Skocz do zawartości

328ci pukniecie z tyłu podczas wciśniecia sprzegła


kamyk27

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, można gdybać i gdybać. Auto na podnośnik i sprawdzasz. Masz wiele możliwości, odpalasz brykę ktoś do środka i symuluje warunki w których Ci puka plus kombinowanie z zaciągniętym ręcznym i sprawdzenie luzów. Mechanik jak dobry to za darmo sprawdzi Ci co się dzieje ewentualnie zapłacisz te parę groszy wjazdowego na podnośnik. Pozdrawiam i pisz co było : -)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleja nr. 9 na wózku dyfra, miałem to ostatnio, te "głuche puknięcie w bagażniku" , tuleja sie skończyła i górna część dyfra przy zmianie naprężeń uderza w wózek nad dyfrem, hałas roznosi się na całe auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal do wymiany. Kolega pisze, ze dzwiek wydobywa sie przy wcikaniu sprzegla a nie przy zmiany biegow(to swoja droga). Rozbujaj sie dynamicznie na 1biegu do 5 tys. Obrotow i wcianij sprzeglo bez wrzucania biegu i juz slychac ten dzwiek. U mnie jest to samo. W nastepnym tyg bede wymienial wal to dam znac. Tak bylo w moim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że chcesz się przygotować na wszelakie okoliczności ale na prawdę nic Ci to nie da. Szkoda sobie głowę zawracać dopóki dopóty nie dowiesz się, co jest objawem stuknięć. Mogę Ci jedynie powiedzieć, że jak nie wymieniałeś podpory i łącznika wału to warto. Co do tulei nr 9 to mało prawdopodobne, że to ona jest odpowiedzialna za te puknięcia. Miałem podobne i po wymianie praktycznie żadnej różnicy nie zauważyłem. Pozdrawiam! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal do wymiany. Kolega pisze, ze dzwiek wydobywa sie przy wcikaniu sprzegla a nie przy zmiany biegow(to swoja droga). Rozbujaj sie dynamicznie na 1biegu do 5 tys. Obrotow i wcianij sprzeglo bez wrzucania biegu i juz slychac ten dzwiek. U mnie jest to samo. W nastepnym tyg bede wymienial wal to dam znac. Tak bylo w moim przypadku.

 

 

jak sie wciska slychac pukniecie ale jeszcze wieksze jak sie szybko puszcza sprzeglo, powolne wciskanie sprzegla i puszczanie ogranicza do minimum pukniecia z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.