Skocz do zawartości

E91 - Bije przy hamowaniu pomiedzy 120-80km/h


piotrsz

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli kolega ma nowe tarcze,które biją to na pewno taniej wyjdzie mu przetoczenie niż zakup kolejnego kompletu.no ale kto bogatemu zabroni...

Właśnie o to chodzi, że jak kolega ma nowe tarcze, które się skrzywiły to może je reklamować i dostanie zwrot kasy - jak je przetoczy to reklamacja nie będzie możliwa. A skoro tarcze raz się skrzywiły to na 90% po przetoczeniu wykrzywią się ponownie.

arti200. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po przetoczeniu spece z ATE bez problemu uznali gwarancję ;) Pytałem mechanika przed przetoczeniem czy nie będzie problemu z reklamacją, stwierdził że głąby tam pracują i mam być spokojny - miał rację :) W zasadzie sam zabieg toczenia pomógł na chwilę, tarcze krótko po zabiegu zaczęły bić ponownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeżeli kolega ma nowe tarcze,które biją to na pewno taniej wyjdzie mu przetoczenie niż zakup kolejnego kompletu.no ale kto bogatemu zabroni...

Właśnie o to chodzi, że jak kolega ma nowe tarcze, które się skrzywiły to może je reklamować i dostanie zwrot kasy - jak je przetoczy to reklamacja nie będzie możliwa. A skoro tarcze raz się skrzywiły to na 90% po przetoczeniu wykrzywią się ponownie.

 

jeżeli może zwrócić to pewnie,że masz rację :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy TEXTAR lub jakiś inny producent daje gwarancje,że zakupione od nich tarcze leżakowały i nie to będzie powodem bicia?

wywalanie kasy to jest na nowe tarcze i inne elementy,gdy usterkę można usunąć mniejszym kosztem. przede wszystkim zanim tarcze zostaną przetoczone na aucie diagnosta sprawdza czy w ogóle jest na nich bicie.jak nie ma to nie przetacza,więc nie wiem o jakim wywalaniu kasy w tym wypadku jest mowa??? a jeżeli kolega ma nowe tarcze,które biją to na pewno taniej wyjdzie mu przetoczenie niż zakup kolejnego kompletu.no ale kto bogatemu zabroni...

 

nie mylcie też przetaczania tarcz zdemontowanych z przetaczaniem tarcz na aucie. moim zdaniem jedynie ta druga opcja ma jakikolwiek sens.

TextAr to powazna firma . Wiele razy mialem i nigdy nie bylo probleow biciem .. raz mialem ate i raz cos innego ... cena tez ok :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Jestem winny odpowiedzi na problemy, ktore opisalem. Wybralem sie do BMW kliniki w Opocznie i tam panowie stwierdzili, ze winne sa tuleje wahacza z przodu, ale tego od strony kabiny (taki w ksztalcie banana). Poniewaz do Opoczna mam kawalek, wymiane zrobilem lokalnie. Faktycznie tuleja od strony kierowcy byla lekko uszkodzona - wyrazne pekniecia gumy - jeden drobny kawalek nawet wylecial. Poki co przetestowalem w krotkiej trasie, ale juz teraz auto hamuje wyraznie bez problemow i bez bicia. Wybieram sie w dluzsza trase, wiec to bedzie prawidziwy test.

 

Dzieki wszystkim za chec udzielania sie w watku, pomoglo mi to zawezic obszar poszukiwan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy w Krakowie jest zakład , który dobrze toczy tarcze na pojeździe, bez ich demontażu. Bardzo proszę o jakiś adres, wujek Google nic nie pokazuje lub słabo zbyt niecierpliwie szukam

Tarcze mają przejechane około 10tys i były te z górnej półki. Musiałem gdzieś coś zalać gorący metal i się zwichrował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bicie pojawiło się po zalaniu tarcz, a s,a prawie nowe bez nawet najmniejszego rantu wiec mi żal wywalać

 

polecam przetaczanie na aucie. poszukaj na google kto to robi w twoim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.