Skocz do zawartości

EWS pytanie dotyczące swapa z 1.6 m43 na 2.0 m52


kosa1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie zamierzam zrobić swapa z 1.6 m43 na 2.0 m52

obecnie compact m43 którym jeżdżę nie posiada EWS a sedan m52 którego kupiłem posiada czy po przełożeniu silnika i komputera będzie problem z EWS czy auto zapali normalnie? pytałem już wiele osób i jedni mówią tak drudzy nie w końcu zwątpiłem zamierzałem dokonać swapa przez swięta ale jeśli auto nie odpali i będą problemy z ews to nie będę miał czym dojechać do pracy. zwracam sie z prośbą o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przełożyć silnik wraz z kompletnym ewsem, żeby odpalił. Na forum jest gdzieś opis swapa z m40 bez ews na m52 i bez przekładki ewsu się nie obeszło:)

Jak wyjedziesz już z nowym silnikiem to pochwal się wrażeniami z jazdy bo sam planuje takiego swapa tylko nie wiem czy różnica w osiągach jest warta wydanej kasy :)

Powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem z posówaniem sie prac wiązka z m52 ma dwa gniazda z pinami a moja karoseria tylko jedno....jak ogarnąć to żeby było dobrze ? w karoseri był silnik 1.6 m43

 

normalnie jest tylko jedna gniazdo, ale jak samochód miał ASC i/lub automatyczna skrzynię to były dwa gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam asc w 1.6 m43 i pełnego kompa a gniazdo mam jedno :) Któreś gniazdo musisz zostawić nie podłączone, mówiąc prościej to podłączasz to co masz w wiązce z budy a reszta zostaje :)

faktycznie zapomniałem dodać, że niektóre e36 miały sterownik asc na pompie, jakbyś miał w środku za schowkiem to miałbyś drugie gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie faktycznie w drugim gniazdzie są zbędne kable miedzy innymi od klimy której moje auto nie ma a w m52 już dawno ktoś ją wymontował... jeszcze zostaje mi tylko kompa zawieść żeby pozbyć sie z niego ews i wszystko powinno grać.... jeszcze pytanie co do pompy paliwowej wymieniać na tą z budy 2.0 bo ktoś mi mówił że ta od 1.6 może być słabsza i nie wyrabiać na 6 cylindrach. prawda czy bzdura ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja bym to jednak sprawdzil, ale jezeli ktos tu twierdzi ze taki sam numer, to moze jednak to samo, ale pompy maja jakas tam swoja wydajnosc, w litrach na godzine... przynajmniej mnie tak uczono... chyba ze Helmut bzdury gadal :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.