Skocz do zawartości

czy zatarty? nie odpala e39 520i


12qz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o diagnozę.

Schodzę rano do garażu a tam duża plama płynu chłodniczego pod autem. W zbiorniczku wyrównawczym płynu na dnie więc zalałem do pełna ale w ogóle go nie wciągało to wlałem jakieś półtora litra w otwór odpowietrznika na termostacie. Nigdzie nie ciekło więc postanowiłem go rozgrzać żeby zobaczyć gdzie jest dziura no i po kilku minutach na włączonym silniku zaczęło nim trzepać aż w końcu zgasł i nie chciał się uruchomić. Sprawdzam bagnet,a tam sucho. Zatarłem? co się mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wykręć świece i wtedy obróć wałem korbowym < najpierw najlepiej by było powoli ręcznie. Wrzuć bieg i przepchnij kawałek>

Pewnie masz nalane na tłoki do pełna. Jeśli tak jest to próby odpalenia mogą skończyć się pogiętymi korbowodami.

 

 

Silnik ten to raczej już śmieć chociaż nie wydaje mi się , że zatarty. Raczej pęknieta głowica lub uszczelka pod głowicą.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

JAk poruszysz to zakręć rozrusznikiem ale nadal bez świec.

Gaz do podłogi i dobrze wydmuchać cylindry.

Po tym możesz wkręcić wysuszone lub nowe siwece.

Dolej olej i płyn.

 

Sprawdź odmę i czy nie masz oleju w dolocie?

 

A co do bestii to ja daje radę busa przepychać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziekuje za odpowiedzi. okazalo sie ze do tego wszystkiego padl akumulator dlatego auto nie krecilo. po naladowaniu akumulatora i zalaniu oleju meczylem go zeby odpalil z 15 minut i w koncu zaskoczyl. teraz juz chodzi w miare ok ale dlugo pali. czy na zimnym czy cieplym odpala dopiero po kilku obrotach

co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.