Skocz do zawartości

mikroprzełącznik/mikrostyk guzik kluczyka-uszkodzony kluczyk


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj jeden z użytkowników nakierował mnie na rozwiązanie mojego problemu z nie działającym zamykaniem w obu pilotach (reszta funkcji działa). Po rozłupaniu obudowy w jednym z kluczyków postanowiłem posprawdzać styki w guziku od zamykania, na pierwszy rzut oka wszystko spoko ale mówie sobie, że wezmę kawałek drucika i po prostu zewrę ten guzik. I co? Ku mojemu zdziwieniu za każdym razem jak zwieram guzik zamykanie nagle działa w pilocie, podejrzewam, że w drugim jest dokładnie to samo natomiast postanowiłęm spróbować naprawić tylko jeden aby drugim móc jeździć. Koszt naprawy to jakies 0.50-2.50zł w zależności od ceny mikroprzełącznika.

 

I tutaj mam do was pytanie, jak już wiem, że nie działa ten mikrostyk postanowiłem go wymienić/przelutować lecz nie mogę znaleźć dokładnie takiego samego lecz znalazłem bardzo podobny od peugeota :http://allegro.pl/mikrostyk-mikrowlacznik-peugeot-citroen-scyzoryk-i5111413703.html wymiary praktycznie te same, może wysokość troche niższa ale to da rade ogarnąć, macie może jakieś informacje lub cokolwiek gdzie bym może mógł kupić jakiś ori? Wymiana kluczyka na nowy mija się z celem bo zapłacę minimum 500zł a sam mogę to zrobić za 5zł ze starą lub za 80 z nową obudową.

 

drugie pytanie, może ma ktoś jakiś uszkodzony kluczyk który by chciał odstąpić po wcześniejszym dogadaniu się?

Edytowane przez kubaj123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj jeden z użytkowników nakierował mnie na rozwiązanie mojego problemu z nie działającym zamykaniem w obu pilotach (reszta funkcji działa). Po rozłupaniu obudowy w jednym z kluczyków postanowiłem posprawdzać styki w guziku od zamykania, na pierwszy rzut oka wszystko spoko ale mówie sobie, że wezmę kawałek drucika i po prostu zewrę ten guzik. I co? Ku mojemu zdziwieniu za każdym razem jak zwieram guzik zamykanie nagle działa w pilocie, podejrzewam, że w drugim jest dokładnie to samo natomiast postanowiłęm spróbować naprawić tylko jeden aby drugim móc jeździć. Koszt naprawy to jakies 0.50-2.50zł w zależności od ceny mikroprzełącznika.

 

I tutaj mam do was pytanie, jak już wiem, że nie działa ten mikrostyk postanowiłem go wymienić/przelutować lecz nie mogę znaleźć dokładnie takiego samego lecz znalazłem bardzo podobny od peugeota :http://allegro.pl/mikrostyk-mikrowlacznik-peugeot-citroen-scyzoryk-i5111413703.html wymiary praktycznie te same, może wysokość troche niższa ale to da rade ogarnąć, macie może jakieś informacje lub cokolwiek gdzie bym może mógł kupić jakiś ori? Wymiana kluczyka na nowy mija się z celem bo zapłacę minimum 500zł a sam mogę to zrobić za 5zł ze starą lub za 80 z nową obudową.

 

drugie pytanie, może ma ktoś jakiś uszkodzony kluczyk który by chciał odstąpić po wcześniejszym dogadaniu się?

Kolego, ja mam również jeden kluczyk który nie działa, nie działa otwieranie i zamykanie auta i otwieranie klapy bagażnika :( Bateryjkę wymieniałem i dalej to samo a jak włożę do stacyjki to auto odpala, ja mam komfortowy dostęp a ty masz jaki? Bo jestem ciekaw czy w moim kluczyku też nie padły mikrostyki :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąśnie główny problem w tym, że praktycznie nigdzie nie moge znaleźć idealnego mikrostyku, zawsze czymstam się różnią. Wstępnie kupiłem na próbę te z linku który podałem ponieważ były po prostu najbardziej zbliżone rozmiarami, różniły się chyba tylko o 0.1mm na długość i pare dziesiątych na wysokość

 

Ogólnie mam kluczyk bez dostępu komfortowego ale to nic nie zmienia, jeżeli Ci nie szkoda zepsutego kluczyka nożem rozetnij dookoła obudowe, wyjmij całą płytkę pcb i zewrzyj dwa styki z prawej części mikroprzełącznika, możesz zewrzeć to jakimś kawałkiem małego drucika albo np jak ja pesetą do paznokci :D ale kabelkiem też robiłem i też działało. Poniżej wstawiam fotke które styki zewrzeć:

http://i57.tinypic.com/kcfr5w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odświeżam troche temat. ikrostyki wymieniłem, kluczyki działają jak należy. Teraz ten sam problem ma mój znajomy i też potrzebował bym mikrostyków. Problem jest w tym, że kupiłem je tutaj u nas na forum ale nie pamiętam od kogo :D Kojarzy ktoś coś może bądź coś wie? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam troche temat. ikrostyki wymieniłem, kluczyki działają jak należy. Teraz ten sam problem ma mój znajomy i też potrzebował bym mikrostyków. Problem jest w tym, że kupiłem je tutaj u nas na forum ale nie pamiętam od kogo :D Kojarzy ktoś coś może bądź coś wie? :D

Dołączam sie do postu równiez potrzebuje mikrostyki. Mam również putanie jak rozebrac obudowe oraz czy po jej rozebraniu musze ją wymienić na nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.