Skocz do zawartości

2.0i za mała temperatura na gazie i benzynie


frezo1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam E34 2L 88r i silnik 150konny na łańcuchy w gazie.Mam mały problem,na gazie temperatura sięga mi pierwszej kreski a na bęzynie jest prawie w pionie,na gazie nie raz jest na pierwszej kresce a nie raz między pierwsza a pionem,i to się wacha zależy nawet nie wiem od czego,nawet jak stoję nie bujnie mi się na pion,na bęzynie prawie dobrze ale też pionu nie ma odchodzi 1mm,dodam że w kabinie grzeje super płynu było troszke za mało ale dolałem (co jest dziwne bo mało płynu to właśnie większa temp powinna być...)co to może być,zacięty termostat?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalasz zimne auto i zostawiasz na wolnych obrotach, w miarę nagrzewania się silnika dotykasz chłodnicy cieczy, jeżeli robi się coraz cieplejsza w raz z nagrzewaniem się silnika - masz walnięty termostat. Do złych wskazań może się też przyczynić czujnik temperatury lub kostka która na nim siedzi (potrafi się utlenić i nie łączy) lub też złącze głównej wiązki silnika (również lubi zaśniedzieć).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postaram się jechać dzisiaj po termostat i go wymienić.Tylko nie rozumiem jednej rzeczy,dlaczego kolega napisał że jak chłodnica się będzie robić gorąca wraz z silnikiem to walnięty termostat,może mi to ktoś wytłumaczyć,wiedzy nigdy dość... :)

 

Postaram się na przerwie w pracy pojechać i kupić nowy termostat.

 

Dobra,postaram się pisać w ojczystym języku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak jest otwarty to płyn idzie od razu na chłodnice ic przy okazji wychladza niepotrzebnie układ.

Poprawnie chłodnica powinna być zimna, dopiero jak pion złapie to po chwili powinien puścić termostat i dopiero wtedy chłodnica powinna się nagrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.