Skocz do zawartości

Active Sound Exhaust System bmw e90


tomasztolala

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie mnie zastanawia ten cały system active sound czy do serio e90 da sie takie coś zainstalować?

 

 

To jest strona od tego gościa.

 

http://shop.cetecarcoding.de/de/bmw/3er-series/active-sound-auspuff-bmw-e-serie-3er-tdi-nachruestset

 

na allegro jest takie coś do serii F

 

http://allegro.pl/bmw-active-sound-design-dzwiek-v10-f01-f10-f07-f30-i4954494422.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

No i jak panowie ktoś coś?? Temat bardzo ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ciekawa sprawa. Zastanawiałem się zawsze nad wstawieniem przepustnicy wydechu, tylko tam dźwięk nie jest tak zbasowany. A tu efekt fajny, już nie jeden samochód widziałem ze wstawionym tym zestawem, ale czy to podejdzie pod benzynę i jaki dźwięk się uzyska?? Wszystkie wstawiane są w diesla i efekt dźwięku jest bajka mimo np. małej pojemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mówi o V8 ? znów bez przesady.

 

ps: na YouTube jest mnóstwo filmów z stanów i z dojczow z Polski może max 3 ale tam to mają samochody za na prawdę gròbe pieniądze a nie gówniane E90 itp

 

podeślę potem jaka zmianę można dokonać w R8 i panamerze więc nie wiem czy to aż taka wiocha

 

 

 

zobacz inne filmy jego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiocha jak wiocha, nie o to chodzi.

 

Chodzi mi o to, że to takie uwielbienie obłudy ostatnich lat, we wszystkim jest taki trend, na przykład aparaty "retro" płacisz +1000zł tylko za to, że aparat wygląda na stary, tu walisz kasę za to, że auto brzmi jak porządne stare silniki. Dla mnie to czysta obłuda, albo kupujesz coś i uczciwie przyznajesz czym jeździsz, brzmi tak jak brzmi i tyle albo Twoje auto udaje coś czym nie jest.

A co do Porsche i innych marek które seryjnie to stosują to oczywiście jest to standardowe dostosowanie korporacji do potrzeb klienta, duży silnik-głośno wewnątrz, głośno wewnątrz-wyciszamy auto, wyciszone auto-brak wrażeń akustycznych (klient płaci miliony i ma być słychać ładny dźwięk silnika, a że klient to ignorant to go nie obchodzi skąd dźwięk będzie, może nawet z głośników być). To że coś jest w Porsche to nie znaczy automatycznie, że jest dobre.

 

Tak żeby użyć jaskrawej analogii to jak dwie dziewczyny, jedna ma piegi, małe piersi, normalny nos i usta, a druga wszystko idealne i kształtne tylko zrobione z silikonu, botoxu itd. Pytanie którą wybrałbyś po 5 minutach rozmowy ;)

 

Ale każdy ma swoje zdanie tak że już nie przynudzam, to tylko taki mój subiektywny pogląd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał kolega Frugo84. Co prawda czasem można dopomóc brzmieniu wydechu w jakiejś fajnej benzynie żeby było jeszcze lepiej, ale takie zabiegi w dieslach (zwłaszcza w tych mniejszych) są dla mnie śmieszne i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Smutne jest to co piszecie.

 

Po to są takie produkty, by dać ucieche użytkownikowi.

 

Pokażcie jakie macie tapety na pulpitach... może z M3 ? A może z F30 albo czymś jeszcze 'większym, lepszym, droższym' ?

 

 

na przykład aparaty "retro" płacisz +1000zł tylko za to, że aparat wygląda na stary,

OK. Ale ktoś taki chce i koniec, bo mu się taki podoba. Problem jest chyba w świadomości...? Nie mniej jednak klient godzi się na większą cene.

Nie dla każdego aparat to tylko urządzenie do robienia zdjęć, może dla kogoś to hobby. Owszem do porządnej fotografii są potrzebne inne rozwiązania, które nie nawołują do retro ale.

 

tu walisz kasę za to, że auto brzmi jak porządne stare silniki.

A po co ludzie ulepszaja auta, robia retrofity? Po co wymieniaja galki w panelu klimy?

Walą kase za to aby auto wyglądało młodziej...a i tak takie nie będzie.

 

 

lbo kupujesz coś i uczciwie przyznajesz czym jeździsz,

Nie muszę przed kimś przyznawać nic ani udowadniać. Jeźdze i robię dla siebie, nie dla innych. Auto moje z tyłu nie miało emblematu 320d (tak wyszło z fabryki). Dokupiłem go.

Obłudą by było zamontować 335d, 330d, 325d mając 320d - nawet po chipie.

 

to tylko taki mój subiektywny pogląd :D

Spoko, powyżej mój :)

 

 

Rasumując, każdy kupuje i robi to co chce - wiadomo. Ocenianie że coś jest wiochą (pomijam że chyba co niektórzy dawno na wsi chyba nie byli :)) jest nie na miejscu.

Wiochą owszem jest emblemat M na aucie które nie jest M, wiochą są jakieś zbyt rażące laminaty, wielkie - nie pasujące spojlery.

Ale tutaj tylko dźwięk. Nie dając gazu w podłogę jedzie i brzmi pewnie nie wiele inaczej niż normalne auto. Dlaczego nie mogłoby to sprawić komuś radości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba w świadomości...? Nie mniej jednak klient godzi się na większą cene.

