Skocz do zawartości

M Sportsitze - nie działająca regulacja podparcia bocznego


mario1942

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Kilka dni temu sprowadziłem swoje pierwsze BMW - póki co jestem zachwycony.

 

Niemniej zaobserwowałem bardzo irytującą przypadłość: po napompowaniu boczków po kilku minutach powietrze z nich ucieka i znowu robią się miękkie. Czy ktoś może rozbierał już takie fotele i wie gdzie powinienem zacząć szukać przyczyny - może jakiś zaworek albo coś podobnego, co lubi zaprzestać działania?

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź, bo fotele są niesamowite, ale przy mojej sylwetce tylko maksymalnie ściśnięte dają dobre podparcie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozbierałem taki fotel gdy dokładałem podparcie lędźwiowe.

Dostęp do poduszek bocznych nie jest łatwy - najlepiej popatrz w TIS-ie jak się do nich dobrać. Na początek możesz zdjąc tylną osłonę siedzenia (dwa klipsy na dole), pociągnij osłonę do dołu i obróć ją w prawo lub lewo. O ile pamiętam to od zaworu wychodzą dwa przewody, oddzielnie na prawą i lewą stronę. Więc jeśli po pewnym czasie oba boczki flaczeją to pewnie wina leży w samym zaworze. Raczej mało prawdopodobne aby obie poduszki na raz zaczęły przepuszczać. Sam zawór możesz rozebrać o ile się da. Może zaciągną jakiś paproch i dlatego jest nie szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się dołączę ;-)

 

@maroek - a z tym dołożeniem podparcia lędźwiowego dużo jest zabawy? - dołożyłeś z regulacją elektryczną (jak w oryginale?) - skąd brałeś potrzebne części?

 

u siebie mam taką dziwną konfigurację, ogólnie dość bogatą, a nie ma właśnie podparcia... a przydało by się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi zeszło bo chciałem żeby było jak njabardziej zbliżone do oryginału. Ale wszystko jest do zrobienia.

 

Kupiłem kompletny zestaw: poduszka, pompka, zawór, instalacja I przełącznik ale dla wersji tylko z podparciem lędzwiowym. Musiałem to troszkę przerobić bo w oryginale jest tylko jedna pompka która pompuję wszystko: boczki I podparcie - jest na trójniku a same zawory rozdzielają gdzie ma pompować. Wykożystałem kable z instalacji I podłączyłem ją do już istniejącej, więc tylko 2 razy +/- i dwa kable na pompce są zmostkowane a reszta na oryginalnych pinach i kostkach.

 

Jak byś był zaintersowany to została mi się kompletna lewa strona (kupiłem obie ale założyłem tylko na prawy fotel - anglik). Jak będę w PL za jakiś miesiąc to zamierzam to opchnąć na allegro. Więcej info na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam posiadam e90 fotele sportsitze i mam problem. Podczas pompowania boczkow słychać jak ucieka powietrze. Rozebralem fotel i (w miejscu zaznaczonym na zdjęciu) z tamtad ucieka powietrze. Miał ktoś kiedyś taki problem? http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160504/8cec91695b817a02f78bfd562de2cd4d.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160504/0acd68b94ccb1560411dfe44b16b45a0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Przepraszam za odkopanie tematu.

Czy kolega rozwiązał problem z uchodzącym powietrzem?

Dodatkowo mam również problem z modułem pompowania. Moduł nie podaje powietrza do jednej ze stron. Rozebralen tył fotela i na module, a dokładniej na 2 cewkach (zwojach) jest widoczny nalot - jakby żywica albo jakiś klej dookoła na środku około 2mm szerokości.

Czy to jest powodem uszkodzenie funkcji pompowania i spuszczania powietrza ?

Trzecia cewka jest czysta i wydaje się że to tylko ona pracuje poprawnie i pompuje powietrze do jednej strony.

Czy jest możliwość zregenerowania tej cewki?

 

Dodałbym zdjęcia ale nie wiem jak je załączyć z telefonu...

Edytowane przez bater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.