Skocz do zawartości

Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

 

:shock: ale w czym ma to pomoc? jaki przebieg ma twoj samochod i ile masz zamiaru jeszcze nim zrobic? bo to dla mni troche juz nadgorliwosc takie rzeczy jeszcze bym zrozumial ze chcesz go miec kolejne 400 tys to ok ale ludzie jezdza po 500 i wiecej i normalnie po ludzku wymieniaja oleje i wszystko jest ok

 

ile zrobię autem ?? nie wiem może być ze zostanie w rodzinie a może sprzedam po jakimś czasie ale lubię "nadgorliwość" związaną z samochodem :cool2: napisałem w jaki sposób ja to zrobiłem i auto jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w silnikach diezla ciezarowych robi sie przebiegi 1.5-2mln olej leje sie najtanszy I wymienia sie go rxadziej niz producent

ale weź pod uwagę na jakich obrotach pracuje taki silnik w ciężarówce i jak bardzo jest "wysilony" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silnikach diezla ciezarowych robi sie przebiegi 1.5-2mln olej leje sie najtanszy I wymienia sie go rxadziej niz producent

ale weź pod uwagę na jakich obrotach pracuje taki silnik w ciężarówce i jak bardzo jest "wysilony" :wink:

To nie kwestia obrotów ale przede wszystkim optymnej pracy przez większość czasu. No i konstrukcja silnika jest inna w ciężarówce.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Rivasi,

jestem w trakcie przeprowadzania tego czyszczenia z pierwszego postu - zalałem płukanką m-flush xenum (przejechałem ok.120km bezpośrednio przed wymianą oleju), wymieniłem olej na fuchs titan gt1 pro xtl 5w30 i teraz będę dodawał ARCHOIL 2300. pytanie odnośnie tego ostatniego - w silniku N47 pojemność oleju to wg producenta 5,2L. obecnie wlane mam ok.4,9L i wskaźnik oleju na bagnecie jest na środku pomiędzy min a max. mogę wlać całe opakowanie tego ARCHOILA 2300 (250ML) czy raczej maksymalnie 40ml/l oleju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do autora.

 

Obecnie mam zalany AMSOIL 5W40 FullSaps. Po wymianie uszczelniaczy zaworowych zrobiłem na tym oleju ok. 3kkm i konsumpcja oleju spadła do zera. Miałem sporo nagaru który wyczyściłem przy rozbieraniu wałków rozrządu. Chciałbym wymyć resztę która pewnie jest w okolicy miski olejowej.

Czy na ten olej mogę zalać 160 ml Archoil 2300 czy lepiej trochę mniej? Obecnie wg wskazań komputera mam prawie max oleju czyli te 160ml spokojnie się zmieści.

Tu pisałeś że AMSOIL ma w sobie trochę tego dodatku myjącego:

viewtopic.php?f=88&t=193223#p1825410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli czysciles silnik manualnie i chcesz dokonczyc tylko miske to AR2300 jest na wyrost.

Zalej AR9100 w odpowiedniej proporcji nie przekraczajac maksimum dla silnika, to utrzyma silnik w czystosci.

Z ciekawosci Duzo miales brudow w silniku ? co ile wymieniasz olej ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o wszystkim pisałem

viewtopic.php?f=70&t=252029&start=90#p1956897

 

Sporo było skrobania. http://s5.ifotos.pl/img/s1jpg_whprhqs.jpg

wszystkiego było trzy razy więcej jak w tej misce http://s10.ifotos.pl/img/1111jpg_wwsrrah.jpg

po zakończeniu wyglądało to tak: http://s2.ifotos.pl/img/WP2014120_wrpeeqr.jpg

 

 

Gorzej że olej zmieniałem 200km przed tym skrobaniem więc po tym nie zmieniałem.

 

Auto mam od roku i przejechałem nim 10kkm a olej zmieniałem 3 razy więc najgorszy syf już się wypłukał. Raz użyłem też płukanki Millersa (12 minut przed zlaniem oleju)

 

Jak kupię butelkę AR9100 250ml, wleję 140 ml, to pozostałość (110ml) mogę wlać następnym razem? Nie będzie za mało albo przeterminowane?

