Skocz do zawartości

525 d 163 km problem o odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Moj problem jest nastepujacy posiadam BMW 525 d od roku , od jakiegos tygodnia mam problemy z odpaleniem auta, a mianowice rozrusznik kreci jak glupi ale trzeba chwile przytrzymac na rozruszniku zeby bunia odppalila, nie ma roznicy czy na zimnym czy na cieplym. Bylem tez dzis na kompie i nie pokazalo zadnego bledu, wiec prosze o pomoc a jesli jest juz taki temat to przepraszam ale nie moglem znalezc takiego przypadku w watkach, i prosze o wskazanie tematu lub jakies podowiedzi od czego zaczac sprawdzenie co moze byc przyczyna??

Opublikowano
  • Autor
Spotkal sie ktosc z takimi objawami?? Pomóżcie prosze
Opublikowano

Może to być ciśnienie na listwie lub za progową.

INPA i sprawdzenie ciśnienia paliwa.

Opublikowano
  • Autor
dzieki za odp ale na kompie kolega sprawdzal i wszystko jest w porzadku, na jakiej progowej??
Opublikowano
Jakie ciśnienie w czasie jazdy pokazuje INPA na pompie progowej i na listwie? Jakie konkretnie?
Opublikowano
  • Autor
Nie wiem konkretnie bo nie mam wydruku ale gość mówił że jest dobrze
Opublikowano

Bez tego nie dam ci odpowiedzi.

Musi być konkretne w czasie jazdy - np. przy 3000 rpm

Opublikowano
dzieki za odp ale na kompie kolega sprawdzal i wszystko jest w porzadku, na jakiej progowej??

Czytał błędy tylko na postoju? Odp bo tak będzie łatwiej co robił z autem jak komp był podłączony.

Opublikowano
  • Autor
Zapalal gasil gazowal i tyle w poniedziałek jadę do serwisu diesla więc może tam coś bardziej sprawdza
Opublikowano

Jesli czujesz, ze przy kreceniu łapie, ale musisz jeszcze potrzymać kręcenie, bo inaczej zdechnie, to na 90% któryś wtrysk idzie w przelew.

Test przelewowy do wykonania

Opublikowano
Auto sie wyłączy jak pociśniesz?Jak kolega wyżej pisze,zrób test przelewowy i coś już bedzie można wyeliminować
Opublikowano
  • Autor
nie wylacza sie jak dam w gaz, jutro jade do serwisu diesla moze tam cos poradza
Opublikowano

Jak masz problem z odpaleniem auta to przed następną próbą postukaj trochę nogami w podłogę jak siedzisz za kierownicą. Jeśli po takiej "kuracji" odpali to na 99% kończy Ci się pompka progowa. Na postoju powinna dawać ciśnienie 4,0-4,1 jednostki (zdaje się mbar). Pod obciążeniem nie powinna spadać niżej niż 3,7-3,8.

W INPa wybierasz swój silnik/model auta ---> DDE 4.0 ---> Live data ---> Analog Values 1 ---> Pre-supply Pressure (tu powinny być te wymienione wyżej wartości).

Pzdr.

Opublikowano
  • Autor
juz wszystko wiadomo mechanik podlaczyl bezposrednio pod wtryski dziwne urzadzenie skladajace sie z takich rurek i wezykow i wyszlo ze na makasa jest rozwalony 3 wtrysk a 6 juz sie tez rozwala
  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
mam pytanie czy w modelach 525d wytryski common rail sa rozbieralne i dajace sie regenerowac czy nierozbieralne i trzeba kupowac caly nowy wtrysk?
Opublikowano
Oczywiście, że da się regenerować. Poszukaj sobie jakiejś firmy, zadzwoń albo podjedź, wszystko Ci powiedzą.
Opublikowano
Dzwonilem i pytalem lecz nikt bez podania numeru i producenta wtrysku nie chcial udzielic odpowiedzi na 100% - dzieki za odpowiedz.
Opublikowano

Nie jestem specem, nie znam się, ale sam jakiś czas temu dzwoniłem się dowiadywać i wszystko elegancko mi powiedzieli, po samym podaniu modelu samochodu, kodzie silnika i roku produkcji. Dzwoniłem w te dwa miejsca, pierwsze z brzegu wyniki z google:

 

http://e39.regeneracja-bmw.wtryskiwacz.com/bmw-e39.html

http://www.wtryskiwacz-naprawa.pl/naprawa-wtryskiwaczy.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.