Skocz do zawartości

Proszę o podpowiedź -skrzynia automatyczna czy manualna


leszeg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu używanej F20 w benzynie minimum 136 KM. Nigdy nie miałem autka z automatem. Jedni znajomi odradzają mi kupno auta z automatem , inni mówią bym brał tylko w automacie. Zdaje sobie sprawę z poniesienia większych kosztów zakupu jak i ewentualnych napraw skrzyni automatycznej. Ja mam wielką ochotę na automat. Czy warto ? Na rynku używanych F20 w benzynie jest bardzo mało egzemplarzy z automatyczną skrzynią. Są tak dobre ,że nikt nie sprzedaje czy tak złe ,że mało kto kupuje ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ponad roku czasu jezdze F20 o mocy 136KM w automacie. Na jezdzie testowej probowalem manuala i bylem bardzo zadowolony. Trafila sie sztuka z automatem i poczatkowo bylem nie przekonany jednak zdecydowalem sie i byla to najlepsza decyzja! Rewelacja, nigdy wiecej manuala. W polaczeniu z 3 trybami (eco, comfort i sport) 136KM daje rade. Wiadomo nie jest to m135i ale wyprzedzasz wiekszosc tego co porusza sie po drogach a i na austradzie pojedziesz. Musisz sie natomiast liczyc ze spalaniem przy normalnej jedzie (bez jakiegos cisniecia) trasa ok 8L, miasto 9-10L. Auto ma w tej chwili 64tys i z skrzynia nie ma najmniejszych problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jazde próbną w salonie próbowałeś? 116i jest wszędzie do przetestowania - owszem, w manualu, ale to ze względu na koszty. ludzie decydujący się na podstawwą wersję silnika jednak najczęściej nie dobierają drogich dodatków - stąd w 116i zwykle nie znajdziesz skóry, automatu itp. dla porównania spróbuj się przejechać 1 albo ew. 3 w automacie i zobaczysz. dla mnie też - kolejne auto to będzie automat, meeeega wygoda i świetnie się jeździ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod ręką możliwości wypróbować. Jestem z Sandomierza. Perspektywa zakupu to sierpień ale juz teraz przeglądam ogłoszenia. Na salonowca mnie nie stać , a nie chce tez kupować auta poniżej 2010 r ponieważ to autko ma nam trochę posłużyć.Obecnie użytkuje 16 letniego forda i przesiadka do BMW na pewno będzie dla mnie szokiem :). Mój budżet to max 65 tyś więc poszaleć nie poszaleję. Mam nadzieje ,że po wakacjach coś się wysypie z używek na sprzedaż. Obecnie na Otomoto są sztuki które był przygarnął ale cenowo podejrzane w stosunku do wyposażenia jakie podobno mają. Dużo nie jeżdżę wiec więc różnice w spalaniu pomiędzy automatem , a manualem nie powinny być wyczuwalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1-ke w automacie, początkowo też byłem sceptycznie nastawiony do tej skrzyni, ale przekonałem się. Jak dużo jeździsz po mieście to nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz jak się trafi sztuka w AT. Co do zużycia paliwa, to myślę, że w trybie EcoPro można więcej urwać automatem ze względu na większą ilość biegów. Jeśli chodzi o awaryjność to moja ma przejechane obecnie ponad 92000 i ma się dobrze (z tego co udało mi się zauważyć, bo auto mam od niedawna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. Moj znajomy ma wlasnie F20 116i oraz F30 320i xDrive i obydwa pala tyle samo :] zdecydowanie bierz automat, jest rewelacyjny

Wyczytałem ,że automat "chroni" silnik przed zajechaniem. Rozumiem ,że używka z automatem to mniejsze ryzyko kupna auta z zajechanem silnikiem nawet gdy ma cofnięty licznik , a co ze skrzynią przy przebiegu np 150 tys km ? Jest sens wchodzić w taki przebieg trzyletniego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania 116i to tak jak w każdym aucie wiele zależy od sposobu jazdy. Moja 116i na co dzien jeździ żona i auto spala w trybie mieszanym do 7 l. Jak jadę ja to wzrasta do maks. 8. Jeździmy normalnie, przyciskamy gaz kiedy trzeba, hamujemy silnikiem jak widzimy światło czerwone.

Jeśli chodzi o skrzynie to u mnie jest manual, automatem nie jeździłem ale ten manual trochę mnie rozczarowuje - chodzi o troche cieżko pracująca przekładnię, szczególnie wsteczny wymaga "cierpliwości". Wiec jak masz okazje to mocno rozważ AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet sekundy sie nie zastanawiaj tylko automat. ZF robi dobre skrzynie... mam stare trupy 2004 e60 i 2005 e87 oba automaty jeden ponad 300 drugi 270 bez problemu ;) to co kupisz bedzie inna skrzynia ale bedzie tylko lepsza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko automat,w e87 miałem przejechane 180tys i nic się nie działo,teraz mam e86 i 115 tys i też nic,mam też 20 letniego amerykańsiego Forda oczywiście z automatem,używam go codziennie i też działa bez najmniejszego problemu,a jak się któryś z tych automatów zepsuje to się go naprawi-za przyjemności trzeba czasem zapłacić :D

bierz automat,nie będziesz żałował najlepiej z silnikiem w miarę dużym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz automat,nie będziesz żałował najlepiej z silnikiem w miarę dużym.

Budżet ogranicza marzenia :) trzeba się liczyć z tym ,że chce kupić auto używane więc trzeba też kilka złotych zatrzymać na ewentualne niespodzianki. Jedynym hamulcem przed wyborem automatu jest koszt ewentualnych napraw ale jak mówi karolb863-za przyjemności trzeba czasem zapłacić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem tak automat zf 8b to podaj najlepsza skrzynia na świecie sam mam w m235i i jest rewelacja

szybkość reakcji zawsze wbija taki bieg jak trzeba i ta wygoda jesli bedziesz miał okazje to kup w automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.