Tu zgadzam się w 100%, kto bogatemu zabroni ;)

 

Myślę, że nie ma co kontynuować tej dyskusji bo każdy ma swój pogląd i zrobi jak chce. Zrobił się offtopic trochę ;)

Napisałem w tym temacie tylko dlatego żeby zaznaczyć, że nie każdy użytkownik BMW "lubi" takie rzeczy.

 

PS. Z tymi tapetami to też myślę, że jest ciekawy temat, ja nigdy nie miałem żadnego samochodu na tapecie i nie będę miał i nie ciągnie mnie w ogóle do takich modyfikacji jak widać ;) Może to jest jakiś wyznacznik, jak lubisz takie tapety z lepszymi modelami swojego auta to wtedy masz parcie na zrobienie jakiegoś "unowocześnienia" żeby tylko zbliżyło się do nowszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to co piszecie.

 

Po to są takie produkty, by dać ucieche użytkownikowi.

 

Pokażcie jakie macie tapety na pulpitach... może z M3 ? A może z F30 albo czymś jeszcze 'większym, lepszym, droższym' ?

Ależ proszę :)

http://i.imgur.com/dq3jWDx.jpg

 

Rasumując, każdy kupuje i robi to co chce - wiadomo. Ocenianie że coś jest wiochą (pomijam że chyba co niektórzy dawno na wsi chyba nie byli :)) jest nie na miejscu.

Wiochą owszem jest emblemat M na aucie które nie jest M, wiochą są jakieś zbyt rażące laminaty, wielkie - nie pasujące spojlery.

Ale tutaj tylko dźwięk. Nie dając gazu w podłogę jedzie i brzmi pewnie nie wiele inaczej niż normalne auto. Dlaczego nie mogłoby to sprawić komuś radości?

Mylisz się. Wizualne zmiany każdy widzi i nikt niczym tutaj nie oszukuje. A dźwięk V8 z 320d to ewidendnie ból d**y - chwalenie się silnikiem, którego się nie ma i na który Cię nie stać - dla mnie to jest definicja wiochy :) Pytanie moje więc, czy również chodzisz na ręce z "repliką" Rolexa? Albo w butach Adidosa, a w domu słuchasz radia z sprzętu Sonny? Znaczek M3 na klapie, który sam krytykujesz to takie samo udawanie, jak sztuczny wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mylisz się. Wizualne zmiany każdy widzi i nikt niczym tutaj nie oszukuje. A dźwięk V8 z 320d to ewidendnie ból d**y - chwalenie się silnikiem, którego się nie ma i na który Cię nie stać - dla mnie to jest definicja wiochy :) Pytanie moje więc, czy również chodzisz na ręce z "repliką" Rolexa? Albo w butach Adidosa, a w domu słuchasz radia z sprzętu Sonny? Znaczek M3 na klapie, który sam krytykujesz to takie samo udawanie, jak sztuczny wydech.

 

Jest grupa osób która robi modyfikacje zeby sasiadowi było smutno, albo zeby ludzie patrzeli i Ci ktorzy sie nie znaja robili WOW.

Ale jest tez grupa ktora robi modyfikacje dla siebie - żeby lepiej się czuć ale przez ucieche wewnętrzną a nie że ludzie zazdroszczą czy cos w ten deseń.

 

Rozumiem ze sugerujecie ze osoby, ktore zakladaja taki wydech, to tylko Ci ktorzy chca poszpanować, a nie po prostu jechać tym co się ma, na co nas stać ale dodać trochę 'pikanterii' jesli chodzi o dźwięk..

 

 

Nie chce nikogo urazić,

Ale ilu z Was idzie do sklepu i kupuje telewizor 4K (czy kiedys Full HD) i ma jedynie kablówkę o jakości SD/HD i w dodatku nigdy nie podłączyła blu-ray do TV, lub nie obejrzała materiału z komputera (ew. nie gra w gry).

Po co kupiła taki TV? Zeby sasiedzi wiedzieli ze wnosimy do domu tv z 4k a ogladamy przeskalowana pixeloze ?

 

 

Chodzi o rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z telewizorem jest bardzo dobry 99,9% ludzi nawet dobrej jakości full hd nie widziało tylko pseudo HD.

 

PS: Ja uważam ze taki dźwięk nawet do głupot trochę ucieszy (to fakt nie jest to tanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przykład z telewizorem jest bardzo dobry 99,9% ludzi nawet dobrej jakości full hd nie widziało tylko pseudo HD.

 

PS: Ja uważam ze taki dźwięk nawet do głupot trochę ucieszy (to fakt nie jest to tanie)

 

Mam jeszcze inny przykład ale może zbyt drastyczny...a co mi tam.

 

Po co ludzie obniżają zawieszenie w zwykłych E90/E91 ?

Chcą mieć niżej niech kupią Efficient Dynamics albo "M"

 

Ok, wiem, inaczej się prowadzi - z racji że inaczej się prowadzi jest więcej funu, satysfakcji.

Dlatego pan Iksiński... ma frajde nie z zawieszenia a wydechu np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Duży rozrzut od wydechu, przez telewizory 4K po zasadność obniżania zawieszenia, dobre. Można się wiele nauczyć.

To nie są materiały naukowe by się uczyć...

Tylko moja opinia, a z nią jak z 'dupą' każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.