Skocz do zawartości

BMW 320D F31. Kilka pytan, porada.


OffLife

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar kupic auto. Moj wybor padl na BMW 320D F31 rok 2012, aktualny przebieg okolo 80tys.

Bardzo napalilem sie na to auto zwlaszcza ze jest w m-pakiecie.

Bedzie to moje pierwsze auto tak wiec nie chcialbym wtopic, naczytalem sie na temat tego diesla 184km wiele zlego, a glownie chodzi mi o to aby auto bylo bezawaryjne.

Mam zamiar rocznie robic tym autem ok. 15tys km. Trasy raczej krotkie, czasami jakies wyjazdy w dluzsza trase.

I teraz:

- jaka jest wasza opinia o tym dieslu, jak juz napisalem chodzi mi glownie o bezawaryjnosc, moge dodac ze dbam bardzo o auta.

- auto do 2017 roku ma pakiet BMW Service Inclusive 5 lat / 100 000 km

- czy po ewentualnie moge wykupic dodatkowa gwarancje ktora w pelni chroni auto??

Prosze o porady, zwlaszcza ze opinie sa dosc zroznicowane co do silnika, dlatego tez napisalem ten watek

 

PS. do benzyny nie jestem zbyt przekonany jesli o to chodzi. Zalezy mi zeby silnik nie byl wiekszy zeby oplaty mnie nie zjadly :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci polecę do tego auta właśnie benzynę N20, tym bardziej jak robisz krótkie trasy i 15.000km rocznie. Dużo lepsza kultura pracy, ciszej w kabinie przy niższych prędkościach, znacznie lepszy dżwięk, przynajmniej zacznie przypominać trochę BMW :). Dodatkowo benzyny BMW czipują się bardzo dobrze. Te jednostki spalają również mało vs. moc.

 

Ja osobiście miałem okazję wczoraj przetestować F31 318d 2013 (Mpakiet z zawieszeniem i kierą) i polecam bardzo ale z silnikiem benzynowym ze względu na kulturę pracy dizla, wyciszenie kabiny, dźwięk i największy rozstrzał pomiędzy oczekiwaniami co do auta (F31 w Mpakiecie wygląd świetnie i agresywnie), a wrażeniami z jazdy dizlem (oceniam bardzo nisko vs. benzyna). Dla mnie ten silnik nie pasuje do tego samochodu, szczególnie w Mpaku. Spalanie mieszane to 7.3l z 8000km. U mnie w 320i to 8.6l/100km z 10 000km. To nie jest duża różnica. Koszty naprawy dizla są raczej większe.

 

Co do bezawaryjności to pewnie zaraz ktoś się wypowie kto użytkuje auto dłuższy czas.

Z tego co się orientuję dokupienie gwarancji (a dokładniej pakietu naprawczego, to nie jest to samo co fabryczna gwarancja) nie jest już możliwe, ponieważ można to zrobić tylko przed upływem 2 letniej gwarancji fabrycznej. Pamiętaj, że pakiet serwisowy również nie pokrywa wszystkich czynności dokonywanych w trakcie serwisu. Część rzeczy będzie płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak się mają sprawy serwisowe w przypadku 20d przy ~80tyś km i dalej ale poczytaj co i kiedy się powinno wymieniać oraz usterki, które mogą Cię czekać. Użytkownicy często podkreślają dość drogi serwis diesli i możliwe usterki pomp wtryskowych/wtryskiwaczy tym bardziej, że nie będziesz pierwszym właścicielem ... Z racji krótkich tras odradzałbym diesla - poczytaj o filtrze cząstek stałych, rozgrzewaniu silnika w zimie.

Osobiście nie lubię diesli i z racji małych przebiegów w ostatnich latach (do 20tyś rocznie) nawet na diesla bym nie spojrzał pomimo niesamowitych osiągów np. 330d i 335d. Zawsze benzyną będzie się jeździć przyjemniej ze względu na większy zakres roboczych obrotów, dźwięku ... ale OK to kwestia gustu. Jak musisz mieć najniższe spalanie i lubisz charakterystykę diesli i jesteś w stanie zaakceptować na pewno wyższe wydatki serwisowe, które mogą przekroczyć oszczędności wynikające z niższego spalania to bierz i będziesz zadowolony. Rozszerzenie gwarancji można tylko dokonać w aucie które jest w trakcie gwarancji fabrycznej lub już jest w trakcie rozszerzonej gwarancji - inaczej nie ma takiej możliwości. U Ciebie pierwszy wariant odpada, o drugi trzeba dopytać.

Moje 328i w zatłoczonym mieście jakim jest Wrocław przy odrobinie chęci może palić 10l/100km (mi wychodzi średnio 11,5l/100). Dzisiaj zrobiłem trasę prawie 500km ze średnią prędkością prawie 120km/h i wyszło 8.2l/100 więc jak dla mnie rewelacja. Najniższe spalanie jakie mi się udało zrobić na trasie 100km to 6.2l/100. Wnioski wyciągnij sam i dokonaj najlepszego dla siebie wyboru. Na pewno 320d jest sprawnym i bezpiecznym autem na dłuuugie trasy - benzyną 1000+ km na baku nie zrobisz :)

Życzę dobrego przemyślanego wyboru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ogolnie ze benzyna np 320i czy 328i nie maja takich problemow czy usterek?

Sa mniej bezawaryjne?

Ogolnie ciezko znalezc benzyne w tym wyposazeniu co znalazlem tego diesla. Malo popularna jest benzyna w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 20i oraz 28i to bardzo zbliżone konstrukcje (N20). One też miały swoje problemy w początkowych rocznikach F-ek. Obecnie na forum poza skrajnymi przypadkami raczej nie słyszy się o problemach. 28i N20 został też International Engine of the Year 2013. Chodzi też o to, że skoro jest to twoje pierwsze BMW i nie jesteś w 100% zdecydowany na konkretny silnik, to umów się u dilera na jazdę dieslem / benzyną i sprawdź co ci bardziej pasuje. Wybór silników benzynowych jest ograniczony na rynku wtórnym, przeważają zdecydowanie diesle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli znalazłeś egzemplarz, który Ci się podoba to nie skreślaj go bo to diesel. Przy Twoich przebiegach f31 szybciej zestarzeje się moralnie niż osprzęt silnika trafi poważna usterka. Ja mam poprzednią generacje tego silnika, jeżdżę krótkie trasy ,głównie miasto i jestem zadowolony. Podstawa to serwis olejowy co 15 tkm , filtr paliwa i LM do baku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

ja ostatnio robiłem tą opcje i polecam :

 

http://www.bimmerretrofit.pl/kontakt/ kwota około 300zl odrazu odblokuj sobie DVD - bedzie mozna oglaądać filmy podczas jazdy oczywiście nie ty tylko pasażer:) cena około 420zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.