Skocz do zawartości

BMW E46 2.0d 1998r -Żeby ruszyć trzeba dodać gazu


klika60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem gdy silnik jest zimny nie możliwe jest ruszenie bez dodania gazu gdy się rozgrzeje problem ustępuje lecz gdy trzeba ruszyć pod górkę i silnik delikatnie zejdzie z obrotów jałowych zaczyna się trząść i gaśnie do tego puści czarną chmurę dymu. Diagnoza nie wykazała żadnych błędów zaślepiałem egr ale to nic nie pomogło samochód zwija się dobrze lecz podczas przyśpieszania jest moment gdy przestaje ciągnąć parę sekund przerwy i dalej ciągnie. Zawór sterowania turbo wymieniony żadnej poprawy. Dodam że stało się to tak z dnia na dzień co może być przyczyną? Z góry dziękuje za podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie jest w stanie mi pomoc diagnoza nie zgłasza żadnych błędów samochód co raz gorzej chodzi czy to pompa, czy wtryski dać do sprawdzenia za czą kopcić na niebiesko gdy zimny ciężko go uruchomić bez podgrzania świec nie ma mowy do tego komp zgłasza błędy egr a żadna lampka w instrumentacji się nie zaświeca nawet przy przekręceniu kluczyka się nie zaświeci czy możliwe że ktoś ją wyprogramował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie musiałem dawać gazu po prostu puszczałem delikatnie sprzęgło i silnik trzymał swoje obroty, nawet jak skręcę kierownicą do końca to potrafi się zatrząść puścić chmurę i gaśnie.Nie każdy musi być tak inteligentny jak wy właśnie pokazujecie swoją inteligencję. Zero kultury brak zrozumienia,trolami sami jesteście i na ręcznym to sobie w łóżku jeździcie przed snem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co się unosić , po prostu chłopakom się znudziło odpowiadać na te same pytania.

W twoim przypadku to wygląda na brak mocy , może być sporo do sprawdzenia, zaczynać od najtańszych sposobów :dopływ paliwa, dopływ powietrza, przepływka , ciśnienie na pompie , wtryski , ciśnienie na tłokach , itd

Przy okazji wymieś odmę

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystko jest ok poza kompresją na czwartym cylindrze praktycznie jej nie ma, dałem wtryski do sprawdzenia i czwarty wtrysk lał jak by z strzykawki i teraz pytanie czy to przez niego stracił kompresje podejrzewam ze bez zdjęcia głowicy się nie obejdzie czy dam rade sam zdjąć czy potrzebne są jakieś narzędzia specjalistyczne dodam że zajmuje się naprawą skrzyń samochodów ciężarowych czy oddać samochód do kogoś kto ma kompa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk może być przyczyną.

Lepiej oddaj samochód do rozbiórki komuś się kto zna, bo brak kompresii oznacza zazwyczaj poważną awarię. Inpa nie wyświetla błedów na tym cylindrze, no i szykuj hajs bo trochę tego będzie do wydania, bo zapewne vanosy i uszczelniacze zrobisz tak przy okazji,

 

Co do żartownisiów zdrowy samochód powinien na prostej drodze bez kłopotu wystartować korzystając tylko i wyłącznie z sprzęgła na 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VANOS-y w 2.0d? Kaman...

Panie, uszczelniacze to pryszcz, ja sie zastanawiam czy obedzie sie bez wymiany bloku silnika, a ty o uszczelniaczach.

Jasna sprawa, ze jak glowica zleci to dobrze chociaz dotrzec zawory i wymienic uszczelniacze, ale jak tlok jest walniety to wymiana tloka najmniej.

Moze sie okazac, ze gladz cylindra porysowana, to juz wymiana bloku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem samochód do warsztatu po zdjęciu głowicy okazało się że jest wydmuchana uszczelka, dla tego nie było kompresji wypalone zawory cała głowica do remontu, według mechanika tłoki są ok dodam że kompresja na pozostałych tłokach to 22atm mechanik powiedział że rewelacji nie ma ale będzie jeździć jaka powinna być dopuszczalna kompresja w tym silniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.