Skocz do zawartości

Problemy z układem chłodzenia


Zimny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że było to pare razy ,ale szukałem i nie znalazłem odpowiedzi.Mam taki problem :BMW E 36 silnik m 40 1.6 compact.Wymieniona chłodnica, visco , wyjęty termostat.A w dalszym ciągu mam obiawy zapowietrzonego układu tz.chłodnica zimna,przewód dolny też,oczywiście visco się nie załancza.Odpowietrzałem wiele razy temperatura warjuje od połowy na druga kreskę i spada ,wówczas chłodnica sie robi gorąca visco zaskakóje i historia się powtarza od nowa .Stygnie chłodnica i dolny przewód wody.SDodam że jest cały czas ogrzewanie.Proszę o pomoc nie wiem co mam dalej robić ,mechanicy rozkładaja ręce i twierdza że :modlitwa: uszczelka pod głowica jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic pompa dobra .Ale wciąż nie mogę zlokalizować co sie dzieje.Może ktos mondrzejszy ode mnie mio podpowie co mam zrobić z tym fantem.Już sam nie wiem wszędzie juz zaglądałem, odpowietrzałem na wszystkie sposoby,silnik gorący przewody też a chłodnica zimna i przewód dolny też.Pomocy :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz termostat wyjęty i pompę zdrową to zostaje tylko zakamieniona i niedrożna chłodnica. Mechaniekiem nie jetem, ale jak wszystko sprawne to nic innego nie pozostaje.

Też mam motor M40 i ponad 250.000 km i nie miałem nigdy takich problemów. Może masz gaz i przy instalacji coś skopali :doh:

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz termostat wyjęty i pompę zdrową to zostaje tylko zakamieniona i niedrożna chłodnica. Mechaniekiem nie jetem, ale jak wszystko sprawne to nic innego nie pozostaje.

Też mam motor M40 i ponad 250.000 km i nie miałem nigdy takich problemów. Może masz gaz i przy instalacji coś skopali :doh:

Chłodnica nowa,instalacji nie mam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz czy chlodnica ma przelot, hmmm chyba metoda domowa [bAD] :D

i proponuje dobrze odpowietrzyc uklad, czasami moze troche czasu, zanim cale powietrze wyleci

 

pozdr.

Chłodnica ma przepustowość jest zupełnie nowa ,sprawdzałem ją (poniewaz, nowa może byc wadliwa)tylko z tym odpowietrzaniem !Jeżdziłem po mechanikach myślałem ,że sa odemnie ............,ale nic z tego każdy mówi i dziwi się że takiego skieczu jeszcze nie widzieł.Działam dalej dzięki i czekam, może ktos podpowie lub da adres znawcy w Warszawie lub okolicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz termostat wyjęty......

 

Wlasnie, a czy bez termostatu sprawdzales jak sie zachowuje uklad chlodzenia (po prostu wyjmujesz termo i zakladasz rurke bez niego), powinien byc ciagly obieg.

 

pozdr.

On własnie się tak zachowuje bez termostatu .Wyjełem go bo myślałem ,że to jest przyczyna.A obieg raz ma raz nie .Pisałem obiawy wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.