Skocz do zawartości

E90 335D przeróbka na 440 koni


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

Na twoim miejscu bym poszedl w rozwiazanie z X6 M50d, zainstalowal turbo timer.

To koszt rzedu 300 zl + montaz a turbina pozyje dluzej !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Narazie tak jak napisalem do chipa jeszcze troszke czasu. Mysle ,że za 2 tyg będę juz miał program zrobiony :obloki:

Juz wymieniłem olej na castrol edyge dizel tytanium 5W40 i mam zamiar go zmieniac co 10 tys. Tak mi ci od turbin dioradzili.

 

a pozwolisz mi się przejechać twoim bolidem po chipie jak u ciebie bede :twisted2: :modlitwa: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , to kapitalny pomysl ten turbotimer panie Rivasi. Tym bardziej ,że turnbiny kosztowały troszke grosza. Założe na bank. Dzieki ,że mi podpowiadasz bo masz mega dużą wiedzę i juz nie raz się tu na forum przekonałem ,że jesteś jednym z mondrzejszych tutaj ludzi, a takich warto słuchjać (czytać). Dzieki

 

Nie wiem Vapor czy będzie juz po chipie jak do mnie przyjedziesz. Jak wszystko poskładam to jade na chipa do Łodzi, z tamtąd mam zamiar się wybrac autem na wycieczke spontan po europie. Pierwsze co Praga , a potem do Austri i chyba będe wracał (a raczej napewno ) przez Niemcy- trzeba bedzie sprawdzic ile to cacko poleci :whistle: Tak więc jak zrobię chipa to znikam na jakies 2-3 tyg

 

 

Apacer Tak masz świeta racje , ale pytanie brzmi o ile lepsze sa te oleje ? ja zawsze twierdziłem ,że nie tyle ma znaczenie jaki olej lejesz tylko jak czesto go zmieniasz. Zresztą ten nowy castrol tytanium 5w40 to ponoc jest jakas nowa technologia i słyszałem ,ze jest bardzo dobry. Jakoś zawsze miałem sentyment do castrola i trzeba przyznac ,ze to dobra marka

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja również jestem bardzo ciekawy twoich wyników jakie osiągniesz :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , to kapitalny pomysl ten turbotimer panie Rivasi. Tym bardziej ,że turnbiny kosztowały troszke grosza. Założe na bank. Dzieki ,że mi podpowiadasz bo masz mega dużą wiedzę i juz nie raz się tu na forum przekonałem ,że jesteś jednym z mondrzejszych tutaj ludzi, a takich warto słuchjać (czytać). Dzieki

 

No tak a teraz musze zmienic buty... i schylac sie w drzwiach... moje absurdalnie rozbujane ego ci jest wdzieczne, potwierdza go to w jego nieomylnej perfekcji :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami ocencie mój detaling (muszę zaznaczyć ,że własnoręcznie przetarłem felgi ,ale krew mnie zalewała bo nie mam cierpliwości do dłubanin)

 

http://i.imgur.com/TD3Z3si.jpg

 

http://i.imgur.com/MBGkLA6.jpg

 

http://i.imgur.com/wXOvauy.jpg

 

 

A na koniec życzę Wam wspaniałej nie zapomnianej soboty pełnej milości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wymieniasz to paskudne listwy z pseudo drzewa eucalyptusu z afryki poludniowej ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień te lampy z tylu bo połówka od LCI a połówka od zwykłych wyglada mocno srednio..

 

tein srednio to malo powiedziane ale chyba kolega juz to wie :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nierówno wystające koncówki tłumika też szału nie robią...

 

Jak byście rzucili okiem na poczatek tematu to była o tym mowa, ale przypomne :mrgreen:

 

Tył jak widac sfatygowany , więc juz podjąłem pewne kroki

http://images68.fotosik.pl/726/541aa5f79e46a0e5med.jpg

 

 

Zmień te lampy z tylu bo połówka od LCI a połówka od zwykłych wyglada mocno srednio..

A przed chwila dotarła nowa klapa- teraz tylko malowanie :)

http://i.imgur.com/il7HUNg.jpg

Ale zanim machina trafi na lakiernie dokańczam mechanikę i uwaga jutro znowu ruszam z kopyta.

 

 

Ps Tak te listwy to koszmar , ale jeszcze nie zdecydowałem czy robię piano black czy w karbonie. A co radzisz?

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba Piano Black...ale to wiadomo kwestia gustu.

U siebie w E91 mam szlifowane aluminium i też jest nieźle.

