Skocz do zawartości

Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli zalejesz plukanke do maksymalnie 8-10 minut przed spustem oleju to nie powinno nic strasznego sie przydazyc.

Mechaniki nie znaja sie dobrze na mechanice obecnych pojazdow bo gdy sie uczyli to rozbierali traktory URSUS na szkolnych warsztatach.

Ci bardziej cwani co maja dzis swoje warsztaty to pili belta za plotem podczas praktyk :)

Ilu mechanikow potrafi odroznic dobre czesci samochodowe rozpoznajac strukture metalu i jakosc obrobki ?!

Do tej pory nie spotkalem mechanika ktory by mial o tym pojecie.

Forum nie jest lekarstwem na kazdy przypadek lecz moze byc wskazowka jak mozna postapic w przypadku gdy nie ma zadnego pomyslu na rozwiazanie danego problemu.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszedzie znajdzie sie fachowca i partacza - nie mniej, zdarzaja sie mechanicy, ktorzy naprawiaja z sukcesem nowe auta i to jest wlasnie ich opinia.

 

Zawsze warto omowic dwie strony medalu, bo nigdy nie ma idelanych rozwiazan. A takie operacje moga skutecznie przeplukac silnik lub kieszen :-) Czego powinnismy byc swiadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszales o czyms takim jak TUV ?

Uwielbiam swojskich fahowcow od mechaniki pojazdowej ktorzy maja braki w nowoczesnych technologiach.

Srodki wypuszczone na rynek EU i US musza spelniac scisle normy wykraczajace poza pojecie "zdaniem fahowca".

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoch mechanikow juz mnie przestrzegalo przez wszelkimi plukankami silnika, wspominajac historie placzacych klientow, ktorym zaczelo lac olejem z kazdej mozliwej uszczelki. :-)

 

"Na pewno nie do zrobienia na wlasna reke wedle jakiegokolwiek 'przepisu' na forum."

 

Twoi mechanicy maja niski poziom zawodowy jezeli naprawde mowia to co pisesz. To refleksja ktora dominowala 15 lat temu i juz wtedy nie byla prawdziwa. Dzisiaj produkty dostepne sa stosowane codziennie przez rzesze kierowcow z powodzeniem. Oczywiscie lewy mechanik zawsze bedzie wolal ci naprawiac silnik niz ci doradzic jak dobrze go eksploatowac. Produkty firm jak 3M, LM, BASF, Archoil itd sa bezpieczne a teksty typu "moga skutecznie przeplukac kieszen" jest tylko wyrazem niewiedzy i poleganiu na opinii slabego mechanika.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie zle, po tym co teraz napisze. Nie jest to atak, jedynie chec wyjasnienia roznic w pogladach.

 

Obaj z Panow mocno negujecie umiejetnosci i wiedze obu mechanikow, ktorzy negatywnie wypowiedzieli sie na temat plukania silnika. Czy moglbym zapytac, jakimi referacjami, wykszalceniem, ceryfikatami, szkoleniami mozecie sie wylegitymowac, abym mnie przekonac, ze przedstawiane tutaj metody sa poparte wiedza i doswiadczniem w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukonczylem kurs na mechanika z PUP dla bezrobotnych.

Mam trzyletnie doswiadczenie na wulkanizacji i przy zmianie olejow.

Nowymi technologiami zainteresowalem sie gdy ojciec kazal mi farba okretowa w proszku pomalowac metalowy plot.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli twoj silnik ma przytarta panewke (a tak moze byc w 163KM) to rzeczywiscie plukanka spowoduje awarie silnika i trzeba bedzie kupic slupek.

To jest jednak przypadek skrajny i nie dotyczy 90% silnikow.

Wprawny mechanik powinien najpierw ustalic przebieg auta,ocenic szlam spod korka klawiatury i dopiero zastosowac odpowiedni srodek badz olej.

W przypadku twojego silnika najbezpieczniejszym sposobem bedzie uzycie oleju z duzym stezeniem dyspergatora w jego skladzie.

