Skocz do zawartości

stuki?!doradzcie bo nikt nie pomaga!!!


fokus

Rekomendowane odpowiedzi

witam w swoim samochodzie wydobywaja sie dziwne stuki spod maski(silnik 1.8m40)na zimnym silniku sa male lub prawie w ogole na rozgrzanym koszmar.ogolnie ludzie mi mowia ze popychacze ze rolka.zdania sa podzielone co do naprawy.jedno ze rozrzad ,drudzy ze olej zly mobil 15w40 a inni ze do wymiany szklanki czyli tzw popychacze.co robic??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno to tak okreslic naprawde.....trzeba slyszec :-)......ale bardzo prawdopodobne ze to sa popychacze(troche kosztowna naprawa ze wzgledu na cene popychaczy, nie pamietam dokladnie po ile ale tak do 50 zl chyba ,sztuka razy 8)....bo w m40 to badziewie jest i czesto kleka :-)......tak szczeze mowiac to m40 jest nie udany delikatny silniczek :-/.....pozdro.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co do popychaczy to tez myslalem ze s zle tylk zastanawia mnie jedno.ludzi4e ktorzy pisza zed maja je zle to na zimnym silniku im klekocza a na rzgrzanym nie.moze to wina jest oleju czy czegos co powoduje ich klekot a wcale w sobie nie musza byc zle.tak mi sie wydaje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornelio nie mow mi ze prawie caly silnik zaraz bede musial wymienic ??!!jakie sa objawy tego ze trezba wymienic to co twierdzisz.ja slyszalem ze poki sie wkreca na obroty do 6200 bez prblemu to narazie jezdzic.ale jak cos to co pokolei wymienic i jakiej firmy czy zamienniki dac czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smialo mozesz dac zamienniki. popychacz - 40zl x8, dzwigienka - 40zl x8, walek 350zl .ceny orientacyjne mniej wiecej.podjedz do swojego mechanika niech sciagnie pokrywe zaworow i bedzie widac jak na dloni.moj tez sie wkrecal a chodzil jak sieczkarnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym że ja mam mechanika który zmienił (przy mnie) popychacze na nowe i bez zmian. Klekotało cały czas. Więc pozostało tylko wymienić dźwigienki i wałek. narazie sobie darowałem. mechanik włożył mi spowrotm stare szklanki i tak narazie jeżdżę. Jak złapie tempaeratury to już nie stuka na jałowym tylko po dodaniu gazu. Trudno trzeba poczekać na przypływ gotówki. Zreszta mam inny problem. Może powiązany ???? http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26483
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.