Skocz do zawartości

Podłączenie foteli grzanych i pompowanych


Rychta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam taka sprawe, kupiłem sobie fotele grzane i pompowane, wcześniej w aucie miałem zwykłe fotele, i tu pytanie jak to wszystko podłączyć żeby działało. W panelu nie mam przycisków do grzania foteli a mam jeszcze ten panel z pojedynczymi klawiszami gdzie mogę sobie je dokładać tylko pytanie czy istnieje właśnie coś takiego jak pojedyncze klawisze do grzania foteli do E46. I drugie pytanie jak to podłączyć elektrycznie. Poniżej fotka z wtyczkami przy fotelu, jak by ktoś mi to opisał który kabel jest od czego i pod co go podłączyć był bym wdzięczny.

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z553/5535485/big/1.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na przyszłość użyj wyszukiwarki:

viewtopic.php?f=15&t=249174

viewtopic.php?f=69&t=208082&start=15 - szczególnie ostatni post na 2 stronie.

 

Tak, da się dokupić same guzki grzania, ale osobiście polecam zmienić konsole na tę z panelem.

I koniecznie używaj odpowiedniej grubości kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pracy będzie przed Tobą :roll: Najprostsze to podłączenie pomp lędźwiowych, bo dajesz tylko +12 z zabezpieczeniem 30A, masę i już działają. Podgrzewanie to jednak długotrwała rzeźba w wiązkę elektryczną. Samo sterowanie grzaniem może odbywać się z poziomu pojedynczych przycisków z przedliftowego E46, które są 2-stopniowe, rolkowych (potencjometrycznych) sterowników z E38 lub poliftowego panelu z 3-stopniowym grzaniem i powiązanym ASC/DSC. Do tego ostatniego wymagany jest stelaż popielniczki z wersji europejskiej. Samo podpięcie wiązki w każdym z podanych sterowników wygląda tak samo. Mamy stałe +12V, masę, sygnał podświetlenia przycisku, wyjście +12V na matę grzania, sygnał z termistora. Przy fotelu to samo. Wiązkę proponuję ułożyć po bokach środkowego tunelu pod wykładziną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje szybkiej podpowiedzi. Czy ktoś mi może okręslić który kolor kabla z włącznika do grzanych foteli do czego mam podłączyć? Fotele to oryginalne sportsize z e46 a włączniki pochodza z e39. Proszę o szybka odpowiedz bo jutro chcialem zamontować już nowe kanapy :)

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z556/5562281/big/1.jpg?screen

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z556/5562281/big/2.jpg?screen

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z556/5562281/big/3.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle WDSa. Pin/kolor/sygnał:

 

1/szaro-czerwony/podświetlenie przycisku (możesz wpiąć się w przewód szaro-czerwony przycisku ASC)

2/biało-niebieski/sygnał z termistora w siedzisku

3/zielono-żółty/+12V ze skrzynki bezpieczników (zabezpieczenie 15A)

4/brązowo-czarny/masa (możesz wpiąć się oczkiem w masę zapalniczki)

5/biało-żółty/+12V dla maty grzania siedziska i oparcia

 

Do wtyczki foteli będą dochodziły dwa przewody z tych modułów podgrzewania, tj z pinu 2 i 5. 2 - do przewodu termistora i 5 - do przewodu +12V dla podgrzewania mat siedziska i oparcia. We wtyczce foteli podpinasz te przewody w piny nr: 2 do 23 i 5 do 25.

 

Daj znać o efektach montażu i instalacji. Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoshimura01 jesteś wielki :D po 8 godzinach w upale 30 st.C udało mi się zakończyć podłączanie foteli :)

NIestety nie miałem jednej wtyczki do przycisku grzania ale przeciągnąłem sobie już wszystkie kabelki tak że po załatwieniu wtyczki zostanie już tylko przylutować kabelki i gotowe. Przy okazji wyciągnołem sobie oddzielnie zasilanie do CB i zamontowałem sobie przycisk od tylnej rolety, przeciągnołem już wszystkie potrzebne kabeli, także w przyszłą sobote jak czas pozwoli montuje rolete.

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z556/5565679/big/2.jpg?screen

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z556/5565679/big/3.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Pozwolę sobie odgrzać kotleta, aby rozwiać swoje wątpliwości. Nabyłem fotele z grzaniem oraz przełączniki od E39 (identyczne jak z postów powyżej).

Pytanie moje jest następujące: dlaczego przewód z pinu 5 we wtyczce przełącznika jest cienki, a odpowiadający mu przewód pinu 25 we wtyczce fotela jest gruby? Połączyć je ze sobą grubym przewodem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Wedle WDSa. Pin/kolor/sygnał:

 

1/szaro-czerwony/podświetlenie przycisku (możesz wpiąć się w przewód szaro-czerwony przycisku ASC)

2/biało-niebieski/sygnał z termistora w siedzisku

3/zielono-żółty/+12V ze skrzynki bezpieczników (zabezpieczenie 15A)

4/brązowo-czarny/masa (możesz wpiąć się oczkiem w masę zapalniczki)

5/biało-żółty/+12V dla maty grzania siedziska i oparcia

 

Do wtyczki foteli będą dochodziły dwa przewody z tych modułów podgrzewania, tj z pinu 2 i 5. 2 - do przewodu termistora i 5 - do przewodu +12V dla podgrzewania mat siedziska i oparcia. We wtyczce foteli podpinasz te przewody w piny nr: 2 do 23 i 5 do 25.

 

Daj znać o efektach montażu i instalacji. Powodzenia i pozdrawiam.

a co z masą ? z ramy fotela ??

było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.