Skocz do zawartości

kontrolka oleju


blaszany2

Rekomendowane odpowiedzi

Można jakoś wyłączyć tą żółtą kontrolkę od oleju? U mnie zapala się jak trochę pocisnę auto albo jak szybciej po łuku pojadę:)

Można wyłączyć kompem ale nie polecam sprawnie działająca kontrolka to zawsze większe bezpieczeństwo dla silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo u siebie, świeci się po paru sekundach po odpaleniu silnika i po kilku sekundach gaśnie. Po wymianie czujnika było ok ale nie za długo więc tak już zostawiłem tylko olej często sprawdzam :)

 

Dokładnie to standard. Czujnik poziomu oleju nie ma sensu z nim walczyć wymieniłem 3 razy ( 2 x na gwarancji). Oryginał czy nie jego żywot jest krótki. Kwestia pilnowania.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo u siebie, świeci się po paru sekundach po odpaleniu silnika i po kilku sekundach gaśnie. Po wymianie czujnika było ok ale nie za długo więc tak już zostawiłem tylko olej często sprawdzam :)

 

Dokładnie to standard. Czujnik poziomu oleju nie ma sensu z nim walczyć wymieniłem 3 razy ( 2 x na gwarancji). Oryginał czy nie jego żywot jest krótki. Kwestia pilnowania.

 

No to zostaje jednak wyłączyć kontrolkę. Dla mnie nie jest problem olej sprawdzić co jakiś czas. Tym bardziej moje auto nie bierze dużo oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ją chcesz wyłączać? przecież na stałe się nie świeci zostaw i tyle trzeba nauczyć się z tym żyć :)

 

Mnie ona nieco denerwuje. Jak się zapali to gaśnie dopiero po ponownym odpaleniu silnika. Czasem zapala się dopiero po zgaszeniu silnika. Jest to po prostu irytujące. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250-300 jak dobrze pamiętam

 

W jakiej walucie? Czy to cena w ASO? Najlepiej to zrobić podczas wymiany oleju?

 

poszukaj numer i spokojnie znajdziesz w tej cenie na allegro czy w jakimś sklepie samochodowym. Tak najlepiej podczas wymiany tak jak koledzy wcześniej mówili jest na spodzie miski. widzę że musisz się na własnej skórze przekonać i kasę nie potrzebnie wydać.

Inpą chyba tego nie zrobisz

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie czujniki na allegro czy ze sklepu będziesz mógł po maksymalnie trzech miesiącach wyrzucić do kosza. Tylko ASO, koszt 600-700 zł.

ten z ASO starczy na rok .. do następnej wymiany :D

 

To szybkie psucie się oryginałów potwierdza ktoś jeszcze?

Bo jak mam co roku wymieniać czujnik to lepiej go wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz rozróżnić trzeba dwie rzeczy. Oryginalny np robiony przez siemensa mający logo bmw ... i drugi taki sam siemensa bez logo. ten z logo będzie kosztował 600 a bez 250 a sa dokładnie takie same. Przerabialem juz to z innymi częściami a podowiedzial mi to pewien serwis. od tamtego czasu sam szukam części.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz rozróżnić trzeba dwie rzeczy. Oryginalny np robiony przez siemensa mający logo bmw ... i drugi taki sam siemensa bez logo. ten z logo będzie kosztował 600 a bez 250 a sa dokładnie takie same. Przerabialem juz to z innymi częściami a podowiedzial mi to pewien serwis. od tamtego czasu sam szukam części.

 

Ok czyli jak chcę mieć cycuś glancuś bez kontrolki świecącej to muszę wraz z olejem wymieniać czujnik.

Jest jeszcze ktoś na tym forum co to potwierdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.