Skocz do zawartości

Modyfikacja zawieszenia w x-drive


darekme

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna 335i xdrive w którym to BMW pomimo m-pakietu wkłada standardowe zawieszenie. Trochę słabo bo konkurencja np w S4 radzi sobie z lepszym zawieszeniem pomimo napędu quattro. Jak dla mnie zawieszenie jest za miękkie, nie daje dobrego feedbacku co jest na drodze, samochód skręca z opóźnieniem, lekko się przechyla na zakrętach i mocno się buja przód/tył przy przyśpieszaniu i hamowaniu. Jednym słowem zachowuje się bardziej jak limuzyna niż samochód który ma dawać nieco sportowego feelu. Chciałbym te mankamenty nieco poprawić ale nie chciałbym przesadzić w druga stronę i zrobić sobie taczki która co prawda będzie się trzymać jak przyklejona na równym ale będzie za twarda to codziennej jazdy (dziury, progi zwalniające itp).

 

Rozważam wymianę sprężyn na trochę krótsze i twardsze np. Eibach ProKit E10-20-031-06-22 (obniżenie przodu 20mm, tyłu 15) lub H&R Sport Spring (obniżenie przodu 16mm, tyłu 15mm). Z tego co masowo piszą w USA trzeba wymienić też amortyzatory bo na oryginalnych samochód zaczyna podskakiwać i wibrować więc w grę wchodziłyby bilsteiny B8 które często są polecane do tych sprężyn.

 

Druga opcja to wymiana kompletu na zawieszanie gwintowane np. Eibach Pro-Street-S PSS65-20-031-08-22. Minimalnie obniżenie to 30 mm, nie wiem czy nie za dużo jak na moje potrzeby (obecnie mam skok 7 cm z przodu i 6 z tyłu).

 

Trzeci kierunek to stabilizatory i silentblocki poliuretanowe.

 

Tyle moich przemyśleń, mam nadzieję na feedback od tych co już coś poprawili w x-drive i jak to się spisuje oraz od tych co też się zastanawiają jak ten temat ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam sportowe HRy. Jednak mi zalezalo tylko na obnizeniu. Zawieszenie mam adaptacyjne i raczej nie odczulem roznicy w porownaniu do serii ale nie mialem okazji na niej za dlugo polatac. Nie chcialem tez stracic opcji adaptacyjnych amorow, a w momencie kiedy zakladalem sprezyny, nie bylo jeszcze zadnej opcji do mojego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia w swojej 328 jak ty.

Mam już sprezyny hr (-30mm) i zamawiam bilsteiny b8 wraz ze stabilizatorami. To powinno zdecywowanie poprawić prowadzenie.

Przy takim obniżeniu będę musiał zdjąć niestety przednia dokładkę M-performance :cry:

Gwint będzie duzo bardziej twardy , dlatego odpuszczam .

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia w swojej 328 jak ty.

Mam już sprezyny hr (-30mm) i zamawiam bilsteiny b8 wraz ze stabilizatorami. To powinno zdecywowanie poprawić prowadzenie.

Przy takim obniżeniu będę musiał zdjąć niestety przednia dokładkę M-performance :cry:

Gwint będzie duzo bardziej twardy , dlatego odpuszczam .

 

 

Daj koniecznie znać jakie wrażenia po zmianach. Mógłbyś też napisać co zmieniasz w stabilizatorach tzn które części i od jakiego producenta? Słyszałem ostatnio od znajomego, że najlepszą poprawę dała mu właśnie wymiana stabilizatorów i silenblocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, czy Bilstein robi amortyzatory do f3x w x-drive. Jak pytałem do swojego (f10 535d xdrive), to usłyszałem, że nie robią. :(

 

Z xdrive raczej nie ma juz problemu. Gorzej z opcja zawieszenia adaptacyjnego. Tu jak narazie jest chyba tylko opcja od KW z wtyczka, ktora wylacza adapacyjne zawieszenie i wywalanie bledow z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
U mnie H&R w kombinacji z Bilsteinami B8 się nie sprawdziły. Z przodu był za mały skok i amortyzatory często dobijały do końca a do tego w B8 nie ma odbojników wiec uderzenie było dosyć nieprzyjemnie. Jak by ktoś miał ochote sprawdzic te sprezyny z innymi amortyzatorami to mam je do sprzedania w dobrej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.