Zanim jednak zaczniesz pracowac nad jego czystoscia zajmij sie jego temperatura i ukladem wtryskowym.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam pytanie odnośnie preparatu archoil 2300 ,zastanawiam się nad zastosowaniem płukanki w moim aucie.W przyszłym tygodniu mam wymianę oleju i do tego czasu przejadę ok 300-400km i zastanawiam się nad użyciem archoil (2300,9100 jeszcze nie wiem ) lub innej płukanki .Co mogę użyć przed wymiana oleju i po jej wymianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie preparatu archoil 2300 ,zastanawiam się nad zastosowaniem płukanki w moim aucie.W przyszłym tygodniu mam wymianę oleju i do tego czasu przejadę ok 300-400km i myślę nad użyciem archoil (2300,9100 jeszcze nie wiem ) lub innej płukanki .Co mogę użyć przed wymiana oleju i po jej wymianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na twoje pytanie znajduje sie w pierwszym poscie.

 

FAZA 1 punkt 3

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek mam wymianę oleju ale przed tym chce użyć ARCHOIL AR2820 ENGINE FLUSH PŁUKANKA podjechać na wymianę oleju ok 20 min jazdy (15km) zlać stary olej .Po wymianie oleju na nowy dodać ARCHOIL AR2300 pojeździć do kolejnej wymiany oleju ok 10 tys. Wymienić olej i użyć dodatku ARCHOIL AR9100 .Jeżeli coś robię nie tak to kolego RIVASI to popraw mnie, ewentualnie napisz co na co mam zamienić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominoles jeden dosyc istotny etap. PO WYLANIU oleju gdzie bedzie AR2300, zalewasz nowy olej + plukanka luqui moly, dajesz sie krecic 20 min, wylewasz caloy bardzo dokladnie i dopiero zalewasz docelowy olej + AR9100 lub AR9300 w zaleznosci od zasobnosci portfela.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jezdzisz na oleju syntetycznym, wlej dopiero po wymianie przejedz przynajmniej 7 tys a 10 bezie lepiej.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie jednak skusze i wleje. Nie zaszkodzi moze tylko nie poskutkuje tak jak przy pelnym przebiegu.

Zmierzylem poziom oleju i jak wyjmuje bagnet to po jednej stronie mam 1/2 a jak obroce 180st to mam 3/4. To jaki jest poziom i czy moge wlac te 250ml?

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

 

FAZA 2 : Czyścimy

.....

5. Użytkujemy pojazd w sposób normalny przez następne 8-10 tys. Km

 

 

Na AR2300 pisze żeby przejeździć na tym ~1000mil, 8-10kkm nie będzie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak pisze :) Pisze aby przejechanc 2000 miles chyba ze uzywa sie oleju PAO czytaj syntetycznego i wtedy przejechac od 4 do 5000 milesow.

 

zrodlo : http://archoil.pl/wp-content/uploads/2012/10/ARCHOIL%20AR2300%20Product%20Tech%20Sheet%20Europe.pdf

 

Engine: Treatment ratio is 1:30 (1 part AR2300 to 30 parts lubricating oil. Leave in for at least

2,000 miles or until the next scheduled oil drain

....

NOTE: If using a synthetic PAO leave in for 4-5000 miles

 

5000 miles to 8000 km, ale jak testowalem zawartosc oleju to miedzy 8 a 9 tys ilosc brudow w oleju jeszcze sie delikatnie powiekszala a wiec 10 tys to niezla miara bo kazdy silnik jest inaczej zabrudzony. Nie zaszkodzi :mrgreen:

 

Jezeli uzywasz oleju mineralnego to tak 3500 km powinno wystarczyc tyle ze w E9x do ktorch jest skierowany ten post uzywa sie oleju syntetycznego. UWaga pol syntetyk to syntetyk w tym wypadku.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za bardzo sensu a dodatkowo ja bym nie mieszal tych dwoch produktow. Jak skonczysz plukac to po nastepnie wymianie mozesz zalac 9100. Ja bym sie posilil i nawet po wymiaie po AR2300 zalal AR9300.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za bardzo sensu a dodatkowo ja bym nie mieszal tych dwoch produktow. Jak skonczysz plukac to po nastepnie wymianie mozesz zalac 9100. Ja bym sie posilil i nawet po wymiaie po AR2300 zalal AR9300.

 

Tak, przy nast wymianie wleje 9300 ale to bedzie gdzies na wiosne. Rozumiem ze 2300 nie ma wlasciwosci zmiejszajacych tarcie?

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma. Jestem tam dodatek boru wedlug analizy chemicznej.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.