Lubię ogólnie czarne wnętrza, np antracytowa podsufitka jest Cool.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tez mi sie podoba takie wykończenie. Cała czarna w środku robi dobry efekt , tylko jakie akcenty? Czarny odblask (piano black) czy lepiej spokojny stonowany szaroczarny karbon? Wydaje sie i to i to dobre...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak jak chriss99...

carbon orginalny performance robi swoje ale jest piekielnie drogi. Mozna oddac listwy do specjalisty i umie polozyc carbon na listwach w pieknym wydaniu za 1/3 ceny kompletu performance a beda tak samo ladne jezeli nie ladniejsze. Trzeba unikac tylko foli typu carbon to dobre do E3x...

 

Listwy Piano black (nie mylic z czarnymi) sa piekne i mozna je zlapac w rozsadnych pieniadzach i moze beda bardziej pasowac do twojego stylu...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w gre wchodzi tak jak radziłeś, albo doddam te listwy na przerobienie do zakładu naprawy fortepianów, albo dam do jakiegoś mistrza na przerobienie na ori carbon. Ale takie kosmetyki będę robił na koniec . Narazie po pierwsze mechanika, po drugie buda z zewnątrz i na koniec chip + wycieczka krajoznawcza :mrgreen: Jak juz wylecę z tego Poznania do TC performance to prędko nie wrócę .Mam zamiar objechac całe wybrzeże Europy jadąc drogami jak najbliżej morza/oceanu. Kiedyś stojąc autem nad brzegiem morza w przepieknej krainie Waterland w Holandi moja uwage przykuło maleńkie autko na rodzimych rejstracjach - fiat panda, bo o nim to mowa szybko i mnie namierzył. Hamulec, wsteczny , otwiera sie szyba a tam w środku przemiły Pan na skraju życia...

Powiedział,ze zwiedza świat bo dla niego to ostatni dzwonek. Nikt z nim nie chciał jechac , biedak... Ale nie poddał się. Jak sie ma marzenie to morzna wszystko :cool2:

Spał w aucie , jak chciał szczać to szczał do lasu, jak chciał jeśc to cos tam na chleb sobie rzucił i tak gnal przed siebie. Twierdził ,że już 4 tydz w trasie- całe niemcy ma zaliczone :cool2:

Coś pieknego- to mi dało do myslenia i sam tak zapragnołem tylko w bardzo młodym wieku na ten temat miałem lekko inne wyobrażenie (zamiast pandy lambo w spiderze , trzy dziwki na moich kolanach , wykupiona droga tylko dla mnie na czas mojego przejazdu i dolary miały lecieć z rur wydechowych) :mrgreen:

czas odpowiednio doszlifował moje marzenie zamiast lamobo jest 335, zamiast dziwek rodzina i w sumie lepiej :D bo chyba juz za stary jestem na takie obroty :lol: ...

Tyle lat poświęceń i cięzkiej pracy ,aby to wszystko mogło się stać faktem to się Wam nawet nie sniło...W sumie to będzie dokladnie dziesięć ...

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam zamiar objechac całe wybrzeże Europy jadąc drogami jak najbliżej morza/oceanu.

 

uwarzaj bo podbno spada sie dlugo ze skarpy ale tylko raz !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj zabrałem sie za doprowadzenie do porzadku sterowania turbinami .

Jak kupiłem auto to czuć było jakby małe turbo nie działało. Brak mocy do 3 tys obrotów i nagle bam-duzo mocy bo duze turbo sie załączyło.

 

Wymieniłem obie turbiny i po złozeniu dalej to samo i CHYBA doporowadziłem do porzadku podciśnienia wymieniając wężyki , ale to nic nie dało (byłem pewny ,ze to wina sterowania podciśnieniami)

Pod kompem wyskoczyło cos takiego

 

-Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa

-Czujnik temperatury spalin przed dpfem

-Ogrzewanie filtra paliwa

 

I teraz pytanie , czy te błedy moga wpływac na brak mocy? I takie dziwne zachowania turbin? Bo jest tak ,ze na dole nie ma mocy do 3 tys, a duze turbo ma mega turbo dziurę zanim się załączy przy tych 3 tys obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy ktore opisujesz powinny byc wyregulowane przez firme ktora ci robi chip bo wlasnie to placisz ze masz chip bez problemow techncznych tego typu.

 

przy okazji znalazlem cos takiego jak chodzi o listwy wewnetrzne, wyglada naprawde dobrze mimo ze to folia a cena rownierz jest odpowiednia !

http://www.ebay.pl/itm/BMW-3er-E90-E91-Interieurleisten-Lenkradspange-Veredelung-Carbon-M3-/110894283759?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item19d1d07bef

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wole ori carbon. Folia moze sie z czasem obdrapac , a cena solidna jak za te listwy. lepie i taniej wyjdzie moje przerabiać.