Bo można kupić na stronie archoil tylko 140 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie troche malo, chodzi o stezenie, lepiej wiecej niz mniej.

9100 jest dostepny w opakowanuach 250 ml i 500 ml i wiecej.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podczas wymiany rozrządu mechanik stwierdził że mam brudny silnik, poczytałam na forum i jestem na etapie 2. Mam zalany Mobile 1 0W40 New Life + Archoil AR2300 i przejechane na razie 2k km wiec do trzeciego etapu jeszcze kawałek.

Pytanie moje: Chce użyć w etapie 3 Archoil AR9300 lub XADO 1 STAGE ( nie wiem na który się zdecydować bo martwi mnie fakt że Archoil w EU dostępny jest w innych butelkach jak w PL, widzę tu zaraz jakieś kombinacje, czy może przewrażliwiona jestem? ), czy też dodawać Archoil A9100 czy jest w tym momencie zbędny, a może przy kolejnej wymianie już nie dodawać AR9300 tylko AR9100 ?

Dolewam do paliwa Archoil AR6200, 6ml na 60 L. Stosuje to od pół roku, nie wiem czy coś daje ale ja czuje się lepiej :)

W sumie to może dacie mi źródło gdzie mogę kupić AR9300, bo na amazonach europejskich nie ma, allegro też nic, tylko tu znalazłam http://www.ebay.ie/itm/Archoil-AR9300-Complex-Nano-ceramic-Extreme-Friction-Modifier-100ml-/371139973723?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item5669aa925b

 

Dodam że ostatnio na zlocie w Killarney, panowie "co to się znają" doradzili mi żeby wymieniać olej co 5~6k km biorąc pod uwage że często dokręcam do czerwonego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdziesz do etapu 3 punkt 4 masz trzy mozliwosci :

1/ uzyc Archoil 9100

2/ uzyc Archoil 9300

3/uzyc xado revitalizant

 

Nie znam twojego stylu jazdy ale podejrzewam ze biorac pod uwage ostatnie zdanie jest dynamiczna co jest bardzo zdrowe dla tego silnika benzynowego, nie zmieniaj.

Uzywalem xado i Archoil 9300. Xado ma jedna wade i zaliety jezeli uzywasz xado musisz potem do kazdej wymiany uzywac srodkow xado (dokladnie xado highway) aby uzupelniac rewitalizant co nie bylo by problemem jezeli jednoczesnie nie bylo by tam innych srodkow ktore sa troche przesatzale. Jak chodzi o Archoil, zanim se pojawil na polskim rynku zamawialem go ze stanow i mialem troche obawy jak ty a wiec po prostu wpadlem kiedys niezapowiedziany do polskiego dystrybutora archoilu. To nie jest duza firma ale nie mam wrazenia ze to rozlewnia, czesto sa braki bo czekaja na dostawe jak by wlewali tam fante to raczej brakow by nie bylo. Ja bym wlal AR9300, pojezdzil do nastepnej wymiany 6 tyd km i od nastepnej wymiany lal AR9100 i wymienial olej jak ci poradzili panowie ktorzy faktycznie sie znaja co 6 tys km.

Przyznam ze aktualnie tak robie, wymiana co 6 tys km (wzor toyoty), zmienilem olej na 5W40 LL01 ale z przyczyn bardziej dotyczacych mojego przypadku i co druga wymiane leje Archoil 9100 aby utrzymac silnik w czystosci.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, zostane przy jednym czyli Archoil.

Dodam najpierw rewitalizant AR9300, a przy kolejnych wymianach AR9100.

Co do AR2300 wynika z opisu na butelce, że w silnikach dodawać 1:32. Czyli 32 ml na 1 L oleju rozumiem.

U mnie do n43 wchodzi 4,25 L oleju max, wiec dolałam około pół butelki AR 2300 czyli jakies 130ml. Chcę się upewnić że dobrze dodałam.

