Skocz do zawartości

E39 dodanie nowego kluczyka


cesares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poprzedni właściciel zgubił kluczyk dał mi jeden czarny z pilotem, jeden czarny bez pilota i szary. Pomyślałem, ze mógłbym dorobić grot i zaprogramować go do immobilizera. Problem z pilotem. Czy jeśli kupię używaną elektronikę od innego auta, to czy po wejściu w kodowanie kluczyka normalnie będę mógł dodać inny pilot?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na kluczykach bez pilota auto normalnie odpala to znaczy, że są w nich pestki Immo i komunikują się poprawnie z EWS. W takiej sytuacji dorobienie pilota jest proste.

Kupujesz: surówkę kluczyka, stary kluczyk z pilotem z działającą elektroniką. Frezujesz na surówce odpowiedni grot, przekładasz elektronikę, rozcinasz swój stary kluczyk bez pilota, wyciągasz pestkę Immo, wkładasz ją do nowego kluczyka, składasz kluczyk do kupy, bierzesz wszystkie kluczyki z pilotem jakie masz, idziesz do auta i przeprowadzasz adaptację pilota centralnego zamka z samochodem - nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych narzędzi, programów, komputera.

Opisy adaptacji były wielokrotnie podawane na forum. Wystarczy użyć wyszukiwarki.

Jeżeli na kluczykach bez pilota auto nie odpala - brak pestki Immo, cały proces należy poszerzyć o dorobienie nowej pestki i ją już trzeba zakodować. Koszty wtedy wychodzą z tego co pamiętam koło 800 zł w aso za cały kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeżeli ktoś wymienił moduł komfortu to nowe klucze z aso nie będą działać.

 

Raczej EWS/sterownik silnika, w takim przypadku po wymianie modułu komfortu też nie dało by się odpalić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że tak spamuje po różnych tematach ale niedawno kupiłem sobie bawarkę i chciałbym ją uzupełnić. chciałbym nie dużym kosztem dorobić sobie 2 kluczyki ale mam immobilizer i teraz pytanie co zrobić? zamawiać z allegro jakieś czy w mieście za opłatą 600zł dorobić klucz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam temat. Czy ktoś już kodował kluczyk świeży do EWS? Nie chodzi mi tu o zgranie pilota do otwierania/zamykania centralnego zamka, a o dodanie kolejnego czystego kluczyka do immo, żeby można było odpalić nim auto.


Po przegrzebaniu sieci znalazłem instrukcje takiego kodowania programem z paczki inpy czyli Tool32.


Mam zgrane wszystkie pliki z folderu WORK w razie niepowodzenia choć instrukcja wydaje się być prosta, a sama czynność niezbyt skomplikowana (trudniej jest zakodować dzienne)


Ma ktoś doświadczenia/kodowal kluczyk do immo?


Zakupiłem czysty kluczyk z pilotem i cała elektronika, pozostało tylko zakodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak się odnieść do tego?



EWS3 - nowe klucze aktywować, stare dezaktywować - Admin - 23-02-2010


Jak w tytule:

-nowy klucz przekręcamy na 1

-wybieramy TOOL32 z paczki Inpy

-Otwieramy EWS.PRG z folderu ECU

Aby otrzymać Nr. Klucza wybieramy w Tool32 :


"status_lesen"


Code:

STAT_AKTUELLE_SCHLUESSELNUMMER = 3

Nastepnie "schl_daten_lesen" (Argument: 3):

Code:


...

SCHL_FREIGABE = 1

SCHL_FREIGABE_TEXT = gesperrt und schon benutzt

...

I to juz powinien byc nowy kluczyk, teraz włączamy funkcje pilota dla zamków:

wybieramy Job "schl_sperren_freigeben" (Argument 3; 3) ostatnia górną linijkę zmieniamy (i kontrolujemy cały czas Nr. Klucza)


Teraz linijka klucza tak powinna wygladac:


Code:


...

SCHL_FREIGABE = 3

SCHL_FREIGABE_TEXT = freigegeben und schon benutzt

...



Identyfikacja klucza na koniec:


1. Wszystkie klucze trzeba mieć przy sobie

2. Siadamy do auta, zamykamy drzwi

3. Jeden z kluczyków do stacyjki i na 1

4. Kluczyk przekręcamy z powrotem i wyciągamy

5. Ten kluczyk naciskamy na guzik Otwórz i trzymamy dalej

6. 3x po kolei naciskamy na BMW znaczek

7. Puszczamy wszystkie guziki

8. auto powinno teraz zamykać i otwierać

Dla następnego kluczyka powtarzamy procedurę w punktach 5-8 nie zwlekając w czasie, tylko od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.