Skocz do zawartości

wymiana konwertera e60 m54 automat


arbuz229

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje w tym tygodniu wymianę konwertera e60 530i m54 2004r będę robił to sam i mam pytanie do was czym różni się demontaż automatu od demontażu manuala w poprzedniej e46 m54 zmieniałem skrzynie manualną. Prosił bym o jakieś rady nie robiłem nigdy nic przy automacie skrzynia 6hp19 silnik m54 z góry dziękuję za podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

olej z filtrem tulejką uszczelniacz (konwerter-skrzynia) około 900zł konwerter regenerowałem z 3 letnią gwarancją w firme co robi typowo na częściach zf 1100zł.

Odeszły koszty robocizny samemu robiłem.

Jeśli coś jeszcze potrzebujesz wiedzieć to śmiało pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam więcej pytań :P . Koledze gratuluje odwagi za samodzielną wymianę konwertera, ja zcykałem i dałem do Baranowa koło Poznania.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem skrzynia jest ospała generalnie jeśli wciskam gaz mało co reaguje muszę energiczne wcisnąć do końca żeby reagowała i ogólnie jest jakaś ospała w dodatku wczoraj podczas jazdy ze stałą prędkością obroty skakały o jakieś 500 tak jakby chciała zrzucić bieg ale zostaje na tym samym i tak co jakieś 2-4 s jeśli przyśpieszam jest ok z obrotami rozmawiałem z znajomym mówił że to jakiś czujnik mógłby ktoś mi w tym temacie coś pomóc będę wdzięczny co sprawdzić z czego skrzynia ustala swoją prace tzn z jakich czujników na pewno przepływka i co jeszcze? na wolnych obrotach po wymianie odmy chodzi bardzo dobrze ale jeszcze nie idealnie błędów brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Cześć kolego.Kupilem e60 530i automat 2003robroty falują przy jeździe szarpie podejrzewam konwerter podaj adres telefon firmy która go regenerowała .wamiana jest wiarę prosta??Konwerter trzeba wysłać przed czy po wymianie ,dają swój ?Z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć odpistuję dopiero bo nie było mnie na forum. Poradziłeś sobie z problemem?

Ja regenerowałem w firmie midparts dają 3 letnią gwarancje bez limitu km kosztowało mnie to jakoś 1200 zł zawiozłem im osobiście miałem około 60 km, ale wysłać możesz bez problemu. Regenerują twój konwerter ale chyba jest możliwość że odeślesz im swój po wymianie tylko musisz jakąś kaucje zapłacić.

odezwij się na priv jak jesteś jeszcze zainteresowany podam ci namiar.

O ile skaczą ci obroty? masz wrażenie że czasami automat jakoś dziwnie się dostosowuje do jazdy?

W moim przypadku obroty skakały między 1,5 - 2 tyś obrotów (około 400-500 obrotów) tylko przy równej jeździe bez przyspieszania.

Jednak dalej walczę z usterką i zastanawiam się czy może to powodować jakiś czujnik lub osprzęt silnika.

Konwerter bym wykluczył bo między fabrycznym a regenerowanym wstawiłem używkę i też ten objaw był taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku podaje filmik z objawami skoków obrotów o której mowa może ktoś mógłby zerknąć na co to może wyglądać.

http://przeklej.org/file/d5wm6z/20151106.221310.mp4

Konwerter bym wykluczył zastanawiam się nad przepływomierzem mógłby powodować takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiełem dzisiaj przepływke żeby zobaczyć jak się zachowa to pierwsze co zaczeły obroty wariować i zdech po ponownym odpaleniu bez przepływki pracował praktycznie identycznie jak z podpiętą przepływką co ciekawe nawet chceck się nie zaświecił bez przepływki pierwszy raz w bmw spotyka się że po odpięciu czujnika nie zasygnalizuje błędu ani na idrive ani na zegarach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego arbuz jadac wolno a boroty faluja o 500 znaczy przewaznie konwerter. jaka masz pewnosc ze ta uzywka jest ok ? olej w skrzynu ok?

