Skocz do zawartości

320i Poduszka amortyzatora tył


marcin5001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam pewien problem. Ostatnio zmieniałem poduszki na Meyle HD i co się okazało ? Jedna po miesiącu jest wyrwana i to dość dobrze. Druga jest cała. Zamówiłem nowe lemfordery i co ? Dziś z całą rodzinką jechałem ponad 200 km i dwie prawdopodobne są zerwane. Wszystkie podkładki na miejscu. Zamieszczam filmik, czy u Was też zachowują się tak tylne poduszki ? Jeżeli możecie to sprawdźcie to zależy mi. Pozdrawiam (Film będzie za parę minut)

https://www.youtube.com/watch?v=yMD-gN0rzXg&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może amortyzatory do sprawdzenia?

zawieszenie normalne czy niższe od standardu?

jeżeli normalne to może amortyzator ma krótszy skok(jest przeznaczony do niższego zawieszenia) i zrywa poduszkę przy maksymalnym skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sprężyny masz całe ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny jakieś trzy tygodnie temu patrzyłem i są całe. Zawieszenie standardowe. Amortyzator też normalny, Kayaba. Mam nadzieje, że to jest po prostu wada tych poduszek co dostałem po ponownym demontażu nie widać aby były zerwane a mimo to latają. W następnym tygodniu przyjdą nowe Lemfordery stare odeślę i zobaczę co dalej. A co do sprężyn będę zamawiał -30/-20 eibach pro kit. Usztywnią auto i zacznie lepiej się prowadzić ? Jakieś minusy ? Przepraszam, że tutaj piszę ale widzę małe zainteresowanie więc może coś powiecie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam zestaw. Pewnie Max gear miałeś razem z amorami Kayaba tak jak ja. Może po prostu wada produkcyjna gdyż jak je zdemontowałem nie widziałem pęknięć ani nic a jednak luźno lata. Od początku nie przyszło mi do głowy aby to sprawdzić. No zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam kolegów, mam pewien problem. Zamówiłem nowe poduszki lemfordera i co się okazało ? Chodzą tak samo nowe jak i stare. Zwróciłem uwagę na gumę w środku i mogę palcami ją naginać gdzie w meyle hd to nie występuje. To prawidłowa reakcja ? Ponawiam prośbę o sprawdzenie jak chodzi to u Was. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie (E86-zawieszenie to samo co w E46),zakładałem już różne poduszki,kyb,lemforder,meyle,jakieś tanie,itd,każda jest inna,mają różne twardości gumy,nawet ich konstrukcja jest różna,ja wymieniałem poduszki ponieważ moje poduszki delikatnie sobie hałasują,chociaż może jestem przewrażliwiony bo mam te poduchy jakiś metr od ucha :) i po prostu je słychać,najlepsze efekty osiągnąłem na oryginałach-są najcichsze,nigdy żadna z tych poduszek nie zerwała mi się,a zawieszenie jest dość twarde.

jak sięgnę pamięcią to przez ostatni rok wymieniałem w dwóch E46 poduszki tylnych amortyzatorów bo przyjechały z wyrwanymi,w obu przypadkach założyłem kyb i jeżdżą do dzisiaj.

raz miałem przypadek że w lemforderze guma się kręciła w środku,nie była zwulkanizowana z resztą poduchy,ale to był chyba wypadek przy przy pracy firmy lemforder :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie,u mnie aż tak nie chodzą,ruch samej poduszki (gumy) jest ledwo zauważalny,bez względu na producenta poduszki,w tych e 46 też chyba aż tak nie pracowaly,może to wskazywać na zużyte amortyzatory (nie tłumią), spróbuj znaleźć kogoś w okolicy kto ma e46 i porównaj,albo załóż inne amortyzatory,wymiana to nie jest dużo roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.