Skocz do zawartości

E46 330d 2000 płyn chłodniczy dostaje się do oleju


observer77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój nastoletni już pojazd ostatnio sprawił mi przykrą niespodziankę i zaczął wsysać gdzieś płyn z chłodnicy.

Pooglądałem go ze wszystkich stron, pod spodem sucho, a płyn ginął w ilościach hurtowych. Skapnąłem się co może być dopiero jak mi się kontrolka od oleju

zaczęła świecić na pomarańczowo po zgaszeniu silnika i wyłączeniu zapłonu. Okazało się że mam dużo za dużo oleju (tak z 1,5 stanu), białą maź pod korkiem i w okolicach, a w środku pod pokrywą krople płynu (tak dokładniej to nawet kapało). Po odpaleniu silnika przy odkręconych korkach oleju i naczynia wzbiorczego z wloyu oleju kopciło na biało jak zimą z rury wydechowej. Z tego co wyczytałem na forum powinienem mieć duże ciśnienie w zbiorniczku płynu, napuchnięte węże, ale tych efektów nie było, zapachu spalin z niego też raczej nie (teraz już nie sprawdzę, zacząłem demontaż).

Mógłby może ktoś podpowiedzieć o co tu chodzi? Czy to mogła paść uszczelka pod głowicą, czy może coś innego. Nigdy też nie było problemu z przegrzewaniem się silnika, nawet jak brakowało trochę płynu, wtedy najwyżej ogrzewanie przestawało działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, u mnie na szczęście do oleju płyn uciekał przez jego chłodnicę. Uszczelka została cała. Oddaj mechanikowi niech sprawdzi - będziesz wiedział wszystko. Na takich rzeczach nie warto oszczędzać i grzebać samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.