Skocz do zawartości

320i 1999 M52 Problem z odpalaniem samochodu


Kowalowski89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu jak nie jeżdżę samochodem przez kilka dni wiąże się to z tym, że muszę potem odpalać przez kable albo ładować akumulator w domu. Dziś po naładowaniu i podpięciu, po odpaleniu ciągle miga kontrolka od akumulatora na zmianę z kontrolą trakcji i ABS. Sprawdziłem napięcie jakie jest na klemie i wynosiło one ok 8-10V. Przejechałem kilka km i auto mi zgasło, co skutkowało ponownym odpaleniem na kablach. Po tym odpaleniu auto cudownie odżyło, zrobiłem ok 50km i wszystko było OK, sprawdziłem napięcie i wynosiło one 14,1V. Po jakieś godzinie znów próbowałem odpalić samochód... udało się kilku próbach, po czym znów migały w/w kontrolki. Podświetlenie deski też mruga oraz radio nie chce się włączać, nie mówiąc już o wycieraczkach, które ledwo chodzą... Dodam, że na pewno nie jest to wina "jeża", bo już go wymieniłem jak kiedyś włączała mi się sama dmuchawa przy wyciągniętym kluczykiem ze stacyjki.

 

Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zapalały kontrola trakcji i abs. Wycieraczki chodziły ledwo co. Winą był akumulator. A jak zapala Ci się akumulator na czerwono to może też być alternator lub pasek się ślizga. U mnie też się czasami świeciła kontrolka Aku na czerwono. Wina tego że mam wyciek płynu i pasek mi się ślizga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u jednego elektryka, który stwierdził, że to wina aku. Zaraz po tym pojechałem do sklepu z akumulatorami, po czym miły pan po podpięciu aku pod jakiś sprzęt (?) stwierdził, że jest dobry tylko rozładowany do zera. Oczywiście był znów problem z ponownym odpaleniem samochodu, koleś przyniósł nawet nowy aku do Tirów i z tego też nie chcialo odpalić. Facet z tego sklepu powiedział, że to wina rozrusznika... co o tym myślicie panowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u jednego elektryka, który stwierdził, że to wina aku. Zaraz po tym pojechałem do sklepu z akumulatorami, po czym miły pan po podpięciu aku pod jakiś sprzęt (?) stwierdził, że jest dobry tylko rozładowany do zera. Oczywiście był znów problem z ponownym odpaleniem samochodu, koleś przyniósł nawet nowy aku do Tirów i z tego też nie chcialo odpalić. Facet z tego sklepu powiedział, że to wina rozrusznika... co o tym myślicie panowie?

 

Skocz do mechanika. Zostaw mu go na kilka dni i on tobie powie co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam z tym zrobić...

Nie znamy twoich możliwości ani umiejętności ale po twoich opisach ja bym zaczął od

 

1. Uzupełnił braki elektrolitu i poprawnie naładował aku, po naładowaniu odłączył zasilacz i zmierzył napięcie powinno być co najmniej 12,6- 12,8V , odczekał 2 godziny i ponownie sprawdził na nim napięcie , nie powinno spadać.

 

2. Sprawdził klemy i wyczyścił , jak masz klemę pirotechniczną to dobrze sprawdzić, sprawdzić ciągłość masy.

 

3.Podłączyć aku i po 5 minutach sprawdzić napięcie na klemach oraz w innym punkcie a aucie.

 

4.Zakręcić rozrusznikiem i w tym samym czasie sprawdzić napięcie na klemach nie powinno spaść poniżej 10V, jak spadnie poniżej 10V to oznaczać może że słaby aku lub zwarcie na rozruszniku

 

5. Sprawdził czy alternator ładuje i tu może być winowajca.Często szczotki już są zużyte lub inne anomalie.

 

Rozrusznika bym nie wykluczał ale już kilkakrotnie zapalałeś na kablach to by jednak oznaczało że to nie on, chociaż nic nie wiadomo.

Diagnozę zrobić systemowo nic nie po łepkach.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem był rozrusznik oraz aku, który jest już "dętką". Po zrobieniu rozrusznika (szczotki oraz bendix i "coś" tam jeszcze niby było połamane), samochód i tak nie odpalal na tym aku, który mialem, kupiłem dziś używkę Centra Plus 74Ah 680A za stówkę, auto pięknie odpala za każdym razem :) stary aku pójdzie jutro na gware :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie łódź się, że oddadzą Ci kasę lub wymienią..będzie "nieprawidłowe użytkowanie" bla bla.. :x

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.