Skocz do zawartości

BMW e39 523i 1997r -ulatniający się zapach płynu chłodzącego


Barttez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu miałem problem z uciekają wodą z zbiorniczka wyrównawczego, zrobiłem to ale płyn nadal delikatnie ucieka(bardzo mały ubytek). Na początku myślałem, że to nagrzewnica więc dałem sobie spokój ale dzisiaj gdy wróciłem autem z pracy i po jakiejś godzinie poszedłem do samochodu to poczułem zapach płynu chłodzącego co rzuciło nowe światło na sprawę wycieku.

 

A więc tak; zapach czuć od strony kierowcy, przy drzwiach na zewnątrz ( w środku auta nic nie czuć), najbardziej wyczuwalny jest na wysokości filtra kabinowego. Od razu podniosłem maskę i zaświeciłem latarką ale nic nie znalazłem. Z tego co zaobserwowałem to zapach wyczuwalny jest dopiero po jakimś czasie jak auto trochę postoi ponieważ od razu po zgaszeniu silnika nic nie czuć.

 

Jutro jadę do znajomego mechanika na kanał dokręcić śrubę na maglownicy więc może ma ktoś jakiś pomysł gdzie zajrzeć, co sprawdzić? może miał ktoś z was podobny problem.

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak; zapach czuć od strony kierowcy, przy drzwiach na zewnątrz ( w środku auta nic nie czuć), najbardziej wyczuwalny jest na wysokości filtra kabinowego. Od razu podniosłem maskę i zaświeciłem latarką ale nic nie znalazłem. Z tego co zaobserwowałem to zapach wyczuwalny jest dopiero po jakimś czasie jak auto trochę postoi ponieważ od razu po zgaszeniu silnika nic nie czuć.

Jutro jadę do znajomego mechanika na kanał dokręcić śrubę na maglownicy więc może ma ktoś jakiś pomysł gdzie zajrzeć, co sprawdzić? może miał ktoś z was podobny problem.

 

Jeśli dobrze zdiagnozowałeś stronę z której czuć wspomniany płyn, to polecam Ci sprawdzić wężyki które idą do podgrzewania przepustnicy, jak by nie patrzeć znajduje Się ona w "pobliżu" lewego filtra kabinowego. Ja wymieniałem je u Siebie niedawno, bo były bardzo napęczniałe jak by chciały zaraz wystrzelić. Sprawdź jak ma Się sprawa w Twoim przypadku

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Elektrozawory ogrzewania posprawdzaj dokładnie.

Nie pamiętam czy masz lpg bo jeśli tak to trójniki od gazu < ogrzewania reduktora>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, co do samych elektrozaworów to o ile się nie mylę to słychać jak pukają na postoju gdy jest chłodniej.

Mam LPG, które założyłem w sierpniu 2014 więc tam powinno być wszystko ok

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie jak masz niezbyt długo lpg to tam w pierwszej kolejności sprawdź.

JAk ci dali plastikowe trójniki to one średnio tyle czasu wytrzymują < te najtańsze>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj to co poleciliście i znalazłem malutką plamkę na trójniku :mad2: okazało się ze jedna z opasek była poluzowana. Patrząc z góry wszystko wydawało się suche dopiero gdy weszło się pod auto było widać gdzie się "poci". Teraz w ciągu paru dni okaże się czy tylko to było do zrobienia :)

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie wina opaski tylko trójnika który już się zdeformował.

Wymień je na metalowe bo wiecznie będzie ci tam ciekło.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę co sie będzie działo i jak dalej będzie ciekło to pojadę zareklamować i przy okazji opieprzyć ich co za bubel zamontowali bo jakby nie patrzeć to mam jeszcze gwarancje na tą instalacje

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.