Skocz do zawartości

E90 fotele Sport vs Standard


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako ze mam okazje kupić fotele od wersji sport po dość dobrej cenie rozważam ich zakup ale nigdy w nich nie siedziałem (przynajmniej w e90) i tutaj mam do was pytanie? Jak sie te fotele sprawują np w trasie, czy nie sa za twarde? Bym sie skłonił ku nim z racji tego ze maja regulowana długów fotela (to coś co sie pod kolana wysowa) a mam 2m wzrostu wiec było by zawsze wygodniej. Rozumiem ze ten guzik z dwoma strzałkami z przodu boku fotela to jest do pompowanych boczków? Jakie sa wasze odczucia po wymianie ze standardowych na sportowe o ile ktoś tak juz robił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesiadce z E46 gdzie miałem zwykły fotel, na E91 w sportach - odczuwam że jest trochę ciasnawo na wysokości żeber, jadąc w zimowej kurtce (waga lekko ponad stówkę). Po ściągnięciu kurtki jest lepiej. Po zakupie pokonałem trasę ponad 900 km i wysuwane siedzisko sprawdza się rewelacyjnie.

Najwygodniej było mi w fotelach z serii E6X...

 

Tak przycisk prostokątny ze ''strzałkami'' w dwóch kierunkach pompuje boczki.

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie tez obawiam ze w jakiejś grubszej zimowej kurtce może być mi ciasno, ale z drugiej strony bardziej zależy mi właśnie na wysuwanym siedzisku wagę tez mam lekko ponad 100 i przy sportowych fotelach z serii F rzeczywiście było minimalnie ciasno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele w e90 sport czy zwyczjne to nieporozumienie. Gdyby mozna przelozyc z e60 komfortowe lub sportowe to byloby super.

Zwroc uwage jak bedziesz kupowal sportowe do e90 zeby nie byly poprzecierane. Jak jestes gruby to je szybko przetrzesz I beda cisnac w sadlo po bokach plecow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły różnie wyposażone wersje foteli sport, nie każdy posiada podgrzewanie oraz regulację odcinka lędźwiowego (okrągły przycisk). Każdy sport ma jednak pompowane boczki.

 

Z uwagi na Twój wzrost na pewno docenisz wysuwane siedzisko, zapewne w wielu samochodach jest ono dla Ciebie za krótkie. Najlepiej jednak abyś siadł w takim fotelu ponieważ na szerokość może być problem. Nie napisałeś skąd jesteś. Jeżeli z okolic Krakowa to daj cynka na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zauważyłem że muszę wyprowadzić z garderoby kurtki które mają zatrzaski na wysokości lędźwi - zniszczą skórę boczków w oka mgnieniu. Żona mi mówi że zwariowałem :mrgreen:
http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 jest duzo lepiej ale piszemy o E90. Sporty sa OK, pompowanie boczkow jak jestes duzy nie bedzie CI potrzebne, bo bez napompowanych boczkow ladnie sie wciska w te fotele, a dla jakiejs szczuplej bialoglowy moze byc to przydatne.

Ruchome siedzisko tez jest ok, podgrzewanie tez jest fajne ale jak juz zmieniasz to kup takie z podparciem ledzwi.

Wg mnie podparcie ledzwi to opcja "MUST HAVE"

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checią bym kupiłz podparciem lędźwiowym bo troche odelżyło by kręgosłup przy dłuższej trasie ale problem jest taki, że mam beżową tapicerkę a sport materiałowy w tym kolorze dostac to jest tak jak znależć święty graal. Na allegro są aktualnie jedne i czekam az babka mi zdjęcia podeśle. Komfortów E60 nie da sie jakoś na patencie przełożyć doprowadzić zasilanie i poprzekręcać szyny z E90?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
z checią bym kupiłz podparciem lędźwiowym bo troche odelżyło by kręgosłup przy dłuższej trasie ale problem jest taki, że mam beżową tapicerkę a sport materiałowy w tym kolorze dostac to jest tak jak znależć święty graal. Na allegro są aktualnie jedne i czekam az babka mi zdjęcia podeśle. Komfortów E60 nie da sie jakoś na patencie przełożyć doprowadzić zasilanie i poprzekręcać szyny z E90?

 

Rozumiem Twój ból z poszukiwaniem beżowych foteli sportowych (raz w życiu widziałem ofertę na allegro gdy szukałem skóry z podgrzewaniem). Z lędźwiami jest jednak prościej - można je dołożyć bez większych problemów do foteli sportowych i standardowych. Zauważyłem że młodsi kierowcy uważają je za zbędny dodatek natomiast "z czasem" (mowa o wieku kierowcy) każdy docenia pompowanie lędźwi. Tylko szczupłe osoby potrzebują pompowane boczki, a bardziej obszernym może być wręcz ciasno w sportowych fotelach do E9x.

 

Matrix2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to ja dołożę swoje 3grosze, miałem w e87 sportowe fotele i szczerze powiem, że nigdy w lepszych nie siedziałem. Dzięki pompowanym boczkom trzymają mega rewelacyjnie!! W obecnej e91 mam zwykłe grzane stołki i niestety daleko im do sportów z e87... Ja bym się nie zastanawiał i brałbym sporty w ciemno!! Ważne tylko, żeby tapicerka Ci pasowała, bo wrażenia estetyczne też są ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E90 standardowe fotele to jest nieporozumienie, podobnie jak standardowa kierownica. Trzeba od razu zamawiać wersje sportowe. W F30 troszkę lepiej ale też przepaść między wersją zwykłą a sportową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka sportowych foteli, to mam takie na sprzedaż, kolor czarna skóra dakota :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.