Skocz do zawartości

Bmw e46 320d touring oświetlenie wewnętrzne Led nie działa


mslawo95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW E46 TOURING 2002r. 2. 0d

 

Dziś wymieniałem oświetlenie wewnątrz auta na LED. Wymieniłem tył i zacząłem przód nad lusterkiem wstecznym. Wymieniłem jedną żarówkę z przodu na Led i świeciła normalnie, potem włożyłem drugą i na chwilę zaczęła mrugac i zgasły obydwie. I już żadna się nie pali. Myślałem że + z - pomyliłem ale nic już się tam nie pali. Włożyłem oryginalne żarówki i tez nie działa. Z tyłu i w schowku wszystko się świeci i działa. Sprawdziłem bezpiecznik i się nie spalił.

 

Wszystko działa tylko nie te lampki nad lusterkiem wstecznym.

 

Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem teraz coś innego. Przyczyna nie leży po stronie bezpieczników na 100%. Wyjmując bezpiecznik nr 49 i ponownie go wkładająć LEDY w lampce przy lusterku wstecznym mrugają jeden raz i gasną. Włóżyłem tam oryginalne żarówki i zrobiłem to samo, lecz nie mrugnęły. Wynika, że jest gdzieś zwarcie na obwodzie, ponieważ płynie tam przez chwilę minimalny prąd, który potrafi napędzić na tą chwilkę ledy... Tylko jeśli jest zwarcie to by bezpiecznik wypaliło..

 

Zauważyłem też, że nawet lampa z tyłu otwierając drzwi nie zapala się oraz, "alarm" nie dostaje informacji o tym, że ktoś po otwarciu auta otworzył drzwi i wszedł i po 30 sekundach uruchamia funkcję REARMING.

 

Jak myślicie gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ledy masz CANBUS?

Jeśli nie to tu jest przyczyna, miałem tak samo w e46, raz się zapalało, raz gasło a innym razem mrugało. Wstawiłem CANBUS i wszystko było super.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystkie kupiłem "zwykłe" .. Hm.. Ale reszta żarówek LED świeci (np. z tyłu w bagażniku, w schowku). A gdy dam oryginalne żarówki tam nad lusterko wsteczne to też nie świecą.. Gdyby świeciły oryginalne to bym wiedział, że coś z tymi LEDami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo tylko nad lusterkiem masz ściemnianie, powolne wygaszanie. Żeby oryginalne zadziałały, to zamknij drzwi, wyłącz światła wnętrza, wymień żarówkę i zapal. Powinno być dobrze. Nad lusterkiem musi być led canbus.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.