Skocz do zawartości

BMW e46 woda w samochodzie


MayestrO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zauważyłem że mam za siedzeniem kierowcy wodę pod gumą... Tylko w tym miejscu. Słyszałem że woda może dostawać się przez szyber dach poprzez uszkodzoną uszczelkę, także przez uszczelki drzwi. I także słyszałem o jakimś wygłuszeniu odklejonym pod boczkiem w drzwiach.

 

Macie pomysły od czego zacząć ? Jak sprawdzić dobrze każde miejsce z którego może się dostawać woda ?

Może miał ktoś podobną sytuację i podpowie. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stań tak aby prawa strona auta była nizej jak lewa czyli aby ułatwic wlewanie sie wody przez lewe tylne drzwi

lej wode na szybe tylna, pozniej patrz czy spod boczka drzwi sie nie wlewa do auta, ewentualnie czy nie pojawiaja sie krople

 

prawdopodobnie wygłoszenie pod boczkiem drzwi masz odklejone, od tego bym zaczal

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pomyślałem i nie będę kleił sylikonem. Jutro kupię klej do uszczelek i przy najbliższej wolnej chwili rozkręcę boczek. Dam znać czy pomogło.

Użyj czegoś, co będzie się dawało jakoś odkleić w przypadku naprawy np. podnośnika szyby. Silikon to rzeczywiście niezbyt dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moze leciec nawet po kropelce przez 0,5cm szczelinę ;) ale przez deszczową noc/dzień swoje zrobi

 

lałeś wodę po zdjeciu boczka ? wody nie żałuj

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lałem wody. Zrobię w takim razie to raz jeszcze. Jakoś dużo czasu to nie zajmuje, a przyczynę muszę zlikwidować. :)

 

 

EDIT: Tylko zauważyłem że wygłuszenie nie jest mokre, nawet wilgotne. Myślisz że jednak może coś się tam przedostawać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do swistu to musisz sam zlokalizowac, jedyne co moge napisac to nie powinno nic swiszczec, czesto latam 140/160 (skrzynia 6b az zachęca do takiej jazdy) i nic nie swiszczy nawet jak jedzie sie pod wiatr, tak więc normlne to nie jest

 

co do wygluszenia to lej wode przez 10minut na szybe ktora podejrzewasz, pozniej rozbieraj boczek, patrz czy nie widac sladow wody spod wygluszenia na dole

jak nie widac to lej po zdjeciu boczka i dokladnie obserwuj, jak mimo wszystko wody brak i wygluszenie nawet na milimetr nie odklejone to dopiero wtedy wykluczasz wygłuszenie....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dopadło i mnie.

Powiedzcie co znajduje się pod wykładziną ? Filc? Wysuszyłem wykładzinę ,ale chyba będę musiał zdjąć całkiem i wywalić to co znajduje się pod nią by rudy nie zabrał się za podłogę.

Wymienialiście to co znajduje się pod wykładziną?

 

Jak się tam dostać ? Wiem że trzeba będzie tylną kanape zdjąć , a co z listwami na progach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał.

JA napiszę dla następnych.

Trzeba zdemontować kanapę i przednie fotele oraz tunel środkowy wraz z podłokietnikiem.

Tunel środkowy demontować zaczynając od śrub które są w tylnej popielniczce. zdjąć skórę z mieszka zmiany biegów i ręcznego.

 

Jak by ktoś się pytał, pod wykładziną nie ma filców. Do wykładziny jest spora gąbka. u mnie juz prawie sucha 3 dni suszy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.