Skocz do zawartości

Blad katalizatorow e-90 325i n52


bylus2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze bedziecie w stanie mi pomoc bo juz mi c...ki opadaja , :oops:

Problem polega na ciagle wyskakujacym bledzie katalizatorow , probowalem wszystkiego wymienilem valvetroniki itp rozbieralem caly wydech w obawie o ew nie szczelnosci ukladu wyotowego . Ostatnio wymienilem katy na co prawda uzywane ale z przebiegiem 100dkm . Po usunieciu bledu pojawil sie na nowo :mad2: Jedyne co pozostalo to sady lambda gorne , dolne sa wymienione ,chociaz moj mechanik twierdzi ze one prawie nigdy nie siadaja :shock:

Macie jakis pomysl gdzie szukac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz zuzycie oleju na poziomie wysokim, olej ci dobil uzywane katy, katow nie wytniesz, mozna oszukac sondy lambda koszt to jakies 3000 zl to i tak lepiej niz nowe katy za 7 tys zl + robocizna. Sad lambda jest cztery tez mogly pasc przez nadmiernie zuzycie oleju. a sondy sieaja srednio po 180 tys km.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi ,ale jezeli chodzi o zuzycie oleju jest ono minimalne od wymiany do wymiany moze 100ka ,Katy ktore kupilem powinny rozwiazac problem, blad mi ciagle wywala .Swojego czasu padl mi zawor Disa , klapa byla zupelnie urwana . Juz mialem nadzieje ze problem rozwiazany po wymiane disa problem nie zniknol . Niby 218 koni a jedzie jak 140pk :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to dziwne ze ci padly katy w takim razie sprobuj wyczyscic uklad paliwowy AR6400 dwa razy pod rzad lub maszynka liqui moly a potem lej Shell Vpower racing 100+ do pelna trzy razuy pod rzad, moze to zgasi kontrolke. A moze to faktycznie sondy, padaja przy 160 tys km srednio, koszt orginalu to okolo 1 tys zl sztuka, z zamienikami bywa roznie raz dobrze raz zle.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Przeprogramowanie sterownika MSV70 pod tym kątem z tego co wiem tylko wyłącza pojawianie się kontrolki check engine, nic więcej. Sam miałem tak przeprogramowany sterownik, ale to wcale nie rozwiązało problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.