Skocz do zawartości

Uniwersalny Snap-In adapter: "Connect Universal"


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...

Dzisiaj miałem troszeczkę czasu i wpadłem na pomysł żeby przerobić Snap in adapter z iPhona 5/5s na iPhona6/6s a że zakup nowego jest nie tani a zalegał mi stary z iPhona 5 więc pomyślałem że może da się go przerobić :lol: gniazdo na ładowarkę ma takie same tylko wymiary tel. troszkę większe :P Tak więc wziąłem dremelka obciąłem boki adaptera tak żeby mógł wejść iPhone6 Z przodu adaptera wykręcamy zatrzask który blokował iphona5, następnie wymierzamy dokładną długość iPhona 6 i tniemy dremelkiem :mrgreen: pamiętajmy aby to dokładnie zrobić bo musi nam zostać ok3/4mm na blokowanie tel i na przykręcenie blokady którą Ja odkręciłem z uchwytu na tel. do samochodu takie małe blokady mają te uchwyty na dole. Jak komuś przeszkadza dziura jak powstała po wycięcie dodatkowej przestrzeni z przodu można zalać klejem na gorąco lub zakleić. Blokadę telefonu możne uda się komuś wymyślić inaczej to był mój pomysł tan na szybko :P ale może w przyszłości wymyślę coś innego. Jak by komuś za dużo się wycięło z przodu i nie będzie gdzie wkręcić śrubki do blokady to można pomyśleć nad przykręceniem takiej blokady do uchwytu w samochodzie ten co służy do odblokowania Snap-In adaptera

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/df6cfdb939a5c707

http://www.fotosik.pl/zdjecie/58f78626bdc0a115

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7e3f8ca77fd6a617

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ach te długie weekendy... od razu myśl twórcza kiełkuje :cool2:

 

Ja bardzo chwaliłem sobie korzystanie ze Snap-in'ów, po prostu było to dla mnie wygodne.

Niestety mają jedną wadę - jeśli ma się telefon w jakimś pokrowcu/bumperze... to Snap-in odpada :(

Odkąd wydałem parę dobrych kolacji na wymianę ekranów, chcąc-nie chcąc korzystam z pokrowca...

 

Stąd tytułowy wątek o uniwersalnym Snap-In, który nie jest ściśle dopasowany do telefonu i pewnie w pokrowcu dałoby się korzystać.

Czy ktoś może używa...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pe.te ale to problem tylko tańszych i prostszych telefonów, wszystkie nowoczesne mają już ładowanie bezprzewodowe, więc można je ładować w pokrowcu ;)

 

kamer7 - pewnie celowo zblokowali, żeby były tylko dla nowego modelu 5er :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pe.te ale to problem tylko tańszych i prostszych telefonów, wszystkie nowoczesne mają już ładowanie bezprzewodowe, więc można je ładować w pokrowcu ;)

 

kamer7 - pewnie celowo zblokowali, żeby były tylko dla nowego modelu 5er :)

iPhony to faktycznie te jedne z tańszych i prostych telefonów na rynku :lol: stare rupiecie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi przepłacać za technologicznie zacofany telefon, który nie ma nawet wyjścia audio, jego wybór ;P iPhone zawsze bardziej kładł nacisk na modę, nie na funkcjonalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi przepłacać za technologicznie zacofany telefon, który nie ma nawet wyjścia audio, jego wybór ;P iPhone zawsze bardziej kładł nacisk na modę, nie na funkcjonalność.

Może nie ma wodotrysków w iPhonie ale właśnie jest funkcjonalny i za to się płaci,jak nie miałeś nigdy iphona to tego nie zrozumiesz To jest tak samo jak z samochodami dlaczego kupiłeś BMW a nie renaulta czy fiata.Czesto Renault ma lepsze wyposażenie niż BMW czy inne samochody klasy premium a wcale nie jest lepszym samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziewczynie, bo chciała złotego :) Mógłbym prowadzić wykłady z tego, dlaczego iPhone jest do bani, a jego fanów zwie się fangejami jabłka :P

 

No ale skupmy się na faktach - jak masz dobry telefon, możesz bezprzewodowo ładować w pokrowcu. W związku z tym, w nowych BMW naładujesz bez snap-ina każdy dobry telefon. Jeśli masz BMW bez ładowania bezprzewodowego możesz doładować telefon podpinając się kablem dowolnego innego producenta* (nie dot. apple) oraz z dowolnego innego sprzętu (e-papierosa, tabletu, aparatu, itp). Jeśli masz iPhone, nawet do MacBooka nie podepniesz go bez przejściówki :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Sławomir,

ale w przypadku Snap-in nie chodzi tylko o ładowanie.

 

OK, teraz jak pojawiły się telefony z ładowaniem indukcyjnym jedna z zalet Snap-In (tzn. wygodne szybkie wpięcie/wypięcie telefonu celem podładowania) straciła na aktualności.

Pozostaje kwestia transferu multimediów (w BMW przez BT niestety nie wszystkie funkcjonalności są dostępne, trzeba niejednokrotnie podpinać kabelek).

To co dla mnie w Snap-In miało też znaczenie to fakt, że lepsze wersje miały wbudowaną antenę indukcyjną, sprzężoną z anteną dachową (istotne, jeśli ktoś dużo rozmawia jeżdżąc przez tereny o gorszym pokryciu).

 

Cóż, jak BMW będzie wyposażać nowe modele w ładowanie indukcyjne + poprawi wreszcie interfejs BT - to Snap-In z czasem pewnie umrze śmiercią naturalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi przepłacać za technologicznie zacofany telefon, który nie ma nawet wyjścia audio, jego wybór ;P iPhone zawsze bardziej kładł nacisk na modę, nie na funkcjonalność.