 

Są też pewne nieścisłości, na stronce podają -> Install in oil and in 3000-4000 miles the engine will be free of deposits, znaczy 4800~6400km http://www.archoil.com/ar2300-nano-fluid-system-cleaner/ , na opakowaniu tym co mam pisza że 1000mil lub do kolejnej wymiany oleju, ty podajesz że 10.000 km. Czyli uśredniając jak zrobie 7~8k km bedzie OK ?

Czy może skoro mam jeszcze na jedna dawke to po wymianie oleju dodam jeszcze raz AR 2300, zrobie znowu jakies 7k km, a potem AR 9300 i następnie AR9100 ?

Czy nie kombinować bo przesadze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobilas jak chodzi o ilosc srodka, mozesz dodac spokojnie 30 ml nie zaszkoszi silnikowi a bedziesz miala wieksze stezenie srodka. Odnosnik 1000 mil dotyczy faktu jezeli masz olej mineralny, jezeli jezdzis na syntetyku 7 tys km jest niezbedne i wystarczajace. Podalem 10 tys bo to przez wielu zalecany maksymalny termin wymiany oleju. Nie ma sensu zalewac dwa razy pod rzad AR2300, nie da to zadnych efektow dodatkowych, przejdz do AR9300 lub xado revitalizant.

 

Jak dojdziesz do konca procedury, jak bys mogla napisac jak ci poszlo, czy masz jakies odczuwalne korzysci z procedury, to dotyczy oczywiscie wszystkich osob ktore sie tego czyszczenia podjely.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, teraz wiem juz wszystko.

Jak na razie mam dodany po wymianie oleju w skrzyni biegów i dyferencjale to http://xado.pl/1-stage/xado-1-stage-transmission. Straszyli mnie ludzie żeby nie wymieniać tych olejów bo później głośniej dyfer chodzi i takie tam. Ja mam inne zdanie na ten temat wiec kupiłam zalecane oleje, do dyfra ori bmw wiadomo i do skrzyni, hmm niepamiętam :) + po tupce tego specyfiku i jest cicho.

Mąż gdzieś wyczytał, że ruskie stosowali te preparaty już do czołgów w Afganistanie chyba czy na jakiejś wojnie dobre kilkanascie lat temu, wiec skoro ruskie czołgi na tym chodzą, to nasze auta też będą :)

Z tego co się orientuje to Xado jest od Ruskich, Ceramizer nasz i Archoil z U.S.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ze skrzynia i mostem jak kazdy olej sie zuzywa trzeba go xymieniac, a legendy motoryzacyjne polskie zostawic panu Mirtkowi ktory mechnaikuje na osiedlu ! Ja mialem w skrzyni Xado revitalizant do skrzyni automat wlozony przy 200 tys km, jest teraz 170 tys i jest bajka ! Xado jest ukrainski, Ceratech niemeicki, Archoil amerykanski.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mialem w skrzyni Xado revitalizant do skrzyni automat wlozony przy 200 tys km, jest teraz 170 tys i jest bajka !

 

revitalizant cofnął Ci przebieg?? lecę do sklepu!!! :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem w skrzyni Xado revitalizant do skrzyni automat wlozony przy 200 tys km, jest teraz 170 tys i jest bajka !

 

revitalizant cofnął Ci przebieg?? lecę do sklepu!!! :) :wink:

:nana: 270 K trzeby bylo zytac oczywiscie :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrzyłem za tym olejem FUCHS TITAN GT1 PRO C3 XTL 5W30, na allegro jest firma z Warszawy która oprócz oleju ma też Archoil, ktoś zna to źródło jako pewne tego co sprzedają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak, kupuje tam czasem rzeczy nie mam wrazenia ze leja lewizny, wiem ze archoil biora od dystrybutora polskiego oraz sa na liscie dystrybutorow oficjalnych firmy Fuchs wlasnie sprawdzilem czyli raczej pewne.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.