Skocz do zawartości

Bmw f10 po FL-awaria lampy


thomas89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam BMW F10 po FL, auto z przebiegiem 26 tys.km., kupione z premium selection w salonie Riller&Schnauck w Niemczech. Kilka dni temu zapalił się trójkąt wskazując awarie lampy-. Nie działały światła dzienne, światła drogowe,regulacja zasięgu świateł i doświetlanie zakrętów. Natomiast prawidłowo działały światła mijania i kierunkowskazy.

 

Długo nie czekając umówiłem się do serwisu bmw w PL w celu zlokalizowania awarii, serwisant stwierdził, że lampa była wymieniana i nie została zaprogramowana ( zakodowana ) i dlatego przestała świecić, byłem zmuszony zostawić auto w serwisie do dnia jutrzejszego ponieważ programowanie ( kodowanie ) bezpośrednio z Monachium trwa do 8 godzin.

 

Czy może mi ktoś powiedzieć czy istnieje taka możliwość by lampa nie zaprogramowana ( zakodowana ) przestała działać częściowo ?

 

I jak stwierdzić czy lampa została wymieniona ? co by nie jako wskazywało , iż auto było uszkodzone lub też sama lampa wybita...

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było wszystko ok i nic się nie działo, po prostu nagle przestała działać częściowo. Lampy wyglądają identycznie, nie widzę żadnej różnicy. W sumie auto jest świerze więc można tej różnicy też nie zauważyć.

Pisałem do salonu w niemczech w tej sprawie ale nie otrzymałem ejszcze odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć, przechodziłem coś podobnego, u mnie padł żarnik ksenona i też od razu wyskoczył błąd / awaria reflektora i że system doświetlania zakrętów oraz skrętność reflektorów również nie działa, wystarczyło że wymieniłem żarnik i po uruchomieniu auta wszystko automatycznie wskoczyło na OK, być może jeżeli pojawia się jakakolwiek awaria przy oświetleniu drogowym auta komp automatycznie wyłącza wszystkie "bajery", a u Ciebie kolego mógł być wadliwy tzw. "jeż" odpowiadający za światła dzienne (są cztery) i komp mógł zrobić dokładnie to samo co u mnie, wymienisz jeżyka będą działać ledy dzienne i awarie powinny przejść do historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam . Mam podobny problem. Użytkuję auto od roku . Nagle w trakcie jazdy zapalił mi się komunikat - Awaria prawego światła doświetlającego zakręty. Światło jak sie przypatrzeć wygląda na identyczne jak lewe. Gdzie może być przyczyna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.