Skocz do zawartości

E46 Wybrzuszona chłodnica


Lipiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem kupiłem bmw 2 chłodnice mi wybrzuszyło problem jest taki że przy dodaniu gazu strumień się pojawia w zbiorniczku wyrównawczym a jak chodzi na normalnych obrotach to tego strumienia nie ma czego to morze być wiana ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że wybrzuszenie chłodnicy jest spowodowane za wysokim ciśnieniem i tak jak już tu powyżej napisano sprawny korek reguluje ciśnienie w układzie. Należy pamiętać aby było dobrze odpowietrzone i poziom w zbiorniczku ani nie za wysoki ani nie za niski ,lepiej dolewać a nie lać z czubkiem .

Odnośnie termostatu to sprawdzić w ukrytym manu jaka jest temperatura bloku silnika i czy chłodnica cała się nagrzewa.

Przyczyn wysokiego ciśnienia może być kilka , np; korek, nie wydolna pompa i układ się przegrzewa aż do zagotowania ,zapowietrzony układ i brak krążenia i przegrzanie aż do zagotowania, przedmuchy spalin do układu chłodzenia, w instalacjach z gazem to gaz może sie przedostawać do układu chłodzenia, itd

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wybrzuszenie jak mechanicznie nie sprawia kłopotu to spoko , ale bardziej bym się martwił czy powody jej wybrzuszenia dalej pozostają , bo jak dalej jest zawyżone ciśnienie to coś gdzieś puści i cały płyn wyleci na bruk.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jak stanie się to podczas jazdy np autostrada to można pożegnać się z silnikiem. Wymień korek na nowy oryginał.

Na wolnych obrotach nie zanika ogrzewanie? Bo termostat się otwiera mam rozumieć bo układ odpowietrzales wiec powinieneś to wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrzuszona chłodnica + stary korek (niesprawny, nie upuszczający nadciśnienia) = pęknięty zbiorniczek wyrównawczy



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt korka to około 70 zł , zobacz np tu ; http://www.aso-bmw.pl/product/view/id/13645/

Lipiec piszesz

Temperatura w normie stoi w pionie. chłodnica nie nagrzewa się równomiernie a wąż od wyjścia z chłodnicy jest chłodny no i brak tego strumienia przy małych obrotach

To że wskazówka stoi w pionie to nie znaczy że wiemy jaka jest dokładnie temperatura , ten wskaźnik ma dużą bezwładność , jak ci już pisałem wejdź w ukryte menu i będziesz mógł zobaczyć prawdziwą temperaturę wyrażoną w stopniach C.

Bo dalej nie wiemy czy silnik już jest na tyle gorący aby wymagało chłodzenia płynem.

Jak chłodnica na dole jest zimna to z grubsza rzecz biorąc może świadczyć że :

1.jeszcze płyn nie jest wystarczająco gorący i termostat nie otwiera

2.zapowietrzony układ

3.termostat nie sprawny

4.pompa nie sprawna

5.zatkany układ

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissens kosztuje 300zl? Chyba bez zbiorniczka. Jak Ci dobrze to złoży na nowych uszczelkach to bierz. Ja kupiłem razem ze zbiorniczkiem bo ten plastik jest kiepski. Lekko uderzyłem i się rozpadł. Chciałem zobaczyć po demontażu chłodnicy czy rzeczywiście jest po tylu latach aż tak kruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam nissens ale ze zbiorniczkiem. Polecili mi w sklepie reklamowanym wyżej czescidobmw.pl. Na behra czyli oryginał mieli więcej zwrotów z tego co pamiętam i polecili mi nissens.

Nie ma problemów jak z tanimi zamiennikimi typu wycieki na łączeniu zbiorniczka/ chłodnica i nie ma problemów w ekstremalnych temp typu 36st góry i korek. Porządnie oddaje ciepło. Co nie można powiedzieć o tanich zamiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.