Skocz do zawartości

E46 Wymiana Poduszek powietrznych ;(


luri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy, przepraszam jeśli trzeba się przywitać ale jestem troszeczkę w amoku.

Otóż, moja żona dziś lekko uderzyła w słupek przed sklepem, pech chciał że centralnie w środek i wystrzeliły poduszki kierowcy i pasażera :(

 

Auto to e46 316i 2004 rok dopiero co kupiłem i masz ci los... ale do rzeczy jestem trochę zielony wiec myślę, że tu jest sporo fachowców i znawców tego modelu i mi pomoże.

 

Chciałbym wiedzieć z jakimi kosztami wiąże się taka naprawa, czy trzeba wymieniać cały kokpit itp. ?

 

Proszę po pomoc. Z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka pasażera i poduszka kierowcy, wkładasz i dalej lecisz, ale może napinacze też trzasły to też napinacze do wymiany, koszt używek poducha pasażera widziałem po około 30-50zł, poducha kierowcy zależy jaka kierownica ale tak około 100 zł za czteroramienną a za 3 ramienną po lifcie to ze 300zł, napinacze po 50zł i chyba mrs, usunąc błędy kompem i wszystko ok,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Tak od rana siedzę i szukam powoli części i mam jeszcze jedno pytanie bo często w ogłoszeniach widzę że są sprzedawane poduszki bez kierownicy to mam rozumieć ze poduszkę kierowcy również da sie wymieniać na takiej samej zasadzie co poduchę pasażera ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po dotykasz kierownice z tyłu to masz otwory w których są śruby torx lub taki pałąk do odginania i wyczepiania kierownicy. poduszka wystrzelona out, nowa in i pod kompa. tylko sprawdź jak wyglądają napinacze bo błędu nie usuniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie było mnie chwilkę...mam problem otóż z poduszką pasażera uporałem się szybko lecz z poduszką kierowcy już jest mały problem. Zdemontowałem starą zamontowałem nową i tu psikus odstaje... i powiem szczerze brzydko to wygląda i raczej na moje oko nie powinno tak być bo stara poduszka ładnie pasowała.

Obejrzałem obie poduszki bo myślałem ze inna jakaś przyszłą ale są identyczne na pierwszy rzut oka.

 

Proszę o poradę jeśli ktoś spotkał się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.