Ale dzieki za pomoc :)

 

 

Co do czujnika to jest sens kupowac uzywany? Nowy za 800zł to kosmos bo tylko ori w serwisie a zamiennika nie moge namierzyć .

A uzywka za 90 zł? To 10% ceny nowego...

http://allegro.pl/zawor-cisnienia-paliwa-bmw-e90-e60-e70-0281002738-i5347799338.html

Na gwarancji. Ma to sens?

Często psują sie te czujniki ?Wato kupic nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj zabrałem sie za doprowadzenie do porzadku sterowania turbinami .

Jak kupiłem auto to czuć było jakby małe turbo nie działało. Brak mocy do 3 tys obrotów i nagle bam-duzo mocy bo duze turbo sie załączyło.

 

Wymieniłem obie turbiny i po złozeniu dalej to samo i CHYBA doporowadziłem do porzadku podciśnienia wymieniając wężyki , ale to nic nie dało (byłem pewny ,ze to wina sterowania podciśnieniami)

Pod kompem wyskoczyło cos takiego

 

-Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa

-Czujnik temperatury spalin przed dpfem

-Ogrzewanie filtra paliwa

 

I teraz pytanie , czy te błedy moga wpływac na brak mocy? I takie dziwne zachowania turbin? Bo jest tak ,ze na dole nie ma mocy do 3 tys, a duze turbo ma mega turbo dziurę zanim się załączy przy tych 3 tys obrotów

 

kolego to bardzo normalny problem :) zdarza sie co 100tys km ;)

Wymien sobie czesci nr1 , jedna jest do duzej a kolejna do malej turbiny , warto zmienic obie bo ciezki dostep..

Pressure converter - 11 65 8 509 323

http://ills.bmwfans.info/a9cj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak bardzo przydal mi się ten schemat. DZIĘKI PO 100X Miałem taki burdel z podciśnieniami ,że hoho. Ale po odpowiednim powtykaniu węży na swoje miejsce efekt jest taki ,że nie ma juz takiej turbo dziury na duzej turbinie , a mala dalej wydaje mi sie ,że słabo chodzi. Tzn ona działa , ale mam wrażenie ,że slabo... Chyba ,że tylko mi sie wydaje.

Nigdy nie jeżdziłem 335d i w porównaniu z moją 330d po chipie na 280 koni zwyczajnie doszedłem do takiego wniosku,że chyba małe turbo nie działa bo auto od dołu kompletnie nie zapiepsza, a duże turbo i tak ma turbodziurę (fakt mniejsza niz była , ale i tak dalej jest)

Na kompie nie wyskoczyly blędy od sterownika podciśnień... Tylko te 3 co wskazałem

Wydaje mi się ,że błąd czujnika temperatury spalin może mieć zwiazek z wycięciem DPF i nie wykasiowaniem go z kompa bo jeszcze nie zdążyłem tego zrobić.

 

A czy jesli taki przekażnik by byl zepsuty to wyskoczylby błąd na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak bardzo przydal mi się ten schemat. DZIĘKI PO 100X Miałem taki burdel z podciśnieniami ,że hoho. Ale po odpowiednim powtykaniu węży na swoje miejsce efekt jest taki ,że nie ma juz takiej turbo dziury na duzej turbinie , a mala dalej wydaje mi sie ,że słabo chodzi. Tzn ona działa , ale mam wrażenie ,że slabo... Chyba ,że tylko mi sie wydaje.

Nigdy nie jeżdziłem 335d i w porównaniu z moją 330d po chipie na 280 koni zwyczajnie doszedłem do takiego wniosku,że chyba małe turbo nie działa bo auto od dołu kompletnie nie zapiepsza, a duże turbo i tak ma turbodziurę (fakt mniejsza niz była , ale i tak dalej jest)

Na kompie nie wyskoczyly blędy od sterownika podciśnień... Tylko te 3 co wskazałem

Wydaje mi się ,że błąd czujnika temperatury spalin może mieć zwiazek z wycięciem DPF i nie wykasiowaniem go z kompa bo jeszcze nie zdążyłem tego zrobić.

 

A czy jesli taki przekażnik by byl zepsuty to wyskoczylby błąd na kompie?

Grzegorz przecież już Ci kiedyś mówiłem przez telefon że masz uwalony przetwornik ciśnienia, ja miałem podobne objawy i brak błędów i okazało się że przetwornik nie był uszkodzony elektrycznie tylko mechanicznie i przez to błędu nie było, zrób prosty myk, zamień podciśnienia z przetworników i zobacz co się stanie, ja u siebie jak to zrobiłem to kompletnie auto nie chciało jechać, jak będzie u Ciebie podobnie to uwalony masz przetwornik ale tak jak kolega fidoo napisał wymień wszystkie i będziesz miał spokój :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.