olej to, 100tyś.km przejezdzisz na wymianach co 30tys.km następny sie będzie martwił,jakoś nie mam serca.Napewno nie będe wlewał milersow amsoili itp bo próbowałem wszystkiego i ja żadnej roznicy w pracy silnika nie widze a w e61 525d na Castrolu fabrycznym motor chodził ciszej niż na Millersie który kosztował 240zl za bańke.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW wymienialiście olej po dotarciu? zastanawiam się po jakim przebiegu to uczynić...

 

Ja z kolei przy niecałych 3000km w ASO z wpisem do historii (widać także w kompie auta). Teraz to każdy mówi, że wymienia co 10kkm, a jak jest...no właśnie różnie jest - niestety wszystko dzięki naszym "handlarzom".

 

Robocizna 170pln brutto

Filtr oleju 11 42 7 566 327 oryginał BMW - 53 zł

Shell Ultra Ect 5w30 w cenie 4l/96,80 zł i 1l/28,50 zł

http://www.mautoczesci.pl

 

Szybko i sprawnie. Drogo, tanio? Nie wiem, zaufałem forumowiczom EDIT to był błąd :D przepłaciłem 11 pln na oleju, www.kolegaberlin.pl jest tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek z telefonu po odebraniu z detailingu oraz kilka fotek wnętrza. Na razie zrobiłem ok. 700 km i jestem zachwycony :D

Sorry za niezamierzoną reklamę studia detailingowego – ale chłopaki nie potrzebują reklamy ;)

IMG_2718.JPG

IMG_2720.JPG

IMG_2722.JPG

IMG_2723.JPG

IMG_2727.JPG

IMG_2728.JPG

IMG_2731.JPG

IMG_2732.JPG

IMG_2742.JPG

IMG_2746.JPG

IMG_2753.JPG

Nie wiem na czym to polega, ale kolor na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna piękna,HK Estoril super, ale musze powiedzieć ze dla mnie pomaranczowe podświetlenie temperatury climatronica jest dużo fajniejsze :) To białe jest jak w nowych VW i Skodach oraz Lexusie :)

Co do ceramiki miałem na poprzednim aucie,moim zdaniem lepiej woskować np Soft99 King of gloss co 3msc(zajmuje to 30minut),jak pojedziesz na szczoty albo kiepską myjnie i zleją cie mocną pianą aktywną ściągną wode ściągaczka i wytrą pieluchami to na nic ceramika więc tak czy siak trzeba uważać.Pozatym co roku trzeba jechać na odnowienie powłoki za 100zł czy tam 150zł.Moim zdaniem pic na wode fotomontaż z ceramiką ale każdy ma swoje zdanie :)

p.s. czy was też tak kopią kamyczki na autostradach i ekspresowych,mam już z 5 maleńkich kropek a raptem 4 tys.km przebiegu,zastanawiam się czy nie obkleić maski i zderzaka folią przeźroczystą bo z tego co widzę za dwa lata malowanie pewne.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto,

też zrobiłem (po 6 tys.) ale poza ASO bo za całość zapłaciłem 240zł :)

Shell Ultra Ect 5w30 teraz leją.

 

Mechanik wyśmiał BMW - plastikowa miska oleju :)

 

Trzeba było wyśmiać i jego.Zastanawialiście się dlaczego jest plastikowa? 1500kg stąd ta waga,stąd twoje BMW 4 420i 184km pali 10l. i ma 7.4sek do 100km a Insignia 2.0Turbo 220km ma 40koni więcej ,pali 14l i ma do 100km/h 7.7sek. bo waży 1600kg a jest autem o tych samych gabarytach.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna piękna,HK Estoril super, ale musze powiedzieć ze dla mnie pomaranczowe podświetlenie temperatury climatronica jest dużo fajniejsze :) To białe jest jak w nowych VW i Skodach oraz Lexusie :)
Białe jest tylko w dzień – w nocy jest pomarańczowe :) Co do ceramiki powiem coś jak poużywam, na razie po 2 krotnym myciu samą wodą na bezdotykowych stacjach jest super, na szczoty nie mam zamiaru jeździć, a na polerkę woskiem nie mam czasu ani umiejętności :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.