Skocz do zawartości

E46 z 2003 roku, 143 KM, problemy z silnikiem


Bunia e46 MPakiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas jazdy zapaliła się czerwona kontrolka oleju, silnik zaczął głośniej chodzić i tracić moc. Oczywiście od razu zaparkowałem i koniec jazdy. Pół roku temu wymieniałem pierścienie bo auto żarło olej jak wódę i co chwila zapalała się żółta kontrolka oleju. Po wymianie miałem spokój... do wczoraj. Macie jakieś pomysły?? Diagnoza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem kolegi z forum czerwona kontrolka ---- podczas wymiany oleju filtra urwali mu w pokrywie filtra ten kołek z gumowymi oringami przepraszam nazwałem to tak po niefachowemu :oops:

podczas wymiany pierścieni do tego mogło dojść ale to pare miesięcy temu było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem kolegi z forum czerwona kontrolka ---- podczas wymiany oleju filtra urwali mu w pokrywie filtra ten kołek z gumowymi oringami przepraszam nazwałem to tak po niefachowemu :oops:

podczas wymiany pierścieni do tego mogło dojść ale to pare miesięcy temu było

Jeżeli po wymianie było ok to mój post nic nie wnosi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego przed wymiana pierscieni sprawdziłeś ciśnienie ? zazwyczaj zużycie oleju jest powodem uszczelniaczy zaworowych .

wymien filter i sprawdz potencjometrem cisnienie oleju bo moze czujnik oleju ci wysiadł .

żółta kontrolka to niski stan oleju a czerwona to brak cisnienia. powinna ci wczesniej migac na wolnych obrotach a tobie nagle zgasła wiec nie załamuj sie moze jest jakas iskerka nadzieji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek niedawno w tym silniku. Nagle zapalila sie czerwona kontrolka i tez ze 100m musialem ujechac, olej wporzadku co sie okazalo pekl napinacz. Poprostu walki wtedy sa jakos przestawione i wywala kontrolke. Najlepiej niezapalaj bo mozesz zawory pogiąć, trzeba sprawdzic o gdzie lezy przyczyna. Kumaty mechanik powiniem dojsc do sedna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.