Zwłaszcza w czasach, gdy wyszedł pierwszy. Który stał się wzorem wszystkich smartfonów wszystkich producentów.

Niestety, nawet najlepszy kabel, nie zapewni pełnej obsługi iPhona w BMW. Z głupim Tidalem są czasem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prawda, ze Spotify również - choć wreszcie udało mi się uzyskać pełną funkcjonalność tego serwisu via iDrive (po kablu).

Tylko, że to nie jest wina iPhone, lecz softu BMW...

Ten sam telefon w budżetowym Fordzie śmiga na wszystkie strony i to bez kabla, po BT...

 

P.S.

Można nie lubić iPhone, można lubić.

Ale faktem jest że Androidowi daleko do stabilności i szybkości działania iOS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza w czasach, gdy wyszedł pierwszy. Który stał się wzorem wszystkich smartfonów wszystkich producentów.

Poważnie piszesz? :D Z pierwszego iPhone można było nieźle boki zrywać, bo był dobre 5 lat do tyłu za konkurencją.. Ale marketingowo pierwsza liga D :D :D Temat rzeka, generalnie rozmawianie o iPhone to jak rozmawianie o wierze w boga - argumenty absolutnie nie mają znaczenia ;) iPhone zawsze działa szybciej wg właścicieli, a wszelkie brakujące funkcje są po prostu niepotrzebne :mrgreen:

 

Co do Spotify, jaka funkcjonalność dochodzi po kablu? Bo w sumie to korzystam po BT i nie widzę problemu z tym, piosenki przełączać mogę, okładki chyba tez się pojawiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym roku iPhonowi stuknelo 10 lat - styczen 2007 byl pierwszy. Zobacz sobie gdzie wtedy była konkurencja w ramach zrywania boków :)

PS

Miałem wtedy mega super hiper nowinke, SPV M3000. To był żal.

PS

Nie znam boga ale słyszałem o Bogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pe.te Oo, fajnie to wygląda. Zawsze mi brakowało tego, że tego typu funkcjonalności nie tłumaczy nikt w salonie.

 

Właśnie w tym roku iPhonowi stuknelo 10 lat - styczen 2007 byl pierwszy. Zobacz sobie gdzie wtedy była konkurencja w ramach zrywania boków :)

PS

Miałem wtedy mega super hiper nowinke, SPV M3000. To był żal.

PS

Nie znam boga ale słyszałem o Bogu.

Ojojo :) Pierwszy iPhone miał słabą baterię, gorszy niż konkurencja aparat, aplikacje się wieszały (stabilność, hahahaha), używał przestarzałej technologii EDGE na co wszyscy narzekali, a do tego brakowało mu rzeczy tak oczywistych jak kopiuj i wklej, GPS czy nagrywanie filmów (lol !!!). Technologicznie każdy flagowiec z tamtych lat był lepszy.

 

PS.

Widzę, że wiara w wyimaginowane rzeczy u Ciebie jest głęboko zakorzeniona :) Ja nie przywykłem szanować rzeczy wyimaginowanych, taka wada charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pierwszy iPhone miał słabą baterię, gorszy niż konkurencja aparat, aplikacje się wieszały (stabilność, hahahaha), używał przestarzałej technologii EDGE na co wszyscy narzekali, a do tego brakowało mu rzeczy tak oczywistych jak kopiuj i wklej, GPS czy nagrywanie filmów (lol !!!). Technologicznie każdy flagowiec z tamtych lat...

Pracowalem w Nokii w latach 2008-2010. W wielu miejscach na scianach byly przyklejone obrazki porownujace iphona do kamienia z pytaniami w stylu "czym sie roznia" bo nie ma tego czym tamtego. Nokia wtedy rozwijala symbiana plus kilka ciekawych prototypow. Takie robienie dobrej miny bo kazdy rozsadny jednak czul, ze ta gra jest przegrana. Iphone wtedy to byla rewolucja. ZADEN producent wtedy nie mial nic co by robilo na uzytkowniku takie wrazenie. To czym jest iphone teraz, na tle konkurencji, to juz zupelnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Pe.te Oo, fajnie to wygląda. Zawsze mi brakowało tego, że tego typu funkcjonalności nie tłumaczy nikt w salonie.

No, tylko że w BMW ta funkcjonalność niestety możliwa jedynie po kablu... I stąd temat tego wątku :)

Po BT Spotify działa po prostu jak streaming zwykłego audio ze smartfona...

Może BMW celowo ogranicza funkcjonalność po BT, bo SnapIn przestałyby się całkiem sprzedawać :8)

 

P.S.

Panowie, nie dojdziecie konsensusu iPhone vis inni producenci nawet, jeśli będziecie wałkować ten temat przez kolejne kilkanaście stron.

Jako autor wątku - proszę o opamiętanie się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gdyby ktoś potrafił zmontować kabelek zakończony z jednej strony łączem micro usb/lightning itp a z drugiej wpinanym w miejsce snap in to by rozwiązało wiele problemów. Niestety ja się na lutowaniu nie znam ale może macie znajomych dla których jest to sprawa prosta. Przy okazji można mały biznes klubowy zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam. Proszę o pomoc jestem nowym posiadaczem f10 z 2012 i chciałbym uzyskać pełną funkcjonalność Spotify podłączając telefon do usb. Próbowałem tak robić i nic nie działa. Zainstalowałem też na telefonie apk. BMW Connected ale na dal nie działa. Nie wiem czy trzeba mieć spotify wykupione w samochodzie żeby działało. Proszę o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie co trzeba zrobić by to zadziałało. Dodam ze mam tel. z systemem android. Z góry dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.