Skocz do zawartości

e61 centralny nie działa z pilota brak koncepcji!


bodzio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z moin turasem e61, centralny zamek z pilota nie dziala, wiec wzialem sie za kable (wszystkie zrobione ,lewa+prawa wiazka) i bez echa, modul diversity przelozylem do auta kolegi i dziala a jego sprawny nie dziala umnie, wiec pojechalem sprawdzic piloty i oba wysylaja sygnal...(bezpieczniki okej sa)

 

 

 

Brak juz koncpecji gdzie szukac problemu...moze ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

podepne sie pod temat. Centralny nie dziala z pilota, radio gubi zasieg..sadze ze to wiazka kabli w tylnej klapie. Umowilem sie na sprawdzenie tego w przyszlym tygodniu, ale o zgrozo. Dzis rano probuje otworzyc samochod kluczykiem w dzwiach u kierowcy i nic..kluczyk jakby przeskoczyl i mozna nim krecic luzno w prawo i lewo. Czy jest mozliwosc dostania sie do samochodu w inny sposob? Czy istnieje inny zamek np w klapie, gdzies ukryty pod zaslepka zeby mozna bylo otworzyc auto kluczykiem? Zadzwonilem do mojej firmy zajmujacej sie pomoca drogowa. Gosc probowal otworzyc drzwi odchylajac je lekko specjalnymi poduszkami, nastepnie drutem chwycil wewnetrzna klamke i ja odchylil. Bolec w drzwiach sie wysuna, ale drzwi i tak sie nie otworzyly. Czy macie jakies pomysly na rozwiazanie tego problemu? i co moze byc powodem zaryglowania drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wkładka się popsuła, jeśli centralny nie złapie sygnału to drzwi nie otworzysz, mimo ciągnięcia za klamkę w środku, blokada elektryczna. Dostać się przez klape tył możesz do auta? Uruchom i odblokuj przyciskiem na panelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też podało mi zdalne sterowanie centralnym. Możecie coś więcej napisać co sprawdzić? Bezpieczniki jakie 77 tylko? Które kable w klapie? te w czarnych obudowach? Po otwarciu z kluczyka mam wszystko otwarte łącznie z szybą w klapie. Mogę zamykać otwierać przyciskiem wewnątrz auta. Ciekaw jestem jak to jest w nowym modelu w takim przypadku jak nie ma kluczyka tylko pilot? Nie wejdzie się do auta trzeba lawetą na serwis?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z moin turasem e61, centralny zamek z pilota nie dziala, wiec wzialem sie za kable (wszystkie zrobione ,lewa+prawa wiazka) i bez echa, modul diversity przelozylem do auta kolegi i dziala a jego sprawny nie dziala umnie, wiec pojechalem sprawdzic piloty i oba wysylaja sygnal...(bezpieczniki okej sa)

 

 

 

Brak juz koncpecji gdzie szukac problemu...moze ktos cos?

 

Hej a sprawdziłeś czy akumulatorek w kluczyku jest jeszcze sprawny.

 

Ja w sowim wymieniłem i nie mam problemu, był na tyle słaby, że działał wyłącznie po długiej jeździe jak się doładował ze stacyjki.

 

Problem o tyle większy, że w przypadku otwierania auta mechanicznie tj. kluczykiem auto traciło ustawienia indywidualne (stacje radiowe itp.).

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam bmw 525xi z 2007 roku i mam problem z zamkiem centralnym, pilot otwiera i zamyka wyłącznie przednie drzwi, tynle drzwi i klapa od bagarznika sie nie otwieraja, nie reaguja kompletnie na pilota, jaka moze byc przyczyna? wszystko dzialalo poprawnie do momentu gdyz pod sklepem zamknąłem samochód, przy próbie otwarcia otworzyly sie tylko przednie drzwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Również mam problem z centralnym na pilota. Powiedzcie mi czy lewe wiązki w zawiasie też mogą mieć wpływ na niedziałanie tego? Prawe wiązki przerobiłem... Od czego są w ogóle prawe wiązki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odgiecie drzwi i nacisniecie guzika na panelu glownym nic nie dalo. Wybilem szybe tylnych drzwi pasazera. Juz wymienilem, koszty jakies 80zl.. teraz walka z wiazka. Pech mnie jednak nie opuszsza tylna szyba bagaznika przestala sie otwierac, co zapowiada wiecej rozbierania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam bateria w kluczyku teoretycznie sama się ładuje przez stacyjkę , ale .... u mnie też był problem z centralką nie działał mi żaden pilot co jakiś czas otworzyłem auto z pilota i zamknąłem ale przy dużej ilości klikania ..... więc w padłem na pomysł żeby rozciąć kluczyk nożykiem tapicerskim i wymienić baterię , minus jest taki że bateria jest przylutowana z obu stron ale można ją oderwać od blaszki kombinerkami tak było w moim przypadku , po co pchać się w koszty najpierw można spróbować tańszej opcji jeżeli nie wypali można myśleć dalej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z kluczykami w e61. Świeżo naprawiony. (dałem namiary na pana od elektromechaniki w polecanych warsztatach mazowieckie)

Oczywiście problem leżał w przetartej wiązce w zawiasach klapy bagażnika.

 

Po analizie wiadomości zebranych możliwości awarii otwierania i zamykania z pilota:

- w większości przypadków przetarta wiązka kabli w zawiasach klapy bagażnika (u mnie wiązka z prawej strony)

- padł moduł diversiti (ten pod spojlerem w klapie bagażnika)

- sporadycznie - sprawdzić bezpieczniki

- sporadycznie - baterie w kluczykach

- próba kradzieży auta - poprzez próbę dopisania innych kluczy (wiadomości od znanej na forum osoby zajmującej się kodowaniem)

Nie ma możliwości aby kluczyki same się rozkodowały z powodu słabego akumulatora.

Warto przy rozbiórce uszczelnić pojemnik diversity np. ja miałem czarny silikon.

To tak po skrócie.

 

Zbiór filmów jakie udało mi się wyłuskać z YouTube, co i jak:

https://bmw5e61.blogspot.com/search/label/Uk%C5%82ad%20elektryczny

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i z góry przepraszam może za głupie pytanie ale chciałem zapytać od czego są przyciski na pilocie. Wczoraj kupiłem BMW 525d Touring z 2007. Stacyjka Start/Stop niestety ale Norweg nie powiedział do czego służy strzałka na pilocie i przycisk "BMW" otwieranie klapy to sie domyslam.

Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na tym forum i pierwszy samochód BMW

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i z góry przepraszam może za głupie pytanie ale chciałem zapytać od czego są przyciski na pilocie. Wczoraj kupiłem BMW 525d Touring z 2007. Stacyjka Start/Stop niestety ale Norweg nie powiedział do czego służy strzałka na pilocie i przycisk "BMW" otwieranie klapy to sie domyslam.

Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na tym forum i pierwszy samochód BMW

pozdrawiam

Strzałka do otwierania auta, znaczek BMW do zamykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i z góry przepraszam może za głupie pytanie ale chciałem zapytać od czego są przyciski na pilocie. Wczoraj kupiłem BMW 525d Touring z 2007. Stacyjka Start/Stop niestety ale Norweg nie powiedział do czego służy strzałka na pilocie i przycisk "BMW" otwieranie klapy to sie domyslam.

Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na tym forum i pierwszy samochód BMW

pozdrawiam

Strzałka do otwierania auta, znaczek BMW do zamykania.

 

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.