 

jakie masz bledy ?

zaczynaj zawsze od diagnostyki

moze byc uszkodzona pompa skrzyni.

na wolnych obroty stoja w miejscu ?

mialem juz kilka takich aut i w kazdym robilem sprzeglo- przyczyna konwerter.

 

w kielcach firma AVANTI naprawia konwertery jesli maja na stanie dostajesz od nich a pozniej zdajesz stary .

750 zl za komplet dla zf. 1200 to duzo

 

warto wymienic wszystkie uszczelniacze przy pompie jak masz skrzynie wyjeta .

ja u siebie zmienialem 3 godziny wszystko.

 

wyglada to tak jak z manualem prosty temat tylko z uzupelnieniem oleju troszke schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź wiesz co na wolnych obroty minimalnie co jakiś czas drgnie o około 100-200 obr. Konwerter zmieniłem na używke było to samo więc obstawiłem że ta używka jest też uszkodzona.Więc zregenerowałem swój stary a w fimie Midpart z 3 letnią gwarancją, zmieniłem jedynie uszczelnienie to co jest między skrzynią a konwerterem.Czyli mówisz kolego że źle został zregenerowany. Zalałem skrzynie olejem wg procedury, miska z filtrem nowa widzę że miałeś już sporo z skrzyniami automatycznymi do czynienia mógłbyś coś jeszcze doradzić co poza konwerterem ewentualnie może powodować różne tego typu dolegliwości. Kurcze no to faktycznie spora różnica a powiedz mi czy spotkałeś się z takim wyciem kiedyś przy konwerterze, jak jest zimny olej na niskich obrotach podczas jazdy obstawiam wycie z okolicy skrzyni, po rozgrzaniu objaw nie występuje.

Skrzynia ogólnie jest mulasta

Zastanawia mnie czy już 3 konwerter podawał by podobne objawy?

Kiedyś ktoś mówił że od jakiś czujników w silniku może skrzynia głupieć, Czy raczej ten wątek byś pominął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierales mechatronica?? wycie to raczej przez pompe u mnie tez sie takie rzeczy dzialy i wywalilo olej ze skrzyni przez uszczelniacz. ja bym sprawdzil mechatronic w jakis stanie sa tloczki i tam jest taka uszczelka typu okluary ona czasem przepuszcza. jest taki specjalny smar do uszczelek skrzyn biegow smarujesz nim wszystkie lelemnty gumowe skladasz a on powoduje ze guma lekko pecznieje i wszystko uszczelnia.

jakim olejem zalales ?

 

dolej troche wiecej oleju zobacz co sie bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy delikatnym przyśpieszaniu. Sprawdzałem inpą i dzieje się to tylko gdy pokazuje zapięty lock-up. Skrzynia próbuje zapiąć, obroty spadają później słychać jakby tarcie czasem wibracje samochód delikatnie szarpnie i obroty z powrotem rosną o około 400-500 Dzieje się tak cyklicznie co parę sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak gdy obroty wzrastają czuć delikatne przyśpieszanie, takie właśnie szarpanie ja w moim przypadku mechatnronika nie ruszałem tylko konwerter, oprogramowanie skrzyni tak jak pisałem też nic nie dało.

Jeśli możesz zobacz link do tych objawów nagrałem jak możesz zobacz filmik podany w linku czy identycznie skaczą ci obroty?

 

 

http://przeklej.org/file/d5wm6z/20151106.221310.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis jedno auto skonczone okazal sie konwerter do wymiany. identycznie falowalo. mialem drugi na zapas wrzucilem i jak reka odjal, w czwartek bede walczyl z tym samym w e65. ja kiedys swoj dojezdzilem do takiego stopnia ze szarpal a nie falowal i to tak szarpal ze trzeslo cala buda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak na filmie. Co dziwne przed regeneracja konwertera nie bylo czuc wibracji a teraz zdarza sie ze czasem konwerter wpada w wibracje jakby mial sie rozleciec. Regenerowalem w avanti w kielcach mam rok gwarancji ale nie wiem czy juz odsylac czy jeszcze sprawdzic ta mechatronike bo roboty troche jest przy wyciaganiu skrzyni bez podnosnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.