Skocz do zawartości

nie ma depniecia


szczepan24

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co jesli nie załozysz badziewnej strumienicy i wspawasz rurę takiej samej srednicy w srodek puszki od katalizatora to wcale nie chodzi mniej kulturalnie, wiadomo jakąś tam różnice da sie odczuc, ale to jest minimum, jak prawidlowo to zrobisz jest okej, oczywiscie pod warunkiem ze masz seryjny tlumik koncowy, bo tak to nie wiem jak z glosem silnika, u mnie w 4 cylindrowcu jest okej, i podobno jak silnik jest okej to nawet powinien przejsc testy spalin w normach, ale to podobno.... :) pozdrawiam

 

PS: u mnie kultura pracy silnika byla tragiczna ciagle brzęczało coś z dołu, i ciągłe wibracje, teraz nie ma katalizatora i jest okej, jak bede mial troche kasy to zakupie metalowy katalizator sportowy czy cos takiego, ponc sa okej, narazie jeżdze z rurą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to stawiam na to ze silnik 1.6 sam w sobie nie jest stworzony do "wyscigow"...taka prawda...mimo wsystko jednak,nie sadze zeby filtr powietrza mial z tym cos wspolnego,musial by byc w naprawde zlym stanie..bardziej bym obstawial wtryski,swiece albo walek rozrzadu...pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo było. Jak wcisnąłem gaz to zmulenie, a przy delikatnym wciśnięciu gazu było czuć że się zbiera, tak jakby go zalewało. Miałem wiele przejść z tym. Byłem w ASO. Cały dzień szukali co to, wymienili filtr paliwa, skasowali mnie 500 pln i na końcu powiedzieli że to wina katalizatora. No to spoko - sobie myślę. Wywaliłem katalizator i... dalej to samo! Myślałem że pojadę wybić im zęby do tego ASO. Dopiero znajomy polecił mechanika do którego pojechałem i który zrobił jak pisałem. Nawet nie wiem co dokładnie bo otworzył maskę chwilę pogrzebał i było gotowe, a ja w tym czasie rozmawiałem przez telefon. Zapytałem go co to i powiedział że przepływomierz i że tylko go "przedmuchał" i że podobno jest to dość częsta przypadłość BMW, której nie wykrywa komputer wprost tylko wskazuje inne błędy (tak jak u Ciebie i u mnie) Skasował mnie 25 pln!!!!!!!!!. Od tej pory nie jeżdżę już do ASO (w sumie nie miałem już po co). Na tej podstawie sądzę że masz ten sam problem. Moja betka to była e46 316 z 2000 roku. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam! wlasnie wrocilem od mechanika i juz wiem co jest przyczyna moja sonda lambda dziala ale nie tak jak powinna ustawil mi tez na kompie zprzeplywomierz i teraz autko chodzi pieknie ma depniecie mialem jeszcze kilka bledow ale wszystko wykasowane tylko ta sonda.

 

co to znaczy ustawili "na kompie przepływomierz"?

Na czym to polega i co to daje ?

 

Pozdrawiam

kafel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.