Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o panel klimy, czy nie jest jakiś ubogi, dwa dolne klawisze nieaktywne, brak napisów Auto na pokretłach.

Wygląda mi to na jakąś uboższą wersje klimy dwustrefowej, proszę o Wasze opinie.

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-530d-xdrive-salon-pl-1-wl-adaptive-drive-20-m-performance-vat-23-ID6y5k0w.html

 

Oczywiście wszelkie merytoryczne rady wskazane ;)

Samochód kupiony przez obecnego właściciela w programie premuim selection, pakiet serwisowy 5 lat/100tys

Gwarancja dokupiona do maja przyszłego roku (szkoda że nie do maja 2017).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No klimę ma tę prostszą. Tak ktoś widocznie to auto dziwnie skonfigurował. No ale to nie jest jakiś dramat w sumie przecież. Auto generalnie jak na 530d jest tak sobie wyposażone, ale to niestety specyfika polskich konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBAFV31060DP48592

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-3-0-diesel-x-drive-steptronic-maly-przeb-ID4pcfkq.html

Przyznam że ten lepiej wyposażony, po zdekodowaniu vin wyglada na samochód z Niemiec, oczywiscie mogę się mylić nie jestem specjalistą.

Muszę jutro go zobaczyć.

Może ktoś zna temat lub ma jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wersja niemiecka. Ma zmienioną gałkę zmiany biegów, poza tym wygląda OK. Cena jest niska jaka taki przebieg i wyposażenie, pamiętaj że jak ktoś to kupił to musiał zapłacić akcyzę 18,6%. Zerknij ile takie kosztuje na mobile czy autoscout. Jak cena po opłatach będzie podobna lub będzie niewielka różnica to warto się zainteresować.

 

@Z ciekawości zerknąłem na oferty 530d z tego rocznika w dieslu i sedanie z max przebiegiem 100tyś. Nie brałem pod uwagę wyposażeniu, a w tym samochodzie jest ponad przeciętne. Średni cena wyszła ponad 31000 euro co daje po opłacie akcyzy w PL ~150tyś PLN. Oczywiście to tylko jakiś tam wyznacznik w cenie, ale w wypadku auto kupionego z Niemiec bardzo pomocny.

 

Pytałeś ile jest w Polsce, bo znając życie to ~6 miesięcy? :) Nie sugeruj się kompletnie tym, że sprzedawany jest przez jakiś slon, który szczyci się profesjonalizmem itd. Już nie raz na tym forum wychodziły nieciekawe kwiatki w związku z towarem oferowanym przez wszelakich panów w garniturach prezentujących auta stojące na płytkach. Powodzenia

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz040 - o co chodzi z tym "6 miesiecy". Kompletnie nie znam tematu, podatki, jakiś haczyk ?

 

Jeszcze raz przeglądam ogłoszenie i nie widze info o FV23% - jesli bedzie to vat marża to raczej odpada i zostaje ten pierwszy, hasło: leasing operacyjny

Zastanawiam sie też nad 528i xdrive, co ciekawe pomysł na zmianę samochodu to było 328i xdrive.

Po jeździe próbnej 328i przesiadłem sie do mojej 520d, jadąc obwodnica 140km/h stwierdziełm -ale mam ciche auto w stosunku do tej 328i

Wiec wybieram komfort i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedajesz auto z zyskiem to normalnie musisz płacić podatek dochodowy. Po upływie 6 miesięcy od kupna auta możesz go sprzedać bez obowiązku płacenia ew. podatku dochodowego.

F10 jest znacznie lepiej wygłuszone niż F30. To jest ogromna przewaga 5er w komforcie i tutaj masz rację :cool2:

 

Szukasz FVat, bo chcesz odliczyć czy tylko z powodu leasingu? Przy Vat-marża też możesz wziąć w leasing czy nie ma racji?

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura vat23% do leasingu operacyjnego, otrzymałem bardzo korzystną ofertę. Odliczenie vat tez ma znaczenie ale to już kwestia ceny konkretnego samochodu.

Musze jeszcze sprawdzić przepisy bo w zeszłym roku coś się zmieniło (sprzedaż samochodu firmowego zakupionego na FVmarża).

Zobaczę ten z Niemiec i napisze moje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Numer podwozia WBAFV31070C696346

Kod typu FV31

Typ 530DX (EUR)

Typoszereg E F10 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik N57T

Pojemność skokowa 3.00

Moc 190

Napęd ALLR

Skrzynia biegów AUT

Kolor SCHWARZ 2 (668)

Tapicerka LEDER DAKOTA/OYSTER (LCCX)

Data prod. 2011-03-23

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S223A DYNAMISCHE DAEMPFER CONTROL EDC

S229A DYNAMIC DRIVE Dynamic Drive

S230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S258A BEREIFUNG MIT NOTLAUFEIGENSCHAFTEN Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Zabezpieczenie śrub kół

S2TBA SPORT-AUTOMATIK GETRIEBE Sportowa automatyczna skrzynia biegów

S2VAA ADAPTIVE DRIVE Adaptive Drive

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S464A SKISACK Worek na narty

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S571A STAERKERE STROMVERSORGUNG PLUS Silniejsze zasilanie prądem

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE Złącze USB-/Audio

S6VCA STEUERUNG COMBOX Sterowanie Combox

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S7NHA BMW SERVICE INCLUSIVE 5/100 Technika serwisowa BMW

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S8A1A SPRACHVERSION POLNISCH Polska wersja językowa

S8ATA POLNISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, polski

S8KAA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE Dummy-SALAPA

S8TFA AKTIVER FUSSGAENGERSCHUTZ. Aktywna ochrona pieszych

S8TLA TAGFAHRLICHT FRONT UND HECK AKTIV Dummy-SALAPA

S8TNA TAGFAHRLICHT UEBER LICHTMENUE EINST Dummy-SALAPA

S8V5A HINWEISSCHILD NCAP RUM/SLOWAK/TSCHE Tabliczka informacyjna

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S2K1A LM RAEDER V-SPEICHE 236 Obr. BMW, st. le., szprycha V 236

S4ATA INT.LEIST. SCHWARZ HOCHGLAENZEND Listwy wewn., wysoki połysk, czarne

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten z Niemiec.

Samochód zarejestrowany w Polsce 04-04-2012r

Według sprzedawcy (czyli nie potwierdzone) samochód został sprzedany przez AutoFus czyt. PremiumSel do firmy finansowej (nie są podatnikami vat) i tam cały okres było użytkowane. Auto posiada jeszcze pakiet 100/5lat, choć ja tego nie wyczytałem z VIN.

Wszystkie serwisy robione w AutoFus, do potwierdzenia. Ostatni serwis kwiecień/2014 przy przebiegu niespełna 65ty, obecnie auto ma 85tys. Przebiegi do 20tys/rok.

 

Z wad:

- z mojego punktu widzenia brak faktury vat23% jest wadą ale to tylko kwestia ceny i oferty leasingowej

- brak gwarancji

- samochód miał malowane drzwi kierowcy, pasazera, tylny lewy błotnik, przedni błotnik ma fabryczny lakier, ale to nie znaczy ze nie był wymieniony.

lakier na słupach i progach jest w normie odczyt z miernika max110

Na tylnym błotniku jeszcze przed kołem u dołu jest już ognisko rdzy. Ogólnie naprawa kiepsko wykonana, widać gdzie była szpachla :(

Podobno naprawę wykonywał serwis AutoFus, poprosiłem o fakture za wykonaną naprawę - zobaczę z niej wynika.

Podsumowując: główna zaleta tego egzemplarza, wyposażenie, wada: brak gwarancji oraz malowane elementy nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.