Skocz do zawartości

E91 320D M47 163km, przepływomierz


dziuraski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tutaj żadnym diagnostą nie jestem ;) ale tak na chłopski rozum, DIS ci napisał w skrócie "nie osiągnieto minimalnego ciśnienia ładowania" i ajko przyczyne napisał zawalony filtr powietrza - czyli jest go za mało lub jest dziura gdzieś np. podczas montażu zaworu AGR uszkodzili rurę, uszczelki może dali stare itp.

lub / i

przetwornik ciśnienia AGR - jeżeli to wymieniałeś częstym błędem bywa pomylenie przewodów ciśnieniowych (przynajmniej w innych markach tak było :P) nie wiem czy nie robiło się do tego adaptacji.

Możesz spróbować odpiąć wężyk od podciśnienia zaworu AGR zaślepić go jakimś drutem na chwile i zobaczyć czy coś się zmieni.

 

A jeżeli to nie pomoże to może turbo i ten sławetny sterownik który lubi się wykrzaczyć leży i kwiczy stąd ten muł jest pare tematów o tym.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tutaj żadnym diagnostą nie jestem ;) ale tak na chłopski rozum, DIS ci napisał w skrócie "nie osiągnieto minimalnego ciśnienia ładowania" i ajko przyczyne napisał zawalony filtr powietrza - czyli jest go za mało lub jest dziura gdzieś np. podczas montażu zaworu AGR uszkodzili rurę, uszczelki może dali stare itp.

lub / i

przetwornik ciśnienia AGR - jeżeli to wymieniałeś częstym błędem bywa pomylenie przewodów ciśnieniowych (przynajmniej w innych markach tak było :P) nie wiem czy nie robiło się do tego adaptacji.

Możesz spróbować odpiąć wężyk od podciśnienia zaworu AGR zaślepić go jakimś drutem na chwile i zobaczyć czy coś się zmieni.

 

A jeżeli to nie pomoże to może turbo i ten sławetny sterownik który lubi się wykrzaczyć leży i kwiczy stąd ten muł jest pare tematów o tym.

 

Weżyki są dobrze podłączone, filtr nowy, o jakiej dziurze mówisz ? gdzie ?

Dodam jeszcze żę jest lekkie falowanie obrótów na jałowym i nie są to wtryski na 100%

 

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś z okolic Wadowic, Bielska co byłby skłony do podmiany przepływki dla sprawdzenia ?

Zamów w sklepie przez allegro podmień, sprawdź, potem oddaj. Do 14 dni możesz oddać bez podania przyczyny :)

Albo wpadnij do krk mam silnik n47 będzie pasować? Tylko nie wiem czy mam dobrą zdaje mi się że auto moje jedzie ok.

Podobnie jak audi 1.8t 180km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy raz podpietą można oddać, na czujniku EGR miałem np plombe na wtyczce.

Z częściami elektrycznymi jest tak że jak kupisz to nie ma zwrotów, dlatego trzeba przemyślać sprawę przed zakupem ale warto spróbować oddać jeżeli towar jest niepotrzebny.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem test w ista-d Charging pressure sensor

i na zgaszonym silniku wartości są okej ale gdy odpale to

Boost pressure: 1086 mbar

Ambient pressure: 977 mbar

Difference: -109mbar

i po dodaniu gazu różnica się powiększa, dodam że nia ma żadnego błędu czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a jeszcze podczas air mass test wyskoczyła mi rożnicą między

intake temperature

a charge air temperature

 

Róznica była w okołu 6-10 stopni C

po tym teście wyskoczyło mi

"If one of the snsors shows an implausible value, this sensor must be chcecked first:

- Check lines an plug connections

If lines and plug connections are OK

Replace snsor.

DIAGCODE:- D1160_D0000000_08_003"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na hamowni i oto wyniki:

Auto ma seryjnie 163 km i o dziwo wyszło że motor jest zdrowy - pokazała 167.

Problem jest w późnym wstawaniu turbo moment jest na 2,8 ;/

 

Jakie mogą być przyczyn późno wstającego TURBO ?

Nastawnik, geometria?

 

http://pichoster.net/images/2016/04/20/bme%20e90%20kwaLG68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zawór sterujący turbina. Jest to takie małe kwadratowe ustrojstwo pod egr. Obok alternatora. Często w starszych modelach to padało i były jajca :D

 

http://shop.boxmoto.pl/?153,pl_http-shopboxmotopl-153-zawor-czujnik-turbiny-egr-bmw-118d-120d-318d-320d-330d-335d-520d-525d-530d-535d-635d-730d-740d-x3-x5-x6-20d-20d-30d-30d-35d-30sd-30i-20-30-35-20-3o-d-sd-i-e46-e81-e90-e91-e92-e93-e39-e60-e61-e63-e64-e38-e65-e66-e83-e53-e71-e72-70057900

 

Pieburg chyba robił na pierwszy montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, mam identyczny problem z moim e91 320d 163KM również obroty falują a wartości przepływomierza na biegu jałowym skaczą tak jak u autora tematu. i mam pytanie czy wymiana przepływomierza pomogła na falowanie obrotów (innych objawów nie mam), falują czy ciepło czy zimno, tak samo czy silnik rozgrzany czy zimny lekko powiedzmy 824-836 ale jednak widać na obrotomierzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz inpa lub ista to najlepiej jak nagrasz test podczas jazdy, 4 bieg 1800 rpm i gaz w podłogę, wtedy będzie lepszy pogląd na sprawę, bo równie dobrze takie skoki może powodować egr a dokładniej przetwornik ciśnienia, który steruje jego pracą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, np. przez odpięcie podciśnienia od niego i zaślepienie wężyka, najpierw nagraj film i będzie więcej informacji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.