Skocz do zawartości

Problem z iDrive / bluetooth


Bialy-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam auto wyposażone w moduł bluetooth i stację bazową do telefonu komórkowego (w podłokietniku). Niestety zauważyłem ostatnio jakiś problem w działaniu tego systemu, tj. podczas jazdy radio przerywa na kilka sekund, bluetooth się rozłącza i podłącza ponownie. Co dziwne, dzieje się to nawet, kiedy odłączę telefon i wyłączę bluetooth w menu iDrive. Po wejściu do menu "Communication" w momencie, kiedy dochodzi do takiej "zawieszki", pojawia się komunikat "Mobile phone not installed, please contact BMW...".

Niedawno musiałem zdemontować tunel środkowy, więc opinałem dwie wtyczki od podstawki pod telefon (duża czarna wtyczka + światłowód), ale wczoraj sprawdzałem te połączenia i jest ok. Sprawdzałem też antenę bluetooth (metalowo-plastikowy moduł) nad nogami kierowcy, ale tam również wtyczka jest wpięta. Resetowałem już iDrive kombinacją przycisków "eject" i regulatorem głośności, jednak nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Samochód mam od niedawna, jeżdżę nim kilka dni, więc trudno mi ze 100% pewnością stwierdzić, czy problem pojawiał się wcześniej.

Co jeszcze może powodować ten problem? Co jeszcze mogę sprawdzić? Czy ten błąd wskazuje na problem z modułem bluetooth, podstawką pod telefon, czy jeszcze czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej moduł Mulf świruje, jedynie sprawdzenie od kogoś innego może wykluczyć jego winę ale musiałbyś znaleźć kogoś kto użyczy Ci swojego lub pozwoli na podłączenie swojego na próbę a prawie jest pewne że to moduł Mulf się kończy :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dostałem właśnie na PW podobną informację i zacząłem szukać po innych słowach kluczowych. Wyszło na to, że moduł się przegrzewa, bo przy niższych temp. otoczenia nie ma problemu (np. dzisiaj nic się nie stało podczas porannej jazdy). Czy naprawa czegoś takiego opiera się na wgraniu nowszego softu, czy również zmianach mechanicznych? Na forum jest wątek, gdzie jeden z użytkowników po prostu poprawił chłodzenie układów i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.